Законопроект про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей наробив багато шуму. При цьому всі розуміють, що закінчується термін дії одного закону і потрібно знову якимось чином і на якийсь час визначати статус Донбасу, статус цих окупованих територій. У будь-якому випадку ми зобов'язані на законодавчому рівні визначити цей конфлікт. Так, війна стала менш інтенсивною, але бойові дії тут тривають.
Думаю, новий закон повинен, у першу чергу, передбачати можливість реінтеграції окупованих територій. Документ повинен давати чіткий сигнал людям, які залишили свої будинки і переїхали в інші регіони України, що вони зможуть повернутися. Також в законі повинен бути прописаний статус наших військових на Донбасі, щоб спростити їхнє перебування на сході України в умовах конфлікту.
З'явилася категорія людей, які навчилися жити в цих умовахПрацюючи цими днями в АТО, ми відвідали «сіру зону» і поспілкувалися тут з людьми. Було видно, що багато-хто з них налаштований на повернення до складу України. Люди хотіли б, щоб їхнє життя повернулося до довоєнного порядку. Але це тільки ті мирні громадяни, з ким ми мали можливість зустрітися. Наші військові кажуть, що в цій самій «сірій зоні» є люди, у яких абсолютно протилежні настрої, які підтримують Росію або так звані «республіки».
Цікаво, що з'явилася категорія людей, які навчилися жити в цих умовах: маневрувати між двох вогнів. І їм, можливо, навіть вигідна така невизначена ситуація. Хоча б через ту різницю цін, яка існує на підконтрольній території та окупованій.
Тобто настрої на Донбасі абсолютно різні. Але цих людей об'єднує одне: вони всі хочуть, щоб, в першу чергу, припинилися бойові дії. І це головне, про що повинні пам'ятати наші політики.
Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени