1. Найбільш інтригуюча для мене новина дня - це розформування батальйону російської поліції, який відмовився розганяти мітинг проти уряду зі стріляниною в Інгушетії. Звісно, тут треба зважати на специфіку Кавказу (там особливі порядки і особлива ситуація), але все одно цей випадок - перший у своєму роді. Раніше в Росії поліція на сторону народу ніколи не переходила. До речі, "відмовників" з поліції вигнали, але серед своїх земляків вони моментально стали справжніми героями. А всі решта поліцейські в РФ дізналися, що при бажанні можна відмовитися від виконання наказів. І нічого жахливого за це не буде.
2. Набагато неприємніше склалася доля Євгена Умеренка - резидента Служби зовнішньої розвідки РФ у Швеції. Місцева поліція зловила його на гарячому під час роботи зі своїм агентом, який продавав у РФ технологічні секрети в галузі комп'ютерного моделювання в біофізиці. Агента судитимуть, а викритого Умеренка відправили в Москву. Оскільки він попався, робота в нормальних країнах йому більше не світить. До речі, його можна було б прилаштувати на службу в інгушську поліцію - там, кажуть, відкрилася низка вакансій.
3. У США сьогодні пройшло узгодження чергового пакета санкцій проти російських силовиків і бояр. Як і кілька попередніх, він пов'язаний зі справою про отруєння Скрипалів в англійському Солсбері. Схоже, що американці взяли на озброєння стародавню китайську тактику "смерті від тисячі порізів". Вона означає, що жертві не відрубують голову, наприклад, але знекровлюють заживо за допомогою великої кількості ран. Кожна з них ніякої загрози життю і здоров'ю не становить і не провокує жертву на рішучу відповідь. Але ось разом вони призводять до болісної і неминучої загибелі.
4. Тим часом Кремль офіційно заявив, що може не визнати підсумків виборів президента України. За словами Дмитра Пєскова, це станеться в тому випадку, якщо голосування пройде якось не так, як треба. Він не уточнював необхідні для визнання параметри, але прикро зазначив, що "мільйони" українців які живуть в РФ, не зможуть голосувати. Втім, думка Кремля щодо (не)легітимності українських виборів, як мені здається, - справа десята. Особисто мене вона абсолютно не турбує. До речі, Україні треба було б оголосити, що вона не визнає Путіна президентом і офіційно вважає його узурпатором. Сподіваюся, таку заяву ще буде зроблено.
5. У Лондоні триває колотнеча. Якби все було нормально, то сьогодні Великобританія вийшла б зі складу ЄС. Але цього не сталося, оскільки термін виходу відстрочений на два тижні - до 12 квітня. Яким буде вихід і чи буде він взагалі, поки що ніхто не знає. Сьогодні депутати британського парламенту тільки додали туману в ці питання, вже втретє відхиливши угоду про Брекзит, запропоновану прем'єром Терезою Мей. Днем раніше вони відхилили ще вісім альтернативних проектів врегулювання всієї цієї ситуації. Зараз уже всім зрозуміло, що Мей, її уряд і чинний склад парламенту не можуть стати розв'язанням проблеми. Всіма своїми діями вони її тільки посилюють. Але у відставку ніхто з них йти не бажає, тому країна продовжує котитися у прірву.
6. Глава Європейської Ради Дональд Туск, розуміючи, що Сполучене Королівство захоплене зомбі і врятувати його вже не вдасться, на 10 квітня терміново скликає саміт ЄС. Очікується, що лідери союзу заздалегідь домовляться про зведення віртуальної стіни на британському кордоні і про заходи недопущення поширення євроскептичної зарази на континенті. Британців планують бомбити економічними, митними та юридичними обмеженнями, намагаючись випалити з них всю дурість і єресь. Та чи допоможе? - Ми поки що не знаємо.
7. Думаю, що проблема вже вийшла з-під контролю, і євроскептики активно завойовують позиції і на континенті. У Франції ця тенденція стала особливо яскравою (в усіх сенсах). Там не вщухають маніфестації "жовтих жилетів" - громадян країни, які незадоволені владою і вимагають від неї як мінімум переглянути принципи участі країни в ЄС. Сьогодні місцева влада розписалася у нездатності зняти заклопотаність цієї частини суспільства соціальними, політичними та економічними заходами. У хід пішли кримінально-каральні. Одного з організаторів протестів засудили до штрафу в півтори тисячі євро і місяця арешту (умовно). Я чомусь думаю, що це не допоможе. А вирок тільки додасть засудженому мученицький ореол.
8. Дональд Трамп пообіцяв повністю закрити рух через кордон з Мексикою, якщо наплив нелегальних іммігрантів, що бажають потрапити в США, не скоротиться. Ще не дуже зрозуміло, як саме він збирається закривати кордон - фізично чи юридично, але ясно, що рішучості у нього досить багато. У будь-якому разі, я з величезним інтересом подивлюся на те, як президент США закриває кордон своєї країни - і що у нього з цього вийде. А зробити це доведеться, тому що число людей, які мають намір перебратися в США, скорочуватися, звісно, не буде.
9. Ну й останнє на сьогодні: 31 березня українці підуть обирати президента. Я, як іноземець, голосувати не можу, але, звичайно, хочу, щоб життя всіх людей тут ставало багатшим, спокійнішим і безпечнішим. Надія є, хоча кандидат, за якого я вболіваю в першому турі, - дуже нудний, він не має величезних шансів на продовження боротьби. Але, як то кажуть, раз на рік і палиця стріляє. А раптом - у сучасному світі часто відбуваються найрізноманітніші хороші і дивовижні події!