Минск превратился в технохаб - обзор СМИ

6 октября 2017, 23:37
1395
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке

pixabay

Иностранная пресса в пятницу пишет о развитии ИТ-индустрии в Беларуси, подъеме крупных европейских авиаперевозчиков и заслугах капитализма

Молодому поколінню дизайнерів, розробників мобільних додатків та ІТ-фахівців, які формують новий креативний клас Білорусі, присвячує статтю New York Times.

Газета розповідає про те, як "остання диктатура Європи" перетворилася на технохаб.

"Наразі у Мінську - місті, в якому живе понад два мільйони людей, працює понад 30 тисяч фахівців-технарів, багато з яких створюють мобільні додатки, якими користується щонайменше мільярд людей у 193 країнах, згідно з урядовими даними", - пише видання.

Зокрема, у статті згадується ім'я розробника Дмитра Ковальова, який кілька років тому працював з компанією, що розробила додаток, який дозволяє додавати маски на власні зображення на селфі. Наразі він розвиває власний стартап у Мінську, пов'язаний з доповненою реальністю. І це лише одна з подібних історій.

Не так давно президент Білорусі Олександр Лукашенко оголосив розвиток інформаційних технологій пріоритетним напрямком. За словами ІТ-фахівця, який емігрував до США з Білорусі та заснував там власну компанію, Аркадія Добкіна, такий крок можна пояснити відсутністю у країні нафти. Багато білорусів вважають, що розмови уряду довкола необхідності перетворити країну на технохаб спрямовані на те, щоб відволікти увагу громадян від залежності країни від Росії.

Та представників ІТ політика, здається, не надто турбує, зазначає видання.

Перспективи авіаперевезень Європою

Посилення позицій великих авіакомпаній на рикну пасажирських авіаперевезень загрожує їхнім клієнтам порожніми кишенями, пише Financial Times.

І хоча на перший погляд може здатися, що останні новини про низку банкрутство серед європейських авіаліній свідчать про кризу галузі, насправді це не так, зазначає бізнес-видання.

Так, протягом останніх півроку капіталізація таких європейських гігантів як Lufthansa, Air France-KLM, Ryanair та EasyJet, зросла, а у деяких випадках на 50 %.

"Це підтверджує глобальний тренд. Меншим перевізникам надзвичайно складно змагатися з великими, а ті, у свою чергу, стають ще більшими. Банкрутства - погані новини для пасажирів і можуть мати катастрофічні наслідки для урядів країн", - пише газета.

Наразі великі авіаперевізники посилюють свій вплив на ринку та монополізують європейські маршрути.

Це може призвести до того, що клієнти матимуть менший вибір та дорожчі опції для подорожей, через те, що менші компанії змушені будуть піти з ринку.

Якщо для великих авіаперевізників монополія - це шлях уникнути стресу від конкуренції, для пасажирів - це пряма дорога до підвищених тарифів та погіршеного сервісу, підсумовує Financial Times.

Перевага капіталізму

Усіма свободами, якими користується сучасне суспільство, воно має завдячувати капіталізму. Таку думку висловлює журналіст і письменник Едвард Лукас у колонці Times.

"Попри всі негативні моменти, наша економічна система сприяє розвитку креативності, свободи та інновацій: щастю та процвітанню", - каже пан Лукас.

За його словами, саме капіталізм протягом останніх 25 років допомагав витягати людей зі злиднів, і цим варто пишатися. Ця система надає споживачу право вибору серед безлічі варіантів, що може суттєво покращити якість життя, зазначає він.

Згадуючи про альтернативні моделі економічних систем, зокрема соціалізм, оглядач підкреслює, що цей шлях не надто продуктивний, адже потребує застосування сили на противагу реагуванню на сигнали ринку.

"Він ніде не мав успіху і зазнав поразки за надзвичайно високої ціни", - каже журналіст.

Та попри всі переваги вільного ринку, він не може бути панацеєю, і не варто повністю відмовлятися від втручання держави у певні сфери, як діяльність судів чи агенцій із захисту прав споживачів, додає він.

Насамкінець, автор закликає політиків припинити вихваляти соціалістичну систему. А замість цього зосередитися на можливостях, які відкриває перед суспільством капіталізм.

Підготувала Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг