Ученые развенчивают миф о снежном человеке - обзор СМИ

29 ноября 2017, 23:37
44
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке
Ученые развенчивают миф о снежном человеке - обзор СМИ - фото
Западные СМИ в среду интересуются вопросом, должным ли образом Украина охраняет свою критическую инфраструктуру, а также развенчивают миф о йети

В огляді іноземної преси 29 листопада:

  • Досить видавати ведмедів за снігову людину, кажуть науковці.
  • Чи належно Україна охороняє свою критичну інфраструктуру?
  • Британія та ЄС готові узгодити остаточний "рахунок за розлучення".
  • Північна Ірландія погрожує заворушеннями в разі повернення кордону.

Снігова людина чи ведмідь?

Науковці, здається, розвінчали міф про "снігову людину", пише Guardian.

Дослідивши зразки ДНК нібито з решток снігової людини, які зберігалися в приватних колекціях і музеях по всьому світі, науковці дійшли висновку, що переважна більшість із них належить ведмедям.

"Наші результати впевнено вказують на те, що біологічні основи легенди про єті слід шукати серед місцевих ведмедів", - каже професор Шарлотта Ліндквіст, провідний науковець проекту.

Це не перше дослідження, яке вказує на ведмедів як на джерело міфу про снігову людину, але воно є безпрецедентним за масштабом, вказує видання.

Виявилося, що фрагменти кісток, зубів, шкіри, шерсті та фекалій, проаналізовані вченими, належали 23 ведмедям. Йдеться про три конкретні види - гімалайський ведмідь, тибетський бурий ведмідь та тянь-шанський бурий ведмідь.

Усі вони займають свої конкретні ніші в гірській екосистемі та свого часу помилково вважалися сніговою людиною, каже дослідження.

Дослідження несподівано дозволило науковцям зробити певні відкриття щодо генетичного розмаїття популяції ведмедів, які мешкають у Гімалаях.

"З іншого боку, навіть якщо немає доказів існування криптидів [легендарних істот], неможливо з повною впевненістю стверджувати, що вони не існують", - великодушно додає Ліндквіст.

Чи належно Україна охороняє інфраструктуру?

Польське видання Energetyka24 ставить питання, чи належним чином Україна охороняє критичні об'єкти своєї інфраструктури в часи конфлікту.

Завдяки поспішним, але тимчасовим заходам, Києву вдалося значно знизити поточні ризики. Але така ситуація не виключає загроз у довшій перспективі, пише автор.

У зв'язку з російською агресією в Україні мали місце численні атаки на ключові об'єкти - від військової активності до саботажу та кібератак, ідеться в матеріалі.

Серед основних завдань Росії під час таких атак автор виділяє, зокрема, наступні:

  • зниження оборонного та інституційного потенціалу країни;
  • послаблення фінансового й економічного стану;
  • психологічний тиск і підігрівання панічних настроїв серед населення.

На думку автора, перед урядом України стоїть важлива задача вибудувати систему охорони критичної інфраструктури.

Одним із головних завдань автор бачить підвищення політичного інтересу до цієї тематики, що пришвидшило би роботу в цьому напрямку.

Рахунок, будь ласка!

Британія та ЄС, здається, погодилися щодо "рахунку" за "брекзит", пише Independent.

За словами видання, сторони дійшли згоди щодо "методології" обрахунку суми, яку Британія заплатить ЄС за вихід із союзу. Імовірно, йдеться про 45-55 мільярдів фунтів.

Якщо цю суму узгодять під час зустрічі президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера та британського прем'єра Терези Мей наступного тижня, це дозволить перемовинам перейти до наступної фази, тобто обговорення майбутніх торговельних відносин.

Останніми днями питання "рахунку за розлучення" відійшло на другий план на фоні дискусії щодо ірландського кордону та прав громадян. Видання інтерпретує це як ознаку того, що питання "рахунку" більше не є головною перепоною в переговорах.

Як у Лондоні, так і в Брюсселі наголошують, що остаточної угоди ще не досягнуто, але інтенсивні переговори перед зустріччю двох лідерів явно приносять результати, каже газета.

Північна Ірландія залишається

Ірландська республіканська партія Шинн Фейн поновила зусилля щодо того, аби залишити Північну Ірландію в структурах ЄС після того, як Британія вийде з союзу, пише Daily Mail.

Партія наполягає на тому, аби Північна Ірландія залишалася в єдиному митному та ринковому просторі з ЄС, та переконує Брюссель підтримати її вимоги.

На думку партії, відновлення повноцінного кордону між Північною Ірландією, що є частиною Великої Британії, та Республікою Ірландією, може призвести до заворушень та акцій громадської непокори.

А на думку депутата партії Кріса Хаззарда, "брекзит" є прямою загрозою белфастській угоді від 1998, яка мала на меті припинити збройний конфлікт в Північній Ірландії.

За його словами, розмежування ірландського кордону порушить крихкий баланс в регіоні, адже угода підписана 20 років тому "є мирним процесом, а не просто одномоментною подією. Такий процес завжди є дуже вразливим. І зараз він особливо вразливий в контексті "брекзиту"."

ЄС відмовляється переходити до обговорення майбутніх угод щодо торгівлі з Британією, поки не буде досягнуто ясності щодо ірландського кордону, прав громадян та "рахунку за розлучення", зазначило видання.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС

Журнал НВ (№10)

Момент истины

Шесть главных претендентов на президентское кресло ответили НВ на семь вопросов — политических, мировоззренческих и личных

Читать журнал онлайн