18 серпня 2017, п'ятниця

Донбас-2016: Два сценарії для Путіна

коментувати
Донбас-2016: Два сценарії для Путіна
Росія може або остаточно загрузнути в Сирії, або, пішовши звідти, знову зробити Україну своєю головною метою

Перше, що хотілося б відзначити щодо прогнозу ситуації на Сході України на наступний рік, так це те, що ситуація буде залежати не від нашого бачення, а від того, наскільки українська влада буде готова на ці можливі сценарії розвитку подій впливати.

Звичайно, далеко не все залежить від поведінки України, оскільки конфлікт в Донбасі не є внутрішнім і навіть не є простим двостороннім конфліктом, але те, як ми діятимемо, визначить реалістичність сценаріїв та прогнозів. Це був перший пункт.

Другий фактор, від якого залежатиме ситуація в Донбасі, це, зрозуміло рівень впливу Росії на події та її загальна зацікавленість у тому, що відбувається в регіоні. І тут треба взяти до уваги ще і так званий "сирійський фактор".

Є два ймовірні сценарії розвитку подій в Сирії і, відповідно, в Донбасі.

Перший - якщо Росія дедалі глибше входитиме в цей конфлікт, то на певному етапі ситуація може піти одним з таких шляхів: або у неї просто не вистачить ресурсів на другий фронт у Донбасі, або, в гіршому випадку для РФ і в кращому для нас, вона влізе в Сирію настільки глибоко, що в країні почнуться дуже серйозні внутрішні проблеми, і Росії доведеться повністю припинити своє державне військове втручання на східних територіях України. Це був би позитивний сценарій для нас.

Мілітаристська істерія, розкручена у РФ, може знову перейти на нас

Під час своєї нещодавньої прес-конференції Путін дав одночасно два потужні сигнали: по-перше, він дав зрозуміти, що РФ має намір посилити свою військову присутність в Сирії (що говорить на користь запропонованих мною прогнозів); по-друге, "що він не віддасть російськомовне населення Південного Сходу України націоналістам". Таким чином, він також задекларував, що добровільно з Донбасу не піде.

Важливо відзначити, зрозуміло, що це просто його побажання – як буде розвиватися ситуація далі, ми ще побачимо. Ці дві його "хотілки" дуже міцно пов'язані, і навряд чи російському президенту вдасться реалізувати обидві одночасно.

Є і другий сценарій, який не варто скидати з рахунку: якщо Путін з якихось причин вирішить оперативно оголосити про "перемогу" в Сирії і вивести звідти російський контингент, мілітаристська істерія, розкручена у Росії, яка вимагає постійного підживлення, може знову перейти на нас. Якщо Путін виходить з Сирії, Україна для нього стане найзручнішою метою – при цьому він зовсім не обов'язково обмежиться Донбасом.

Втім, судячи з заяв Путіна, поки що він цей варіант не розглядає.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.