Надто амбітний план. Volvo передумала переходити на повністю електричні двигуни до 2030 року
Новини5 вересня 2024, 15:30
У березні 2021 року Volvo викликала фурор сміливою обіцянкою повністю відмовитися від двигунів внутрішнього згоряння і перейти на електричні двигуни протягом десятиліття. Тепер компанія, озираючись на чисельні проблеми (повільний розвиток інфраструктури зарядних станцій, скасування стимулів для електромобілів у деяких країнах, нові тарифи тощо), вирішила скоригувати цей план. Це дозволить компаній продовжити продавати м’які гібриди — автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння, оснащеним електричною машиною.
«Очікується, що до 2030 року електрифіковані автомобілі складатимуть 90−100 відсотків світових продажів. Решта 10 відсотків дозволить продати обмежену кількість моделей з м’якими гібридами, якщо це необхідно», — йдеться в повідомленні Volvo.
Водночас компанія також змінює плани щодо скорочення викидів CO2, не відмовляючись від мети досягти нульового чистого викиду парникових газів до 2040 року.
«Volvo Cars прагне скоротити викиди CO2 на автомобіль на 30−35 відсотків до 2025 року порівняно з базовим рівнем 2018 року, що є важливим кроком до скорочення викидів CO2 на автомобіль на 65−75 відсотків до 2030 року. Компанія продовжуватиме працювати разом зі своїми постачальниками, щоб знизити викиди від матеріалів і від своєї діяльності, включаючи ланцюг постачання та логістичні мережі», — додають в компанії.
Видання Autodrive зазначає, що з квітня по червень повністю електричні автомобілі становили лише 26% від загального обсягу постачання Volvo. NV Авто писав, що Volvo не єдина компанія, що зменшила свої очікування від електрокарів.Mercedes, Ford та інші зменшили свої початкові цілі щодо електромобілів.