1. Головний світовий сюжет наразі – це звинувачення на адресу 13 росіян і трьох російських юридичних осіб, висунуте в США, а також реакція на це звинувачення з боку Дональда Трампа. Мін'юст США оголосив, що росіян звинувачують у змові та втручанні в американські вибори 2016 року на боці Трампа. Головним підозрюваним у справі проходить «путінський кухар» Євген Пригожин – людина, яку президент РФ використовує для найтемніших справ – від відправки найманців на війни в Сирії і Донбасі до використання «фабрик тролів» в інтернеті. Я почитав це звинувачення і, треба сказати, виглядає воно трохи дивно. Пригожин і його тролі, ясна річ, лізли в американські вибори. Тільки от я не впевнений, що топити за одного кандидата і лаяти іншого – це кримінальне покарання. Це, можливо, не дуже етично, але не більше того. Те ж стосується й покупки реклами в інтернеті, просування хештегів і тому подібних штук. Навіть фінансування всієї цієї діяльності велося не у США (що заборонено), а в Росії. Як мені здається, американці зіткнулися з абсолютно новим для себе явищем – втручанням іноземних осіб у передвиборчу боротьбу за допомогою інтернету. Оскільки законів для таких ситуацій поки жодних немає, вони намагаються застосувати якісь старі норми права, але виходить не надто переконливо. Загалом, цікаво, чим вся ця історія закінчиться.
2. Тим часом Дональд Трамп спочатку зрадів тому, що в обвинувальному висновку немає жодного американця. На його думку, це свідчить, що ніякого співробітництва його штабу з росіянами не було і бути не могло. навіть більше він звинуватив ФБР у тому, що воно витрачає занадто багато часу на розслідування його справи і не помічає інших небезпечних злочинів. Однак потім він почав сварити у своєму твіттері ЗМІ та політичних опонентів, які натякають, що Трамп переміг на виборах тільки завдяки допомозі з боку Росії. Бійка у Вашингтоні триває. Один гарний наслідок з неї може все-таки бути: ціла група впливових демократів і колишніх співробітників розвідки вимагає від Трампа терміново ввести проти російської верхівки нові санкції, оскільки докази роботи РФ проти США вже наявні.
3. Американський адмірал Гаррі Гарріс, якого Дональд Трамп запропонував призначити послом США в Австралії, оголосив, що між його країною і Китаєм скоро може початися війна. Виступаючи перед конгресменами, він сказав, що найближча мета КНР «абсолютно зрозуміла» – повне домінування у Південно-Китайському морі. Оскільки США ніяк не можуть цього допустити, то війна видається майже неминучою: жодна зі сторін відступати не збирається. Гарріс також нагадав, що дуже скоро китайська військова міць «зможе посперечатися з американською практично в будь-якому аспекті». Гарріс – людина вельми поінформована. Остання його посада – командир Тихоокеанського командування США. Тому його слова слід сприймати з усією серйозністю.
4. Наприклад, сьогодні стало відомо про постановку на бойове чергування перших китайських винищувачів п'ятого покоління, зроблених із використанням технології малопомітності – J-20. Ці винищувачі багато в чому схожі на російські Су-57 і американські F-22. Однак у них є й відмінна риса. Китайські аналоги суттєво більші за розміром. Їхню дальність польоту збільшено. Це зроблено спеціально для ведення війни проти США над морем. Китайці вважають, що ці винищувачі, в разі потреби, зможуть збити американські літаки АВАКС AWACS, що позбавить США можливості ефективно вести повітряну війну і обеззброїть противника. інакше кажучи, якщо РФ і США готують літаки для якогось досить абстрактного конфлікту, то Китай вже знає, з ким і як буде воювати, тому і зброю готує вузькоспеціалізовану. Відповідно, ефективність дій китайської авіації може бути дуже високою.
5. Зважаючи на вищесказане, ця новина не позбавлена символізму. Китайський та американський охоронці побилися в Пекіні через «ядерну валізку» Дональда Трампа. Китаєць спробував заблокувати шлях американському офіцерові з валізкою, коли той ішов у кімнату переговорів. Мабуть, китаєць просто не зрозумів, яка саме валізка в руках у американця. Втім, непорозуміння швидко вирішилося, офіцера з його ношею пустили в кімнату для переговорів. Я нагадаю, що «ядерна валізка» постійно повина бути поряд із президентом США, особливо в його поїздках світом. За допомогою цього пристрою він може віддати наказ про запуск ядерних ракет і (як результат) повне знищення людства.
6. На фоні проблем прем'єр-міністра Ізраїлю із законом (поліція, нагадаю, рекомендувала прокуратурі звинуватити його в корупції) практично відразу ж почалися неприємності у мешканців сектора Газу. Їм чомусь саме сьогодні захотілося обстріляти Ізраїль ракетами, на що Біньямін Нетаньяху відповів авіаударом. Ніякого впливу на розстановку сил у регіоні ці події не здійснили, але зате хоча б на день відвернули увагу ізраїльтян від витівок їхнього прем'єр-міністра. Я майже не сумніваюся, що якщо звинуваченням дадуть хід, і все буде вказувати на можливість посадки за ґрати Бібі, то почнеться вже серйозна війна, причому навіть не з ХАМСом, що засів у Газі, а з набагато серйознішою ліванськю «Хезболлою».
7. Італійська партія «Ліга Півночі» виступила із цікавою передвиборчою обіцянкою. У разі приходу до влади вона обіцяє відправити додому, в Африку, всі 400 тисяч нелегалів, які прибули звідти останнім часом через Середземне море. З боку «Ліги» це геніальний політичний хід: тепер її підтримають не тільки сіверяни, але й мешканці півдня, оскільки всі мігранти прибувають через мора саме на південь Італії. Місцеві мешканці дуже незадоволені тим, що їхні землі стали прохідним двором для вихідців з усієї Африки і готові зробити все, аби це припинити. Такий шанс їм випаде вже 4 березня – в день парламентських виборів в Італії.
8. За італійською «Лігою» повторює угорський прем'єр Віктор Орбан. Сьогодні у своєму виступі він оголосив, що «над Європою згущуються хмари», а Угорщина є «останнім бастіоном» перед тотальною ісламізацією континенту. За його словами, імміграція потрібна Європі приблизно так само, як вірусні інфекції – організму людини. Тобто – ніяк. Орбан також наїхав на країни західної Європи, звинувативши їх у тому, що саме вони відкрили ворота для «загрози з півдня», тобто – для мільйонів мусульман. Як неважко здогадатися зі змісту промови, Орбану теж скоро належить брати участь у виборах – вже у квітні.
9. Ну й останнє на сьогодні: в РФ вийшло анонімне відео, яке закликає людей йти на вибори. Неприємний мужик середніх років, який символізує простого росіянина, відмовляє дружину голосувати, після чого бачить сон: син став піонером і просить «мільйони» рублів на ремонт класу. Потім його самого якийсь чорношкірий військовослужбовець забирає служити в армію, ну а потім до нього додому відправляють «на перетримку» гея, з яким герой ролика повинен жити. Загалом, творіння це вийшло сексистським, расистським і гомофобським одночасно. Зрозуміло, що виготовляли його на замовлення Кремля, що дає цікаву можливість поглянути на фобії його мешканців. Вони, виявляється, бояться геїв, чорношкірих, армії, піонерії, а також інфляції. А, крім того, дружин своїх вважають повними дурепами. Ну а сам цей ролик, якщо хто не зрозумів, є засібом підвищення явки. За сюжетом мужик, надивившись уві сні на ці жахи, з ранку побіг голосувати. Що, до речі, гарантує йому ще шість років життя за Путіна – в лайні, страху і ганьбі.