Агенты изменений: Как мотивировать людей работать бесплатно

0 комментировать
Агенты изменений: Как мотивировать людей работать бесплатно

Волонтерское движение стало глобальным трендом в 20 веке. По данным ООН, в мире полтора миллиарда людей связаны с работой на добровольных началах

Вони у різних сферах та на різних рівнях стають агентами змін та вирішують як глобальні, так і локальні проблеми людства. Чому ж люди по всьому світу готові робити щось безкоштовно, вкладати свої ресурси і час? А найголовніше, як волонтери стають носіями ідей та цінностей організації?

Волонтерство – глобальний тренд

За останні роки у світі спостерігається зростання кількості волонтерів. Вік для волонтерства немає значення, адже люди 50+ також все частіше присвячують свій час роботі на добровільних засадах.

Вже три роки поспіль першість у світі за кількістю волонтерських проектів та населення, що бере в них участь,  розділяють М’янма, Індія, Туркменістан.

 

Волонтерство як нове явище для українців, останнім часом теж набуває неабиякого поширення. Особливо дуже потужним став волонтереський рух щодо допомоги військовослужбовцям.

У світовому рейтингу волонтерства Україна за останній рік піднялась на 16 сходинок і займає 92 місце з 140 країн.

 

Цього літа Україна також стала пунктом призначення для 120 волонтерів з 40 країн світу в рамках проекту GoCamp. Вони працювали у пришкільних літніх англомовних таборах в усіх куточках України, стали менторами для українських школярів і навчали їх лідерству, громадянській освіті, відвідували разом з ними екскурсії, спілкувалися англійською та ділилися досвідом.

Щоб допомогти новому поколінню українців стати майбутніми лідерами, отримати більше можливостей для успішної кар’єри та почати спілкуватися без бар’єрів з усім світом, в Україну приїхали:

  • представники української діаспори від першого до п'ятого покоління;
  • міжнародні волонтери або ж волонтери без кордонів, для яких безкорислива допомога – це сенс життя;
  • студенти та випускники провідних університетів з усього світу, для них такий досвід обов'язковий у кар'єрному та особистісному розвитку; люди похилого віку, які мають, чим поділится з молодим поколінням.

 

У чому ж секрет мотивації волонтерів?

Традиційні методи мотивації, до яких належить фінансова винагорода, не завжди настільки  ефективні, як ми думаємо.  Згідно з дослідженнями американських соціологів, психологів та економістів, фінансова винагорода працює лише у випадку короткотермінових та механічних завдань. Там, де треба використовувати когнітивні навички та креативне мислення, цей спосіб виявився недієвим.  

Для появи мотиваціїї, насправді ж, ключовими є три фактори:

1. Автономія/самостійність – прагнення направляти та визначати власне життя самостійно; 

2. Майстерність – бажання ставати кращим у чомусь, що має для нас значення;
3. Мета – прагнення робити щось в служінні чомусь більшому, ніж ми самі та наше життя, відчувати себе частиною чогось великого та значимого.

Наприклад, у середині 1990-х років, Microsoft почав енциклопедію під назвою Encarta. Були найняті супер-професіонали за високі гонорари, складені бюджети та графіки виконання проекту. Але не спрацювало. Кілька років по тому, з’явилася інша енциклопедія, завдяки зусиллям волонтерам з усього світу – Wikipedia. Внутрішня мотивація, самостійність, майстерність, мета – і ми можемо змінити світ!

Тому не дивно, що на запитання про мотивацію їхати в Україну іноземні волонтери GoCamp найчастіше відповідали: «Подобається ідея та мета проекту», а також «Бажання бути глобальним волонтером та допомагати людям, які того потребують».

 

Як залучити волонтерів?

Якщо ви вирішили знайти волонтерів в свої організації та проекти, потрібно зрозуміти, на які ролі та термін вам вони необхідні, яка мотивація ваших потенційних волонтерів, розробити візію організації із їхнього залучення (кінцевий результат реалізації проекту), визначити співробітника, який стане лідером та тімбілдером майбутньої спільноти добровольців. Розуміння навичок та інтересів ваших волонтерів і призначення їх на ролі, де вони є цінними і відчувають свою незамінність, принесе користь як їм, так і вашій організації.

А далі поділіться:

-     своєю ідеєю (використовуйте всі доступні канали комунікації). Так ви знайдете однодумців.

-     своїм знанням. Так ви зацікавите.

-     своїм досвідом. Так ви змотивуєте.

-     своєю пристрастю. Так ви надихнете діяти!

Коли ви реалізуєте волонтерський проект та досягнете поставлених цілей, можете здивуватися, що деякі волонтери швидко втрачають інтерес та йдуть з організації. Чому так?  Волонтери не зрозуміли, на який великий результат впливає їхня маленька дія, не відчули, що їх цінують. Або ж їм здалось, що їх просто використали. Організації припускаються помилок, вважаючи, що волонтери – це безкоштовний ресурс, що немає потреби в них інвестувати, а також дають їм ті завдання, які не хочуть робити самі співробітники.

Насправді ж, волонтер – це такий самий партнер вашої організації, що й донори, інвестори, члени ради, штатні співробітники. У добровольців треба вкладати час та ресурси, проводити тренінги та інформаційні сесії, мотивувати та надихати, будувати командні та довірливі стосунки. До того ж, серед ваших волонтерів може бути майбутній цінний співробітник організації.

 

 

12 кроків до серця волонтера

Щоб завоювати довіру та прихильність ваших волонтерів, а також, щоб вони стали носіями ваших ідей та цінностей, зробіть 12 кроків їм назустріч:

1. Дайте розуміння волонтеру його потрібності та неоціненності

Ніколи не забувайте сказати вашим волонтерам, як високо ви цінуєте їхній внесок, що ваша організація не змогла б досягти мети без їхньої допомоги.

2. Надихайте волонтера причиною, не організацією

Розповідайте історіїї реальних людей, чиє життя зміниться, завдяки їхнім зусиллям.

3. Давайте відповідь на питання: »Що це значить для мене?»

Покажіть вашим волонетрам, що робота в вашій органіазції дасть для їхнього кар’єрного та особистісного розвитку.

4. Розвивайте волонтерів, тренуйте їх до успіху

Проводьте тренінги, онлайн-навчання, інформаційні сесії. Успіх ваших волонтерів допоможе і вашій справі також.

5. Покажіть волонтерам, що вони творять зміни, що вони частина чогось величного та значимого

Відзначте досягнення ваших добровольців, покажіть їм, як їх робота допомогли справі. Чи то посмішка на обличчі дитини з сиротинця, яка отримала подарунки напередодні свят, чи то успіхи дитини-інваліда, яка читає книги, завдяки вашим волонтерам. Нехай ваші добровольці побачать результати своїх зусиль. Немає кращої мотивації, ніж розуміння, що вони створюють зміни в світі.

6. Подякуйте різними способами

Особисто подякуйте. Попросіть кого-небудь в керівництві відправити листівку. Згадайте своїх волонтерів в інформаційному бюлетені та в ваших медіа-матеріалах. Поділіться надихаючою історією результатів і іменами тих, хто був причетний. Влаштуйте церемонію вручення нагород тощо.

7. Розвивайте комьюнітіс волонтерів

Багато людей шукають можливості, щоб спілкуватися з іншими людьми, хто займається значимою справою. Створіть почуття спільності серед ваших добровольців. Вони повинні відчувати зв'язок один з одним, а не тільки з організацією. Проведіть форум, конференцію, або навіть, влаштуйте тематичну вечірку, щоб відсвяткувати посвяту ваших волонтерів.

8. Запропонуйте постійним вашим волонтерам вести блог

Таким чином вони ділитимуться своїм досвідом та новими знаннями, здобутими у вашій організації, а це один з кроків збільшувати вашу мережу волонтерів.

9. Залишайтеся завжди на зв'язку, і переконайтеся, що канали комунікації ефективні в обох напрямках

10. Запросіть їх повернутися найближчим часом до вас

11. Інвестуйте в ваших волонтерів

Згідно з дослідженням австралійських соціологів, якщо інвестувати 1 долар у волонтера, то його внесок для вашої організації повернеться у розмірі 5 доларів.

12. Створіть дружню та радісну атмосферу

Навіть прихильники, захоплені своєю справою, хочуть насолоджуватися тим часом, який вони проводять з вашою організацією. Якщо люди отримують задоволення, вони більш схильні повертатися до вас. А також так чином ви виховаєте командний дух, а волонтери краще пізнають один одного.

 

 

За даними опитування Канадського центру філантропії, волонтерство допомагає поліпшити навички спілкування, розуміння людей, обізнаність про соціальні проблеми, професійні навички та кар’єру, навіть стан здоров’я, адже акт допомоги іншим позитивно впливає на фізичний та моральний стан людини.

Волонтери створюють фізичний капітал (будуючи лікарні та хоспіси, відновлюючи міста та архітектуру), соціальний капітал (створюючи довіру, толерантність в суспільстві, громадську активність), і тим самим сприяють глобальному добробуту та сталому розвитку. Враховуючи виклики 21 століття – зміни клімату, видів енергії і т.д. – світу необхідні волонтери!

 

Матеріал підготувала Ірина Горлач.

 

 

 


Читайте срочные новости и самые интересные истории в Viber и Telegram Нового Времени.

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев

Последние новости

ТОП-3 блога

Фото

ВИДЕО

Читайте на НВ style

GoGlobal ТОП-10

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: