Обзор СМИ: сколько еще референдумов ждет Британию?

15 мартa 2017, 19:25
188
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке
Возможные референдумы в Северной Ирландии и Шотландии, влияние брекcитf на британскую экономику и важность голландских выборов - в обзоре иностранной прессы 15 марта

Референдум чи кордон?

Британський прем'єр Тереза Мей відкинула заклик республіканської партії "Шинн Фейн" провести референдум щодо незалежності Північної Ірландії, пише виданняIndependent.

У понеділок лідер партії Майкл О'Ніл заявив, що брекзит буде "катастрофою" для провінції, і закликав провести референдум щодо об'єднаної Ірландії як єдиний шлях, аби уникнути небажаних наслідків, пише видання.

Своєю чергою, Тереза Мей заявила, що "на цьому етапі, проводити опитування щодо кордону неправильно", а варто зосередитися на тому, аби ірландська адміністрація працювала на благо регіону, пише видання.

Під час референдуму щодо брекзиту 56% виборців у Північній Ірландії проголосували на користь того, аби залишатися в ЄС.

Раніше Мей не виключала можливості фізичного облаштування кордону між Північною Ірландією та Республікою Ірландією після виходу Великобританії з ЄС, хоча додала, що вона проти таких заходів, пише видання.

Незалежна, але не в ЄС

ВиданняTelegraph пише про перипетії з референдумом щодо незалежності в іншому регіоні об'єднаного королівства - Шотландії.

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен, швидше за все, відмовиться від ідеї негайного приєднання до ЄС після референдуму про незалежність через дедалі більший євроскептицизм людей, пише видання.

Замість вступу в ЄС, Стерджен зосередиться радше на приєднанні Шотландії до Європейської асоціації вільної торгівлі, членами якої є, зокрема, Норвегія та Ісландія, що не входять до Євросоюзу, каже видання.

Стерджен побоюється, що тривала політика її партії щодо незалежної Шотландії в складі ЄС може відлякати 400,000 виборців, що підтримали незалежність регіону на референдумі 2014 року, але проголосували за вихід з ЄС минулого року, каже видання.

Ціна брекзиту

Видання Wall Street Journalкаже, що британці вже дослівно відчувають на собі ціну брекзиту, а саме - зростання цін в країні.

Різке падіння фунта після голосування країни щодо виходу з ЄС відчутно збільшило вартість імпортованих товарів, а також товарів вироблених у Великій Британії з використанням закордонних інгредієнтів або частин, пише видання.

У січні ціни на імпортовані товари зросли на 20% порівняно з минулим роком, що є рекордним зростанням з 2008 року, пише видання.

Найсильніше зростання цін вдарило по ринку побутової електроніки, адже ці товари найчастіше виготовляють за кордоном.

З іншого боку, каже видання, покупці в Британії вже декілька років поспіль насолоджувалися зниженням цін у роздрібних мережах через високу конкуренцію та агресивне зростання дисконтних мереж, пише видання, а загальне зростання цін підвищило їхні прибутки.

Нідерланди голосують

Польське виданняRzeczpospolita пише про сьогоднішні парламентські вибори в Нідерландах та поширені міфи навколо них.

Багато хто вважає, що ці вибори мають дати певну відповідь щодо майбутнього усієї Європи, популістської політики та антимігрантських настроїв частини суспільства, пише видання.

За словами видання, це перші з найважливіших виборів у ЄС цього року.

У квітні Франція обиратиме президента, а у вересні Німеччина голосуватиме за новий парламент. І хоча дехто порівнює вибори в Нідерландах із британським референдумом щодо брекзиту, у самій країні вони, здається, не збурюють стільки емоцій, пише видання.

Говорячи про міфи довкола виборів, видання каже, що популіст Геерт Вільдерс певний час експлуатував ідею виходу Нідерландів із ЄС під час виборчої кампанії, але з часом ця тема відійшла на другий план.

З іншого боку, євроскептицизм все ж присутній у виборчій кампанії, та навіть прем'єр Марк Рютте наголошував на необхідності змін у ЄС.

Видання також зазначає, що багато ЗМІ перебільшували популярність Вільдерса під час виборчої кампанії, та додає, що інші партії виразно не в захваті від ідею утворення коаліції з Партією Свободи Вільдерса.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС