Чем вредны перекусы на работе - обзор СМИ

4 октября 2017, 23:36
696
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке
Почему Евросоюз не хочет вмешиваться в каталонский кризис и чем грозят нездоровые перекусы в офисе - в обзоре западной прессы

Жінки, які роблять нездорові перекуси на роботі, щороку вживають 100 тисяч зайвих калорій. Це з'ясували у результаті опитування, проведеного на замовлення голландської компанії, що виробляє органічні продукти, пише Daily Mail.

Видання стверджує, що чимало жінок у Великій Британії регулярно вживають в офісах чіпси, тістечка, шоколад, цукерки та напої із великим вмістом цукру. У результаті кожного тижня одна така жінка з'їдає понад 2240 зайвих калорій, тоді як денна норма складає приблизно 2 000.

Якщо скласти 45 робочих тижнів на рік, то виходить, що щороку жінка вживає еквівалент 1200 келихів просекко, 193 бургерів або 502 плиток шоколаду, підрахували експерти.

"Я не здивована такими результатами, але треба розуміти, що якщо ви з'їдаєте 3500 додаткових калорій на тиждень, або 500 на день, це перетворюється на 450 грамів жиру", - цитує газета дієтолога Гелен Бонд.

Пані Бонд закликає людей задуматися над тим, що вони їдять, особливо у холодну пору роки, коли хочеться зігрітися калорійними гарячими напоями або ж покращити собі настрій шкідливими снеками, додає Daily Mail.

Носіння зброї та "здоровий глузд"

Заклики Білого дому не політизувати стрілянину у Лас-Вегасі є недоречними, вважає відомий американський журналіст Томас Фрідман. У статті для New York Times він наголошує, що якби нападник Стівен Педдок був не "збентеженим американцем", а мусульманином та прихильником угруповання "Ісламська держава", реакція американських лідерів була б набагато сильнішою.

Зокрема, пише пан Фрідман, у Конгресі би відбувалися надзвичайні засідання, президент Дональд Трамп заявляв би, що попереджав про подібну небезпеку, а по всій країні лунали б заклики прийняти жорсткіші закони.

Але нічого подібного не відбувається, зауважує автор. Натомість вимоги змінити законодавство, яке дозволяє без проблем купувати зброю, стикаються із відповіддю "не політизуйте", пише він. А все через лобі організацій на кшталт Національної стрілецької асоціації, які об'єднують прихильників права громадян на носіння вогнепальної зброї та "тримають під контролем" законодавців.

"Єдине, що ми хочемо забрати - це право збирати вдома чи у готельному номері військовий арсенал та використовувати його проти невинних американців під час приступу божевільного гніву", - пише пан Фрідман. На його думку, досягти цього можна тільки замінивши прихильників вогнепальної зброї у керівництві країни на законотворців зі "здоровим глуздом".

ЄС не допоможе у каталонській кризі

Євросоюз навряд чи зможе стати ефективним посередником між владою Іспанії та Каталонією, прогнозує у статті для Guardian французька журналістка Наталі Нугайред. За її словами, Брюссель грає за власними правилами, в яких не пояснюється, як вирішувати пов'язані з сепаратизмом конфлікти.

Автор наголошує, що критики Євросоюзу мають рацію, коли кажуть, що ЄС варто було б засудити іспанську владу за застосування сили проти прихильників незалежності Каталонії. Тим паче, що Брюссель завжди активно виступає проти подібних дій за межами Європи. Але звинувачувати блок у "пасивності та цинізмі" через мовчання не дуже розумно, вважає пані Нугайред.

На її думку, Євросоюз боїться відкрити "скриньку Пандори", тому що євробюрократи не готові мати справу з відділенням країн - якщо тільки це не відбулося у визначених законодавством рамках, як це могло статися із Шотландією у 2014 році. Тому поки що у Брюсселі сподіваються на те, що сторони знайдуть компроміс без зовнішнього втручання.

"Євросоюз проповідує порядок оснований на правилах, і його лідери вірять, що вони мають триматися за ці правила, щоби вижити у непередбачуваному світі з процвітаючим популізмом. Суворе дотримання закону та договорів означає уникати прецедентів, які можуть призвезти до розхитування ситуації", - резюмує пані Нугайред.

Пристебніть ремені

Через глобальне потепління авіапасажирам доведеться набагато частіше стикатися із неприємною проблемою - сильною турбулентністю. Про це попереджає Daily Telegraph із посиланням на дослідження британських вчених із університету Рединга.

За даними газети, пасажирам доведеться більше часу проводити у кріслах із пристебнутими ременями безпеки, щоб уникнути травм під час потрапляння літака у небезпечні зони. А таких буде дедалі більше, кажуть вчені. Зокрема, кількість випадків сильної турбулентності у небі над Європою збільшиться на 160%, а над Атлантичним океаном - на 180%.

Але є й хороші новини.

"Навіть сильна турбулентність не загрожує пасажирським літакам, хоча вона може стати причиною травм людей на борту. У червні 20 пасажирів отримали травми від переломів до забоїв голови, коли літак авіакомпанії China Eastern Airlines, що летів з Парижа на південний захід Китаю, попав у сильну турбулентність", - наголошує газета.

Експерти ж кажуть, що у таких ситуаціях головне - пристебнути ремені та зберігати спокій.

Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC