СМИ: Путин изображает из себя миротворца в Сирии

22 ноября 2017, 23:35
75
Иностранная пресса также анализирует политический кризис в Германии и размышляет, что принесет отставка Мугабе

В огляді іноземних ЗМІ 22 листопада:

  • Росія готується закінчити сирійський конфлікт
  • Що принесе відставка Мугабе - ера непевності в Зімбабве
  • Ультраправі у виграші від німецької кризи
  • Німеччина - глибока криза чи прояв демократії в дії?

Росія вдає із себе сирійським миротворцем

Washington Post пише, що російський президент Володимир Путін розпочав нову активну кампанію для закінчення війни в Сирії.

За словами газети, нещодавній візит сирійського президента Башара Асада до Москви мав на меті підтвердити його роль у майбутньому владнанні конфлікту.

Російська ініціатива базується на домовленості з Дональдом Трампом,  досягнутій цього місяця, згідно з якою США визнають провідну роль Росії в сирійській дипломатії, в замін на що Росія погоджується щодо майбутньої ролі США в Сирії після того, як "Ісламську державу" буде подолано.

Після зустрічі з Асадом Путін провів телефонні розмови з Трампом, а також з єгипетським президентом Абделем Сісі та ізраільським прем'єр-міністром Біньяміном Нетаньяху, зазначає WP.

За словами видання, в угоді між Путіним та Трампом не було будь-яких згадок про "перехід" влади, лише наголошувалося на необхідності написати нову конституцію, щоб провести вибори.

Залишається багато питань, зокрема, чи готовий Асад облишити свою мету відвоювати усі території, що вийшли з-під його контролю за останні шість років.

Російський варіант вирішення конфлікту може і залишить його при владі безстроково, але значно зменшить його вплив, надавши його опонентам доступ до уряду, вважає газета.

Кінець епохи

Британська Guardian каже, що відставка президента Зімбабве Роберта Мугабе є кінцем певної ери в житті країни.

За словами видання, люди зустріли новину про відставку Мугабе так само, як і новину про його президентство 37 років тому - з радістю.

Багато з тих, хто вийшов на вулиці святкувати його відставку, все життя прожили в країні під його керівництвом.

"Колись він був героєм - визволителем для свого народу. Коли він втратив народну підтримку то тримався (за владу. -Ред.) усіма можливими способами. Тепер його жорстокому правлінню прийшов кінець", - пише Guardian.

Але говорити про світле майбутнє зарано, адже в політичній ситуації у країні занадто багато невизначеного.

Колишній віце-президент Еммерсон Мнангагва, звільнення якого і спровокувало кризу, ймовірно очолить країну. Але він не є надто популярною фігурою в Зімбабве, пише видання.

Його роль в усуненні Мугабе безперечно зіграла на його користь, але він занадто міцно асоціюється з режимом колишнього президента.

З іншого боку, опозиція в країні є занадто слабкою та роздробленою, аби відіграти важливу політичну роль.

Видання вважає, що опозиційні лідери ймовірніше перейматимуться майбутніми політичними посадами, а не структурними реформами, які необхідні країні.

Чи передасть Меркель естафету?

Політична криза в Німеччині, де три партії не змогли домовитися про коаліцію, може збільшити вплив праворадикальних партій, таких як "Альтернатива для Німеччини" (AfD), пише Independent.

В разі призначення повторних виборів, AfD, яка отримала третє місце після  нещоданього голосування, може ще більше покращити свої позиції.

У вівторок шеф виборчого штабу AfD Гьотс Фроммінг заявив, що партія готова до нових виборів.

На його думку, колапс коаліційних переговорів є ознакою провалу політики канцлера Ангели Меркель і підставою для її відставки.

"Історично, великі правителі не усвідомлюють, коли їх час добіг кінця. Пані Меркель може вважати, що країна не може без неї, але це історичний момент, і вона повинна передати естафету комусь іншому", - заявив він.

Німецький політичний істеблішмент, на думку видання, намагатиметься усіма силами уникнути нових виборів, попри слова Меркель про небажання очолювати уряд меншості.

Президент Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав партії відповідально підійти до процесу та сформувати уряд якомога швидше, зазначає Independent.

"Нові вибори нічого не змінять, - вважає політичний експерт Стефан Корнеліус. - Нове голосування тільки збільшить тиск на ті самі партії досягти угоди щодо питань, по яких вони не можуть домовитись зараз."

Німеччина? Не варто хвилюватися!

Economistвважає, що вислів про "смерть німецької стабільності" на тлі зриву коаліційних переговорів є перебільшенням.

"Ігноруйте панікерів. Німецька політична драма є ознакою правильно працюючої конституційної демократії", - закликає газета.

Economist критично пише про деякі англомовні ЗМІ, які назвали зрив переговорів "найбільшою політичною кризою з 1945 року" та "більшою, ніж криза в Британії".

За словами видання, Британія зараз ризикує усіма напрацьованими торговельними та геополітичними зв'язками і входить у ситуацію, щодо якої вона не має жодного політичного досвіду.

У Німеччині, з іншого боку, конституція передбачає чіткі процедури для такої ситуації, хоч вона і є новою для федеративної республіки, додає газета.

"Експорт процвітає, зростання (економіки. -Ред.) є міцним, а профіцит держави становить приблизно 20 мільярдів євро. Одним з чинників зриву перемовин було питання, як витрачати ці гроші. От би Британії такі проблеми", - пише Economist.

Часопис зазначає, що теперішня ситуація, безперечно, додає головного болю Ангелі Меркель, але є ознакою того, що репрезентативна німецька демократія працює так, як треба.

Можливо, вирішення цієї кризи триватиме декілька місяців, пише газета.

"Але облиште ці розмови про безвладдя в Німеччині", - закликає Economist.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, служба Моніторингу ВВС.

Обратите внимание

29 декабря 2018, 22:38
Лонгриды
thumb img
Спецпроект
29 декабря 2018, 10:39
Лонгриды
thumb img
Спецпроект
18 января, 17:44
Лонгриды
thumb img
Спецпроект