Обзор СМИ: когда Украина получит газовую независимость?

22 мая 2017, 20:00
509
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке

AFP

Енергоефективність і власний видобуток - головні складові енергонезалежності

Американская шпионская сеть в Китае, тесты наркотиков в Великобритании и скептицизм относительно энергетической независимости Украины - в обзоре иностранной прессы

В огляді іноземної преси 22 травня:

  • Скептицизм щодо енергетичної незалежності України;
  • Американська шпигунська мережа в Китаї;
  • Тести наркотиків у Британії.

Примарна енергетична безпека?

Польське виданняEnergetyka24аналізує шанси України отримати газову незалежність.

Як пишуть журналісти, вже кілька місяців українські урядовці говорять про реалізацію плану, який би дозволив повністю відмовитися від імпорту газу. Для цього треба виконати дві основні умови - значно підвищити енергетичну ефективність країни та наростити власний видобуток газу.

І якщо енергоефективність - це, скоріше, довгострокове завдання, то частку власного газу в структурі споживання Україна насправді збільшує, пише видання.

Але і цього вдалося досягти, швидше, через загальне скорочення споживання газу, ніж завдяки збільшенню видобутку, наголошує видання.

Energetyka24 також додає, що шанси на збільшення видобутку та на енергетичну незалежність залежатимуть від подолання низки труднощів системного характеру.

Заплановане збільшення власного видобутку газу можна буде реалізувати тільки за умови "революційних змін та їх ідеальної реалізації, що в українських реаліях важко собі уявити".

"Перемога Китаю"


Китайська преса з ентузіазмом підхопила новину, яку опублікувала New York Times, про нібито ліквідацію в Китаї шпигунської мережі ЦРУ, пише виданняGuardian.

Китай депортував американку, звинувачену у шпигунстві

За словами видання, китайська Global Times, що контролюється Комуністичною Партією Китаю, назвала таку інформацією "перемогою для Китаю".

"Якщо ця стаття правдива, маємо аплодувати китайським контр-шпигунським зусиллям. Не тільки шпигунська мережа була зруйнована, але й Вашингтон і гадки не мав, що трапилося, де в шпигунській мережі стався збій", - цитує Guardian глузування китайського видання.

Однак, китайське видання заявило, що принаймні одна частина статті була неправдивою. Історія про те, що одного з членів мережі застрелили прямо на подвір'ї держустанови є "вигадкою в американському стилі".

Досі не було жодного офіційного коментаря щодо історії від Китаю, додає Guardian.

Чи справжні твої наркотики?

Активісти в Британії висловили своє занепокоєння після того, як поліція погодила плани встановити намети для тестування чистоти певних наркотиків на музичних фестивалях, пише виданняTelegraph.

Така послуга, що з'явиться цього літа на низці музичних фестивалів у Британії, зокрема в Редінгу та Лідсі, надасть відвідувачам можливість здати наркотики на аналіз їхнього вмісту, після чого речовину знищать, пише видання.

Цю схему впроваджують у відповідь на низку смертей серед молоді, що вживала наркотики під час музичних фестивалів.

Поліція заявила, що вони жодним чином не схвалюють вживання незаконних субстанцій, але з іншого боку розуміють, що багато молоді не відмовиться від наркотиків. Отже, мета ініціативи - інформування щодо складу та чистоти речовин, які вони вживають.

На ініціативу різко відреагували організації, що борються з вживанням наркотиків, пише видання.

Девід Рейнс з Національного альянсу попередження вживання наркотиків заявив, що така ініціатива "тільки сприяє вживанню наркотиків молоддю та справляє враження, що наркотики - це невід'ємна частина музичних фестивалів, що не є правдою".

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС