Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Тіллерсон: США продовжать підтримку незгодних в Ірані, якщо вони захочуть мирної зміни режиму

6 січня, 08:45
418
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Рекс Тіллерсон

Державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Вашингтон підтримає опозиційні протести в Ірані, якщо його учасники захочуть мирної зміни режиму.

"Ми підтримуємо іранський народ в його прагненнях до кращої якості життя, більшої свободи. Ми вважаємо, що вони цього заслуговують, але іранському народу вирішувати щодо цього мирного переходу. Ми підтримуємо це", - сказав Тіллерсон в інтерв'ю CNN.

Він додав, що нинішня адміністрація Білого дому веде прозору політику щодо Ірану і зосереджена не тільки на виконанні ядерної угоди Тегераном.

За його словами, Вашингтон "розглядає всі дії і поведінку Ірану".

"Ми не підтримуємо спадкову зміну влади, але ми підтримуємо мирну зміну влади", - сказав він, додавши, що рішення залишається за народом Ірану.

Нагадаємо, з останніх днів 2017 року в Ірані тривають масові антиурядові акції, викликані безробіттям, високою вартістю життя, корупцією і агресивною зовнішньою політикою країни.

За час протестів загинули вже десятки громадян, сотні були арештовані.

5 січня Рада безпеки ООН провела екстрене засідання через ситуацію в Ірані. Американська сторона підтримала право іранців на мирні протести, Росія наполягає, що в справи Ірану втручатися не можна.

Посол Ірану Холамалі Хошро на засіданні Радбезу ООН заявив, що уряд Ірану має "вагомі докази" того, що протести в країні "дуже чітко організовані з-за кордону".