Послы Украины в мире: иностранные волонтеры рассказывают планете о настоящей Украине

0 комментировать
Послы Украины в мире: иностранные волонтеры рассказывают планете о настоящей Украине

Украина проигрывает в информационной войне и пока теряется в информационном пространстве 21 века

Одразу після розпаду СРСР у світі ми маркувалися як частина Росії або ж країна, де вибухнув Чорнобиль, грав Андрій Шевченко та розпочали свою кар'єру брати Кличко. Після Євромайдану нас сприймають як країну, в якій йде війна (і далеко не всі знають, що це війна Росії проти нас), країну Революції, країну, яка скоро буде приймати Євробачення та вже приймала Євро-2012. Одним словом – проблемна країна третього світу десь у Східній Європі.

 

Хочемо ми цього чи ні - це і є наше обличчя у світі. Звісно, від країни до країни, в залежності від цілої низки факторів, уявлення про нас є то більшим, то меншим, десь позитивнішим, а десь негативнішим. Але факт залишається фактом – ми така собі «сіра зона» для світу. Зовнішній спостерігач, якого запрошують прилетіти волонтером до України, зазирає у Вікіпедію, дивиться на світові рейтинги та ледь знаходить нас наприкінці списків. Хоча варто зазначити, що є певні позитивні зрушення в туристичній сфері – ми потрапляємо в деякі рейтинги рекомендованих до відвідання країн. 

 

 

 

Для того, щоб змінювати позиціювання нашої країни у світі, потрібні радикальні успіхи в реформуванні країни (утім, ми ще поки «кульгаємо», йдучи дорогою реформ), проводити потужну міжнародну комунікаційну кампанію (адже наразі бюджети Russia Today нам можуть тільки снитися) та вести активну дипломатію. Коли ми говоримо про дипломатію, маємо на увазі цілий спектр заходів та активностей, які з перемінним успіхом втілює наш уряд.

Та в часи глобалізації українці теж мають багато можливостей змінювати світ. Йдеться про особисту відповідальність та активність. Поле діяльності, яке доступно кожному з нас, – це публічна дипломатія. Що ж таке публічна дипломатія? 

 

 

 

Насамперед, це спосіб комунікації держави з громадянами інших країн. Не з урядами та не за закритими дверима, а із суспільством і сучасною мовою культури, освіти, науки, туризму та шляхом завоювання соціальних мереж. 

Влітку 2016 року громадська ініціатива GoGlobal запросила до України 127 волонтерів із 40 країн світу для участі в літніх пришкільних англомовних таборах з іноземними волонтерами GoCamp, які проходили по всій країні та давали школярам можливість безкоштовної участі.

Нам вдалося покликати до України неймовірних людей. Фактично волонтери представляли три аудиторії:

  • Представники української діаспори першого, другого, третього, четвертого та навіть п’ятого покоління. Вони завжди знаходили можливість підтримати Україну, особливо після Майдану, та хотіли робити більше. Для них GoGlobal надав таку можливість. Вони поїхали на свої маленькі батьківщини, щоб навчати дітей та відкривати для них світ.
  • Міжнародні волонтери або ж волонтери без кордонів. Вони приїхали до нас із Камбоджі, Нігерії, Туреччини та Сирії. Вони раді, що Україна покликала їх, і що вони отримали можливість допомагати саме нам.
  • Студенти та випускники провідних університетів з усього світу, для яких волонтерство – це не тільки поклик серця, але й обов’язковий досвід у кар'єрному та особистісному розвитку. Це студенти та випускники  ВНЗ США, Великобританії, Канади, країн Латинської Америки, Європейського Союзу, Африки та Азії. Вони прилітали в нову та незнайому для них країну навіть із найвіддаленіших куточків світу, таких як Сінгапур, Індонезія, Австралія, Нова Зеландія, Перу.

Серед наших волонтерів були студенти-міжнародники, юристи та журналісти, працівники МЗС та секретаріатів парламентів інших країн, вчителі, філософи та працівники правоохоронних органів у відставці тощо. 

Наша команда відчула себе дипломатами ще на етапі міжнародного заклику волонтерів, адже більшість зусиль потрібно було вкласти не у пояснення суті волонтерської програми та роботи з дітьми, а у презентацію України як країни, в яку безпечно прилетіти, країни, де є банкомати та дороги, країни, де є не тільки сільська місцевість, але й міста та, нарешті, країни, де люди справді будуть раді приймати волонтера. 

Ми проводили інформаційні сесії, збирали всі відео, які є про Україну, робили FAQ, використовуючи всі наявні матеріали. Проводили орієнтаційні тренінги, екскурси в модерну історію України, демонстрували фільм “Winter on Fire” та відкрито говорили про війну. Кожному волонтеру ми надавали координатора та знаходили host-family - родину та дім, в якому вони жили в Україні протягом періоду всього табору. Ми організовували для них виїзні вікенди у Києві, Львові, Одесі, Харкові, Чернівцях та Дніпропетровську. І найголовніше - відправили волонтерів до шкіл із неймовірними дітьми.

 

 

Що ми маємо в результаті? 127 іноземців, які по суті стали міжнародними послами України у світі. Вони бачили справжню Україну: автентичні села, модерні міста та маленькі містечка, вони спілкувалися з дітьми та дорослими англійською мовою, а іноді й мовою жестів. Не раз їм траплялись на очі меморіали героям Небесної сотні та героям АТО у школах. Волонтери зламали особисті та національні стереотипи: тепер вони знають, що у нас війна з Росією, що ми розвинена країна, яка почала новий етап розвитку. При цьому їх вразила гостинність та відчуття гідності українців, вони в захваті від нашого молодого покоління, яке спрагле до знань та хоче жити у світі без бар'єрів. Волонтери пишуть пости в соцмережах, дають інтерв'ю, ведуть блоги та розповідають у себе вдома, що Україна - це давно вже Європа, що їхні країни стали жертвами інформаційної війни Росії. Вони переконують співвітчизників, що дарма їх країни так мало переймаються питанням України, адже саме це наразі має бути одним із пріоритетів у світі. І цю тему піднімають не наш уряд чи політики, про це говорять іноземні громадяни своїм урядам та своєму суспільству. 

Публічна дипломатія - це компонент м'якої сили (soft power) у міжнародних відносинах, це дипломатія емоцій. І тут українці справді починають завойовувати інформаційний простір та серця людей у всьому світі.

Отже, кожен із нас може грати роль дипломата та посла України у світі, особливо у час перебування за кордоном та спілкування з іноземцями в Україні. 

Усміхайтесь, вчіть мови міжнародного спілкування, будьте ввічливими та відкритими. Любіть Україну та відкривайте її гостям, які приїхали з інших країн, пишіть про це в постах у соцмережах та статтях, пишайтеся нашими спільними досягненнями та мрійте. І зробіть Україну частиною своєї мрії.

А ще - запрошуйте знайомих, друзів, родичів і навіть колег із-за кордону стати волонтерами проекту літніх таборів GoGlobal. Влітку 2017 у них буде унікальна можливість стати одним із 1000 іноземців, які зможуть долучитись до виховання цілого покоління українців, поділившись із ним своїм досвідом, знаннями, цінностями та частинкою свого власного світу.


Читайте срочные новости и самые интересные истории в Viber и Telegram Нового Времени.

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев

Последние новости

ТОП-3 блога

Фото

ВИДЕО

Читайте на НВ style

GoGlobal ТОП-10

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: