Системная ошибка. 2022 президентство Байдена может зайти в тупик, как это уже случалось с его предшественниками — The Economist

Джо Байден (Фото:REUTERS/Leah Millis)
Вашингтонский корреспондент The Economist Идрис Калун объясняет, почему американские президенты обычно принимают важнейшие решения своих администраций в первые два года пребывания в должности — и этот «тупик» ждет также Джо Байдена.
Цей матеріал опубліковано у спецвипуску журналу НВ Світ попереду 2022 за ексклюзивною ліцензією The Economist.
Сувора реальність полягає в тому, що для адміністрації Байдена 2022 рік, ймовірно, стане останнім роком повноцінної активності. Глухий кут — характерне явище для американської системи. Він походить з конституційного порядку, заснованого на консенсусі. А той здається все більш недосяжним в епоху гіперполяризації, потреби в ефективній супербільшості в Сенаті та більшостей із мінімальною перевагою. Навіть за ідеальних умов, коли Білий дім та обидві палати Конгресу перебувають під єдиним контролем однієї партії, затверджувати серйозні зміни до законодавства — надзвичайно важко. Не випадково і Барак Обама, і Дональд Трамп ухвалили найважливіші закони своїх адміністрацій — медичну реформу та значне зниження податків відповідно — у перші два роки перебування на посаді. Обидва зазнали серйозних втрат на проміжних виборах, втративши контроль над однією палатою, а заразом і можливість займатися законотворчістю так, як вони на те сподівалися.
Присоединяйтесь к нам в соцсетях Facebook, Telegram и Instagram.