Наступного року уряд зменшить кількість держслужбовців на 10% - Гончарук
Політика5 листопада 2019, 00:29
Про це заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук в ефірі Свободи слова на ICTV.
За словами глави уряду, всі необхідні кроки для цього вже прораховані.
«Ми передбачаємо, що наступного року ми зменшимо на 10%, а то й більше відсотків кількість державних службовців; кількість функцій зменшаться ще на більший відсоток», — заявив Гончарук.
За словами прем'єра, головна економія передбачається «за рахунок застосування IT-інструментів, тобто сучасних баз данних, які дозволять нам економити час і мати більш точні дані».
«Ми зараз як держава оперуємо надзвичайно неточними і надзвичайно неякісними даними. Рівень похибки іноді жахає. У наступному році у нас має з’явитися єдина централізована база даних, в якій ми будемо бачити скільки у нас учнів, скільки у нас студентів… Тобто ми будемо розуміти які соціальні категорії яким чином корелюють між собою, для того, щоб планувати державну соціальну політику, для того, щоб мати можливість робити притомні нормальні розрахунки», — пояснив Гончарук.
Також він зазначив, що наступного року планується зробити перепис населення «максимально з урахуваням онлайн-інструментів».
«Ми очікуємо, що цей рік — це такий рік інвентаризації і кадрового оновлення, а наступний рік — це рік для України, підготовки до економічного стрибка», — сказав Гончарук.