Через 6 днів. Ув’язнений у «справі Хізб ут-Тахрір» Аділов припинив сухе голодування

Події

26 серпня 2019, 21:10

Один з фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» Білял Аділов припинив сухе голодування, розпочате 20 серпня.

Про це повідомляють Крим.Реалії з посиланням на адвокатку Людмилу Тюренкову.

«Зараз його перевели до камери, де його життю і здоров’ю нічого не загрожує, він почувається краще», — розповіла вона.

За її словами, умови утримання Аділова покращилися, тому її підзахисний припинив голодування. Проте раніше у політв'язня не було проблем з дихальними шляхами − вони почались після переміщення до вологої камери.

«Наскільки я знаю, до цього у нього проблем з диханням не було. Зараз наше першочергове завдання, всіма дозволеними законом способами домогтися повного медичного обстеження та якісного лікування», — зазначила вона.

Аділов оголосив сухе голодування 20 серпня через «жахливі умови тримання у СІЗО». За даними журналіста Антона Наумлюка, фігуранти «справи Хізб ут-Тахрір», які перебувають у ростовському СІЗО, неодноразово зверталися до керівництва ізолятора з вимогою поліпшити умови утримання. В результаті Аділова перевели в іншу камеру зі «ще гіршими умовами, з вогкістю, яка призвела до того, що він став задихатися».

Нагадаємо, 27 березня в анексованому Криму ФСБ РФ провела обшуки в будинках кримських татар. Силовики затримали 24 громадських активістів за підозрою в причетності до «справи Хізб ут-Тахрір».

14 травня в Кіровському райсуді Ростова-на-Дону відбулися судові засідання у «справі Хізб ут-Тахрір» (друга сімферопольська група). Суд продовжив термін арешту в СІЗО всім затриманим.

12 серпня Кіровський районний суд Ростова-на-Дону залишив під вартою до 15 листопада шістьох фігурантів сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір».

Інші новини

Всі новини