Что было сделано в течение Года английского языка: итоги 2016

16 декабря 2016, 10:00
1532
Спецпроект
Цей матеріал також доступний українською
Что было сделано в течение Года английского языка: итоги 2016 - фото

Год стремительно подходит к концу, пора подводить итоги проделанной работы, а также строить планы на будущее

Рівно рік тому ми стали свідками підписання Президентом України Указу, який оголосив 2016-й рік Роком англійської мови в Україні. Що змінилося за цей час? Чи заговорили українці іноземною? Чи стали ми більш відкритими до світу та чи готові зустрічати «Євробачення-2017»?

Згідно із соціологічним дослідженням, проведеним компанією TNS на прохання ініціативи GoGlobal у 2015 році, лише 18% українців володіли англійською на рівні вище середнього. Порівняно з країнами Європи українці не були готові спілкуватися іноземною мовою, і це стає перешкодою у використанні ряду нових можливостей, які відкриває знання мов.

Рік англійської мови, яким став 2016-й, був покликаний виправити цю ситуацію. Протягом Року за підтримки Адміністрації Президента, Міністерства освіти та науки України, Міністерства закордонних справ в Україні, Посольства США в Україні, Британської Ради та інших партнерів ініціатива GoGlobal реалізувала проекти, завдяки яким вдалось здійснити глобальний поворот України у сторону великого світу.

Внесення змін до Закону України «Про державну службу», реформи в українській системі освіти, підвищення кваліфікації вчителів англійської мови, проведення літніх пришкільних мовних таборів із залученням іноземних волонтерів GoCamp, запуск інформаційної кампанії Україна Speaking, безкоштовні можливості вивчення англійської мови від приватних шкіл іноземних мов, наймасштабніший урок англійської та запуск у кінотеатрах Києва і 7 областях фільмів мовою оригіналу – і це ще далеко не увесь перелік проектів, реалізованих в рамках Року.

Як результат, 61% населення міст України у віці 18-55 років наразі вивчає іноземну мову, при чому 34% опитаних почали вивчати англійську протягом 2016 року. Про це свідчить соціологічне дослідження компанії TNS за грудень 2016 року.

ФОТО 1 /Опитування проводилось серед Інтернет-користувачів, що проживають у містах з населенням більше 50 тисяч осіб

2016-й рік відкрив чимало можливостей заговорити зі світом однією мовою, а підсумком Року стане Тиждень англійської мови, який відбудеться по всій Україні з 12 по 18 грудня.

12 грудня (понеділок)
Старт Тижня англійської мови

«Ми віримо, що 2016 рік, Рік англійської мови, став лише початком великих змін в Україні. Підбиваючи підсумки, варто пам’ятати, що вивчення іноземних мов не завершується закінченням Року. Це тривалий процес, який у цьому році лише почався. Можливо, наступні роки будуть Роками німецької, іспанської, французької або китайської мов, але ми ж розуміємо, що це лише привід підштовхнути українців почати вивчати або вдосконалювати іноземні мови, щоб використовувати всі сучасні можливості, впливати на майбутнє світу та забезпечити гідне позиціонування України у ньому!» (Мустафа Найєм, співзасновник ГО Global Office, народний депутат України).

13 грудня (вівторок)
День безкоштовної англійської в приватних школах

«Я взяла участь у розіграші та отримала доступ до онлайн-курсу від Британської Ради, яка щомісяця розігрувала понад 1000 онлайн-курсів Learn English Pathway. Вивчала англійську в школі, тому з часом багато що вже почала забувати. За допомогою курсу поновила свої знання та вивчила багато нового!» (Світлана Ткачук, м. Київ).

Протягом Року більше 150 приватних шкіл надавали безкоштовні місця у навчальних групах з англійської мови для всіх охочих, а також проводили відкриті розмовні клуби та тренінги. Ми переконалися, що вивчати іноземну можна навіть безкоштовно! Головне – бажання.

На завершення Року англійської мови 13 грудня, а в деяких школах і протягом усього Тижня англійської мови (12 по 18 грудня), приватні школи іноземних мов відкриють багато можливостей вивчати англійську. Усі охочі зможуть перевірити свій рівень англійської безкоштовно, взяти участь у відкритих розмовних клубах і лекціях, та головне – стати учасниками розіграшів безкоштовних місць від шкіл, які приєднались до акції, та отримати знижки на навчання.

З переліком шкіл, які беруть участь в акціях, можна ознайомитися за посиланням - http://uaspeaking.org/events/den-bezkoshtovnoyi-anglijskoyi-v-pryvatnyh-shkolah

14 грудня (середа)
День англійської мови у школах, або «Shakespeare Day»

«Проведення року англійської в Чернівецькій школі I-III ступенів № 22 дало можливість вчителям та учням відчути себе єдиною командою і ще раз довести, що навчатись англійської - це актуально та круто!» (Ілона Кілару, завуч).

Оголошення Року англійської мови у 2016 році стало пріоритетним напрямком роботи у багатьох школах по всіх Україні. Була розроблена система заходів з підвищення рівня володіння англійської мови учнів, яку вчителі активно впроваджували на уроках та в позаурочний час.

Найуспішнішим заходом у цьому напрямку став проект проведення літніх мовних таборів GoCamp із залученням понад 100 іноземних волонтерів із 40 країн світу, які працювали з українськими дітьми. Табори GoCamp продемонстрували, що вивчення іноземної мови може бути веселим і цікавим. Волонтери, які приїхали з різних куточків світу, стали для школярів не просто вчителями, а й друзями. Вони ділилися своїм досвідом вивчення іноземної мови, допомагали дітям подолати мовний бар’єр та розповідали про особливості життя в іншій країні.

Як підсумок року плідної роботи, 14 грудня у 60 школах по всій країні відбудеться «День Шекспіра». Оскільки п’єси Шекспіра створені, перш за все, для сцени, а під час читання у них можна не помітити багато захопливих деталей, учні гратимуть у виставах, де свої ролі виконуватимуть англійською мовою. Цього дня також відбудуться відкриті уроки та розмовні клуби англійською.

15 грудня (четвер)
День англомовного кіно

«Цього року помітила, що в кінотеатрах з’явилися фільми мовою оригіналу! Я хочу, щоб мої діти з дитинства вчили англійську мову та могли сприймати її на слух без особливих зусиль. Дітям вчитися набагато легше, тому вирішила ходити разом із ними на мультфільми саме англійською мовою. Дивилися в цьому році «Лелеки» та «Дім дивних дітей». Нам дуже сподобалось!» (Яна Косар, м. Київ).

У 2016 році відбувся запуск фільмів мовою в 7 областях України та в Києві. Тепер усі охочі можуть подивитися улюблений фільм мовою оригіналу, що допоможе вдосконалити іноземну мову та навчитися сприймати її «на слух». Немає легшого способу вивчити іноземну за перегляд фільмів без перекладу.

15 грудня в День англомовного кіно завдяки підтримці Національної телерадіокомпанії України у регіональних філіях НКТУ почнуть транслювати англомовний контент з найуживанішими англійськими фразами та ідіомами під назвою «English In A Minute», вироблений та наданий інформаційним інтернет-ресурсом «Voice of America».

16 грудня (пятниця)
День англійської в державних установах

«У моїй роботі англійська мова є ефективним інструментом для прямого формального і неформального спілкування з колегами, саме тому виникла потреба в удосконаленні (підвищенні) рівня володіння мовою. Відвідував курси протягом року, рівень з pre-intermediate став intermediate. Покращилося сприйняття мови «на слух». Розширився словниковий запас. Під час курсу я отримави більше мовної практики, якої часто не вистачає з огляду на обмеженість англомовного середовища» (Герман Богатирьов, заступник Директора Департаменту грошового обігу, начальник Управління автоматизації та механізації технологічних процесів готівково-грошового обігу в Національному банку України).

Після прийняття нового Закону України «Про державну службу» наприкінці 2015 року держслужбовців вищої категорії зобов’язали володіти англійською мовою. Відтак, у міністерствах, Апараті ВРУ, НБУ та низці інших державних структур почали розроблятись та впроваджуватись заходи з вивчення іноземної мови (англійська, французька, німецька). При чому вчать іноземні мови не тільки чиновники категорії «А», для яких виконання закону обов’язкове, а й держслужбовці інших категорій. Це пояснюється комунікацією з іноземними партнерами та участю в переговорах-зустрічах міжнародного рівня.

16 грудня серед українських державних службовців відбудеться флешмоб: у своїх соцмережах вони розкажуть про те, як англійська мова стала їм у нагоді в роботі, зокрема сприяла важливим перемовинам з іноземними партнерами, які вплинули на історію країни. Відгуки чиновників можна знайти за #WeekOfEnglish. А також у цей день на офіційному Twitter Верховної Ради України новинна стрічка буде вестись англійською та українською мовами з використанням #WeekOfEnglish.

17-18 грудня (субота, неділя)
День англомовного сервісу

«Якщо чесно, то іноземцям жити в Україні не зовсім просто. Є лише декілька закладів харчування, які я відвідую, адже точно впевнений у тому, що мене правильно зрозуміють та обслужать на належному рівні. Я не кажу, що таких місць немає, проте хочеться, щоб їх було більше» (Дерек, м. Харків).

17 і 18 грудня українці зможуть перевірити свою англійську і побачити, чи готові ми до проведення «Євробачення» в Україні. У рамках Тижня англійської мови у Києві, Львові, Вінниці, Кривому Розі, Кропивницькому, Рівне, Черкасах, Чернігові, Білій Церкві та Чорткові працюватиме англомовний сервіс. Відтак українці зможуть викликати таксі, замовити їжу в кафе та купити квитки англійською, отримавши за це знижки та подарунки.

Так, при замовленні на вихідних таксі Uklon на англійській версії сайту, додавши в примітках для водія #WeekOfEnglish, можна виграти одну з 50 безкоштовних поїздок.

Замовляючи англійською мовою у ресторані Salateira в ТРЦ «Глобус» (Майдан Незалежності, 1) на касі із позначкою «We Speak English», кожен отримає різдвяний напій – гарячий грушево-обліпиховий чай із сезонного меню «Пера».

А зробивши замовлення англійською мовою у мережу ресторанів «Pizza Celentano», на відвідувачів чекає приємний подарунок – чай або кава у подарунок! Понад 40 ресторанів по всій країні забезпечать англомовні каси із позначкою «We Speak English».

Також протягом всього Тижня у мережі кінотеатрів Multiplex діятимуть англомовні каси.

Детальніше про акції в рамках Тижня англійської мови можна дізнатися за посиланням - http://globaloffice.org.ua/uk/17-i-18-grudnya-dni-anglomovnogo-servisu/

Телеграм НВ

Подпишитесь на наш канал в Телеграм. Там мы публикуем срочные новости и самые интересные истории дня Украины и мира.

Подписаться

Анекдот дня

Президент Чехии Земан заявил, что аннексия Судет Германией - совершившийся факт, надо это признать, и Германия должна выдать Чехии уомпенсацию сталью и углем. А иначе в Европе начнется мировая война.

socials - dev in progress

Фото

События

Вчера, 16:00

thumb img
Точно уничтожил цель. Турчинов раскрыл детали испытаний турецких беспилотников Bayraktar
quote - dev in progress

ТОП-5 статей

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua
radio - dev in progress

Главное

Страны

Вчера, 23:20

thumb img
Вызывает огромное сожаление: Мэй прокомментировала перенос Brexit
Страны

Вчера, 20:40

thumb img
В Италии водитель поджег школьный автобус с 51 ребенком
Страны

Сегодня, 01:44

thumb img
Мэй отвергла идею повторного референдума по Brexit

Подписывайтесь на рассылку Олег Покальчук

Читайте тексты избранных авторов каждый вечер в 21:00

Подписаться