Украина без Кирилла

0 комментировать
Второй год подряд празднование годовщины крещения Киевской Руси проходит без московского патриарха 

Аж дивно, бо з 2008 року, коли Віктор Ющенко заснував нове для України свято, московський патріарх був щоразу незмінним гостем на Володимирській гірці у Києві 28 липня.

Власне, це була чи не єдина можливість побачити в одному місці патріархів різних православних церков, що діють в Україні. Як правило, вони приходили в різний час і молилися у різних кафедральних соборах, та все ж таки постать рівноапостольного князя Володимира об’єднувала усіх.

Одна з головних причин полягає у тому, що Володимир прийняв хрещення і поніс його на Київську Русь у 988 році, - тобто за 66 років до остаточного розколу на Католицьку та Православну, або як її ще називали Правовірну, церкви. Відомо і те, що довгий час у Києві не розуміли суті догматичних претензій, які розділили західну і східну церкви. Київські князі інколи зверталися до Папи Римського, а перший католицький домініканський монастир у Києві відкрився ще 1228 року.

Відтак, князя Володимира можуть вшановувати не лише православні, але й греко-католики. Не чужий він і римо-католикам, бо приніс на наші землі ще не розділене Християнське вчення.

Спроба приватизації Володимира православними – ще півбіди

Про це було прийнято не пам’ятати в Росії і пізніше в СРСР. В українському перекладі «Слова про закон та благодать», знаменитому творі першого слов’янського митрополита київського Ілларіона (990-1088 рр), переписувачі майстерно вставили слово православний: «Вся страны и гради, и людіечтуть и славятькоегождоихъ учителя, иженаучиша я православнЂивЂрЂ.»

Саме вставляють, бо це єдине місце у всьому тексті, де знаходимо термін «православна віра». В інших місцях автор пише про «християнську віру».

Спроба приватизації Володимира православними – ще півбіди. У Москві князя київського намагаються записати майже у «князьярусские». Так з 2010 року в РФ прийнято закон за яким 28 липня офіційно відзначається як «День памяти равноапостольного великого князя Владимира — крестителя Руси

Можете бути певні, що 100% росіян вважає тотожними поняття Русь і Росія, а нашого великого князя вважають своїм «русским».

Відповідно, приїзд Кирила до Києва 28 липня щоразу виглядав як інспекція на підвідомчу українську територію. Враження посилював антураж: дорогі автомобілі, розшиті золотом ризи. Добре, що він прилітав, а не припливав персональною яхтою по Дніпру.

Цими днями Кирила в Києві не буде вже вдруге. І справа не тільки в тому, що патріарх РПЦ мало нагадує перших апостолів, що на його фоні виглядали б нужденними злидарями. Швидше всього патріарх банально боїться їхати у наскрізь «бандерівський» Київ.

Однак у понеділок УПЦ московського патріархату відсвяткувала день хрещення за день до загальновизнаної дати з величезним розмахом, що більше нагадувало політичну акцію, ніж церковне свято. Біля керівників церкви владно стояли, ймовірно, спонсори – народні депутати Опозиційного блоку, серед яких олігарх Новинський та права рука олігарха Фірташа і його компаньйон Юрій Бойко. Сотні автобусів заполонили всі вулиці біля Печерської Лаври, привізши до Києва з десяток тисяч людей.

У вівторок 28 липня до Володимира зберуться всі церкви, окрім православної московської церкви. Хіба що вони таки наважаться стати поруч з УПЦ КП, УАПЦ та УГКЦ.

Втім, день хрещення Русі так само не чужий для римо-католиків і протестантів, які, я впевнений, також прийдуть на Володимирську гірку. Відсутність диктату Москви повернуло в Україну толерантне ставлення до всіх християн, мир та злагоду поміж ними. Бо як полум’яно написав майже 2000 років тому апостол Павло у нас у всіх «один Господь, одна віра, одне хрещення!»


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.