Украина "отгораживается" от России - обзор СМИ

25 мая 2017, 13:12
1141
Какие еще связи Украина планирует расторгнуть с Россией, а также о чем Тереза Мэй поговорит с Дональдом Трампом - в обзоре иностранной прессы в четверг

Британська прем'єрка Тереза Мей у четвер зустрінеться з американським президентом Дональдом Трампом під час саміту НАТО в Брюсселі, де вимагатиме відповідей щодо публікації американською пресою важливих даних розслідування Манчестерської трагедії, пишеGuardian.

Поява у New York Times фотографій частин вибухівки, які зняли слідчі, розлютила британську владу, яка побоюється, що це може завадити слідству.

Як зауважує видання, ймовірно, американські журналісти "вчергове" отримали інформацію, "злиту" розвідувальною спільнотою США.

В розмові з газетою представник уряду заявив, що публікація фотографій може засмутити жертв та їхні родини.

"Протест був заявлений на всіх відповідних рівнях відносин між британською владою та нашими партнерами в США".

Посилення рівня безпеки на вулицях британських міст і свідчення про те, що правоохоронні органи мали інформацію про радикалізм підозрюваного смертника - серед головних тем, які обговорюють британські газети.

Втім, за данимиFinancial Times, попри зв'язки нападника Салмана Абеді з Лівією і "можливо, Сирією", розвідки країн Заходу все ще мають довести, що за атакою справді стоїть угрупування "Ісламська держава".

Як пишеEvening News, сьогодні о 13:00 за Києвом Британія згадуватиме 22 жертви вибуху на Манчестер-арені хвилиною мовчання.

Перехоплені розмови

Минулого літа американська розвідка отримала інформацію про розмови серед російських можновладців про можливі шляхи впливу на Дональда Трампа і його радників, пишеNew York Timesз посиланням на чинних та колишніх чиновників.

"Бесіди велися навколо Пола Манафорта, який тоді очолював передвиборчу кампанію Трампа, і Майкла Т. Флінна, відставного генерала і радника Трампа, повідомили чиновники", - стверджує видання.

"Обидва чоловіки мали непрямі зв'язки з російськими офіційними особами, які, здавалося, були впевнені, що будь-кого з них можна використати задля формування ставлення Трампа до Росії", - додає газета.

Окрім Манафорта і Флінна, йдеться у статті, росіяни обговорювали можливість використання контактів з українським президентом Віктором Януковичем, який "свого часу тісно співпрацював з паном Манафортом".

На думку газети, деталі розмов росіян, деякі з яких досі були невідомі, допомагають зрозуміти стривожість американського уряду через можливі зусилля Росії зірвати вибори.

Отримана інформація вважалася настільки достовірною, що була передана розвідкою до ФБР, яке почало слідство.

Однак, додає газета, залишається невідомим, чи росіяни насправді пробували напряму впливати на Манафорта і Флінна. Зі свого боку, обидва вони заперечують будь-яку змову з російським урядом задля зриву передвиборчої кампанії.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Обратите внимание