Друг України №1

Погляди

7 грудня 2018, 19:11

Андрій Смирнов

Випускаючий редактор, НВ

Чим жила країна 7 грудня 2018 року

Друг України №1. Литва ввела національні санкції проти Росії через агресію в Керченській протоці.

Про це заявила глава Литовської Республіки Даля Грібаускайте після зустрічі з президентом України Петром Порошенко.

«Ми прийняли наші національні санкції проти людей, відповідальних за атаку на українських моряків в Керченській протоці», – сказала Грібаускайте.

Вона уточнила, що росіяни, які потрапили під санкції не зможуть займатися «економічною та іншою діяльністю» в Литві.

Грібаускайте додала, що після цього кроку литовські посадовці стали отримувати особисті погрози від Росії.

«Іноді не так і просто бути першими, коли вводимо санкції. Ми отримуємо особисті погрози від Росії. Наприклад, міністр закордонних справ. Але ми знаємо, що це очікувана реакція, оскільки бути відкритими в цьому світі, ймовірно, ще важливіше, ніж військова підтримка», – резюмувала вона.

Раніше Порошенко заявив, що Україна готує пакет «азовських санкцій». А представники ЄС і США лише припускають введення деяких обмежень проти РФ за абсолютно незаконе і вкрай агресивне захоплення росіянами 25 листопада в Керченській протоці українських кораблів з екіпажами.

Самі росіяни продовжують мляво відбиватися від млявої активності європейців, занадто глибоко стурбованих діями Кремля в українських водах і на українських землях...

Росіяни не пустять ОБСЄ в Азовське море. Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що ініціатива Німеччини про розширення мандата моніторингової ОБСЄ на Азовське море і Керченську протоку «безперспективна».

За словами Лаврова, ОБСЄ має конкретний мандат, який поширюється на всю сухопутну територію України.

«Жодних спостережень, жодних посередників ні в Азовському морі, ні в Керченській протоці не потрібно», – сказав він.

Раніше міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас запропонував поширити дію моніторингової місії ОСБЕ на Азовське море в зв'язку з агресивними діями Росії.

А ще росіяни «зачищають» Крим, в якому (несподівано для окупантів) знайшлося достатньо людей, які зважилися допомогти полоненим українським морякам...

Сеанс помсти триває. В окупованому Сімферополі так званий «суд» виніс вирок адвокату Емілю Курбедінову, який захищав командира українського бронекатера Нікополь та інших в'язнів Кремля.

Адвоката взяли під варту на п'ять діб за звинуваченням в публічній демонстрації символіки забороненої в Росії організації Хізб ут-Тахрір.

Приводом для переслідування став пост Курбедінова в ФБ від 2013 року.

При цьому «суд» навіть не задумався про те, що на той момент Крим ще не був окупований Росією, а українське законодавство діяльність Хізб ут-Тахрір не регламентує.

Курбедінова заарештували вчора.

Сьогодні ж голова МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що українські моряки, які були захоплені в полон у Керченській протоці, залишатимуться під вартою в Росії як мінімум до завершення судових процедур.

А Тетяна Москалькова, уповноважена з прав людини в РФ, повідомила, що відвідала трьох українських моряків, які утримуються в медичній частині СІЗО Матроська тиша в Москві. І повідомила, що пораненим «надається уся необхідна медична допомога, вони забезпечені необхідними препаратами, медики оцінюють отримані ними травми як поранення легкого ступеня тяжкості, лікування вже дає позитивну динаміку».

Традиційно тему Москви продовжує тема московських...

У московського попа відберуть київський титул. Константинополь вирішив позбавити Онуфрія (главу УПЦ МП) титулу митрополита Київського після проведення Об'єднавчого собору і обрання нового предстоятеля Української церкви.

Відповідний лист патріарха Варфоломія опублікував митрополит УПЦ МП Олександр (Драбинко), приклавши до нього неофіційний переклад.

У листі патріарха на ім'я Онуфрія зазначено, ієрарх УПЦ МП зараз носить титул митрополита Київського в порушення канонів.

Якщо церква в Україні централізується, то податкова сфера – децентралізується...

Податки дали рекордні збори. У листопаді до місцевих бюджетів платники податків сплатили рекордну в 2018 році суму – 23,2 млрд грн.

У порівнянні з листопадом минулого року надходження зросли на 22%, або на 4,2 млрд грн.

Про це повідомили в прес-службі Держфіскальної служби (ДФС).

Загалом за 11 місяців 2018 року в місцеві бюджети потрапило 209,7 млрд грн платежів (на 21,9%, або на 37,7 млрд грн більше надходжень відповідного періоду минулого року).

І ще про фіскальну сферу та українців...

Кінець Євробляхової казки. У польському місті Перемишль українці щодня знімають з обліку 80-100 автомобілів, які раніше були у спільній власності громадян України і Польщі.

«Це явище триває тиждень, з минулого четверга [30 листопада]. Кожного дня до нашого відділу комунікації звертаються сотні українців, які хочуть зняти з реєстрації автомобіль, який був у спільній власності з поляком», – розповів прес-секретар мера Перемишля Вітольд Вольчик.

Для того, щоб зняти автомобіль з обліку, необхідно отримати офіційну відмову від співволодіння від поляка. За неофіційними даними, така послуга коштує українцям 400 злотих (близько 3 тис. грн).

Після зняття з реєстрації автомобіля в Польщі українці отримують тимчасові номери червоного кольору, з якими їдуть на батьківщину. Громадянин України також може отримати свідоцтво про зняття з реєстрації і на його підставі виїхати з Польщі.

Але не всі українці хочуть перереєструвати авто. Незважаючи на наявні поступки, реєстрація в Україні імпортних автомобілів старше 15 років недоцільна. Тому поляки пропонують викуп таких авто з 50%-ою знижкою.

Раніше в словацькому селі Вубля на кордоні з Україною почали масово кидати автомобілі з європейської реєстрацією.

А все тому, що нещодавно в Україні посилили контроль над переміщенням і використанням автомобілів, зареєстрованих в інших державах.

Продовжуючи автомобільну тему...

Ток-шоу «Електрокари рулять». У листопаді 2018 року первинну реєстрацію в Україні пройшли 598 легкових автомобілів, що працюють виключно на електротязі. Це в 2,4 рази більше, ніж в листопаді 2017 року.

Про це пише Укравтопром.

Левову частку первинного ринку електрокарів склали імпортовані машини з пробігом (80%).

Найпопулярнішим електромобілем на українському ринку залишається Nissan Leaf: за минулий місяць 344 українця стали власниками автомобілів цієї моделі.

Другий за популярністю електромобіль (BMW i3) знайшов собі лише 41 покупця, а неймовірно розкручена ЗМІ Tesla Model S, що йде третьою – тільки 34.

Загалом з початку року в країні свою першу реєстрацію пройшли 4,8 тис. електромобілів, що майже в 2 рази більше, ніж було за аналогічний період 2017-го. Частка імпортованого секонд-хенду в цьому сегменті авторинку склала 84%.

За минулий рік продажі електромобілів збільшилися в 2,3 рази – до 2,7 тис. одиниць.

Настав час новини, яка буде корисна самим допитливим і правильним читачам як моїх оглядів, так і різних етикеток на товарах...

Буде що почитати в супермаркетах. В Україні стануть по-новому маркувати продукти харчування: відтепер у деяких випадках можна не вказувати калорійність, відомості про вміст ГМО і термін придатності. Відповідний закон підтримала Верховна Рада.

На етикетках з'явиться інформація про речовини і добавки, які можуть викликати алергію. При цьому незначний вміст ГМО можна не вказувати. Не потрібно буде вказувати і калорії для продуктів, які не піддавалися переробці, або якщо інформація про харчову цінність не є ключовим фактором при покупці.

У той же час на етикетках заборонять вказувати неправдиві відомості, а за обман почнуть штрафувати. Відсутність інформації про алерген – штраф 125 тис. грн. Вказана неповна інформація, але без загрози для життя – 20 тис грн. За змінені дані на етикетці або обман покупця – штраф 62 тис. грн. При цьому відповідальність для супермаркетів за неправильне маркування не передбачена.

Термін придатності стануть вказувати по-новому. Для швидкопсувних продуктів залишать маркування «вжити до», а для інших – мінімальний термін придатності (дату, після якої продукт все ще можна вживати, але він може змінити свої характеристики).

На рибі та м'ясі повинні будуть бути дані про те, чи розморожували їх.

Не вказувати термін придатності зовсім можна буде на свіжих фруктах і овочах, винах і лікерах, хлібобулочних і кондитерських виробах, а також на солі, цукрі і оцті.

Закон також встановлює вимоги до шрифту на продуктах. Наприклад, обов'язкова інформація про продукт повинна надаватися буквами висотою більше 1,2 мм.

Пам'ятайте про те, що принесло вам вчора, живіть сьогоденням і сподівайтеся на майбутнє.

Інші новини

Всі новини