Російська політика й дипломатія таки безнадійна.
За день до зустрічі Путіна з Трампом в Гамбурзі РФ на Радбезі ООН заблокувала заяву РБ ООН стосовно Північної Кореї. Заява була доволі зважена й не надто агресивна та не передбачала прямих наслідків для КНДР. Але кремлівці живуть за логікою Андрєєвої "Нє поступлюсь прінціпамі!"
Країна давно не впливає на стан справ у регіоні, Північна Корея перебуває у сфері впливів Китаю, але ж "ми нє дадім сєбє в кашу наплєвать – Россія большая страна і с намі должни всє счітаться".
А ця заява дуже була важлива для Трампа. Він досі не домовився з Китаєм про можливість ракетного удару по військових об'єктах Пхеньяна, а біснуватий Кім, користуючись цим, починає надмірно нагліти.
Якась нещасна корейська балістична ракета для США загрози в дійсності не становить. Але є союзники: Японія й Південна Корея. У них легка паніка й Трамп хоче показати, що "великий тато всіх друзів захистить". І тут отака палиця в колеса від РФ.
Настрій у Трампа й так не дуже, а зараз ще гірший. До зустрічі в Гамбургу, містер Путін...
Текст опубліковано з дозволу автора