Украинские мозги "убегают" в Израиль - обзор СМИ

27 июня 2017, 20:12
787

pixabay

Международные издания рассказывают, кто является самым влиятельным в интернете, куда "убегают" украинские мозги и как Британия планирует защищать демократию

Читайте в огляді світових ЗМІ 27 червня:

• куди "тікають" українські мізки,

• як Велика Британія планує захищати демократію,

• де падає і зростає підтримка Дональда Трампа,

• хто є найвпливовішим користувачем інтернету.

Куди "тікають" мізки з України?

Відповідь на це питання дає британська газета СityAM.

"Україна є найпопулярнішим місцем", звідки численні ізраїльські стартапи черпають креативну робочу силу, пише видання.

"Сильні традиції навчання математиці та інформатиці в багатьох країнах колишнього СРСР щороку дають Україні понад 20 тисяч випускників в галузі інформаційних технологій", - зазначає газета. Саме шляхом цього ізраїльські фірми заповнюють вакансії у секторі високих технологій.

СityAM розповідає, що стартапи є наразі головною рушійною силою в технологічній галузі Ізраїлю, яка своєю чергою є сектором економіки, що найшвидше зростає. Тож зрозуміло, чому цей сектор потребує додаткових рук. Себто мізків.

Урядове ізраїльське агентство з питань інновацій прогнозує дефіцит у 10 тисяч інженерів та програмістів протягом наступного десятиліття на ринку, де вже зараз працюють 140 тисяч. "Ізраїль втратить лідерські позиції, якщо цей дефіцит не буде заповненим", - цитує газета представницю агентства Ноа Аккера.

Хоча уряд Ізраїлю вживає заходів для стимулювання навчання працівників у своїй країні, одночасно ведеться робота щодо полегшення отримання відповідних віз іноземними працівниками. Наразі відомо, що близько 500 іноземних студентів з-за кордону, які вивчають науку та техніку в ізраїльських вищих навчальних закладах, зможуть працювати в компаніях країни після отримання освіти.

Як захистити демократію і мир

Своїми думками щодо викликів для Британії ділиться на сторінках газети Daily Telegraph міністр оборони країни Майкл Феллон.

"Ми зіткнулися з жахливими сплесками тероризму вдома - у Манчестері, на Лондонському мосту, у Вестмінстері та у Фінсбурі Парку. Ми спостерігаємо відродження російської агресії за кордоном. Це відбувається на тлі зневаги до міжнародних норм, шляхом нападів на цивільних осіб та підриву демократії, де це можливо. Днями з кібератаками зіткнувся наш парламент. Це сталося після того, як вірус WannaCry завдав удару по функціонуванні Національної служби охорони здоров'я і сотнях тисяч людей на земній кулі", - так змалював очільник оборонного відомства країни безпекову ситуацію в Об'єднаному Королівстві та за його межами.

Пан Феллон відкинув заяви, що західноєвропейська демократія доживає останні дні.

"На нас нападають не тому, що ми зазнали невдачі, а через успіх наших цінностей", - переконаний він.

Міністр оборони зазначив, аби успішно протистояти атакам на демократію, треба чітко назвати джерела загрози. На його думку, до таких супротивників насамперед належить так звана "Ісламська держава" з її "культом смерті".

Другим джерелом загроз, на переконання пана Феллона, є Росія.

"Ми не вдаємося до евфемізмів, коли йдеться про Росію. Ми будемо продовжувати засуджувати її злочини в Сирії, Україні та інших країнах Європи. Хоча двері до діалогу залишаються відкритими, ця країна повинна довести, що вона є партнером миру", - цитує пана Феллона Daily Telegrap .

Міністр наголосив, що недостатньо просто говорити про загрози. Він повідомив, що новий уряд країни планує збільшити оборонні витрати, аби отримати "швидкі реактивні літаки п'ятого покоління F-35, бронетранспортери, нові підводні човни та два авіаносці".

"Ми повинні використовувати нашу військову потужність, щоб зробити світ більш безпечним для теперішнього і майбутніх поколінь", - заявив він.

Хто і як підтримує Трампа

Довіра до американського президента як лідера вільного світу падає швидкими темпами, пише газета New York Times, посилаючись на опитування Центру Досліджень Пью.

Напередодні другого європейського турне Дональда Трампа, яке розпочнеться у Польщі на початку липня, соціологи опитали понад 40 тисяч респондентів по всьому світі щодо результатів першого півріччя очільника Білого Дому.

За результатами опитування, лише 22% громадян за межами США висловили підтримку курсу пана Трампа. Дії його попередника Барака Обами колись схвалювали 64% респондентів, повідомляє New York Times.

"Різке падіння довіри до президента США на світовій арені особливо помітне серед деяких найближчих союзників Америки в Європі та Азії, а також в сусідніх Мексиці і Канаді", - цитує газета пояснювальну записку Центру Пью.

Лише 5% висловили підтримку пану Трампу у Мексиці. Це найнижчий показник із 37 країн, де проводилося опитування. В Канаді довіра до президента США скоротилася з 83% до 22%, що є найнижчим показником за 15 років.

Показово низькою є підтримка президента США серед "давніх американських друзів", зазначає New York Times.

У Швеції, приміром, Обамі довіряли 93% відсотки, а нині пану Трампу тільки 10. На 75% впала підтримка теперішнього президента у Німеччині та Нідерландах, на 71% в Південній Кореї, 70% у Франції, 68% в Іспанії та 57% у Британії.

Лише у двох країнах із 37-ми популярність пана Трампа зросла: в Росії та Ізраїлі - на 42% до 53% та на 7% до 56% відповідно. New York Times додає, що перший близькосхідний вояж пана Трампа також додав йому популярності в арабських країнах.

Хто на світі краще "твітить"?

Американський тижневик Time склав список 25 найвпливовіших людей в інтернеті.

З політиків до нього потрапили російський опозиціонер Олексій Навальний і президент США Дональд Трамп.

Рішення включити Навального в список найвпливовіших людей в інтернеті Time пояснив тим, що "його канал YouTube з одним мільйоном фоловерів прорвав інформаційну блокаду Кремля", а також "надихнув масові антикорупційні протести".

Автори вважають, що Навальний і надалі буде покладатися на соціальні мережі, оскільки у нього немає доступу до державних телеканалів.

Журнал Time додав до списку президента США Дональда Трампа завдяки його дописам в соціальній мережі Twitter. Автори зазначають, що "в'їдливі" твіти пана Трампа шкодять йому як президенту, проте він залишається найпопулярнішим світовим лідером в соцмережах.

Ще однією героїнею року журнал назвав сирійську дівчинку Бану Алабед, яка писала повідомлення в соцмережах під час бомбардувань сирійського міста Алеппо. Автор книг про Гаррі Поттера, британська письменниця Джоан Роулінг, потрапила до списку Time через її критику популістів, в тому числі президента США Трампа і лідера британської партії UKIP Найджела Фараджа.

А перше місце в списку Time посіла американська модель і телеведуча Кріссі Тейген, яка зібрала 20 млн фоловерів в Twitter і Instagram, де вона писала про пластичну хірургію і церемонію вручення кінопремії "Оскар".

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба моніторингу ВВС

Обратите внимание

29 декабря 2018, 22:38
Лонгриды
thumb img
Спецпроект
29 декабря 2018, 10:39
Лонгриды
thumb img
Спецпроект