Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

На одному із заводів Польщі працівників-українців зобов'язали носити синьо-жовту уніформу

8 січня, 21:04
4178
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Керівник заводу каже, що таким чином "позначає" працівників, які не розмовляють польською

Міжнародна компанія Lindab, яка має завод під Варшавою, зобов'язала робітників-українців носити одяг у кольорах національного прапора і зіткнулася зі звинуваченнями в дискримінації.

Про це повідомила Gazeta Stołeczna, передає Європейська правда.

Виданню про інцидент розповів один із клієнтів підприємства, який зауважив, що працівники компанії мають уніформу різного кольору, залежно від відділу, в якому вони працюють, проте українці є винятком - незалежно від ділянки, вони зобов'язані носити одяг синьо-жовтого кольору.

"Я не міг навіть уявити, що таке можливо! Уявіть, що поляків зобов'язують одягати червоно-білу уніформу, коли вони працюють на фабриці за кордоном", - обурився клієнт.

Керівник заводу, Міхал Вроблевский, заперечує звинувачення на свою адресу. Він пояснив, що таким чином "позначає" працівників, які не розмовляють польською. 

"У нас усі працівники носять сині штани та різні сорочки. Механіки - зелені, бригадири - червоні. Це така система ідентифікації. А жовті сорочки українців означають, що вони не говорять по-польськи", - пояснив він.

Експерти у питаннях протидії дискримінації стверджують, що дії роботодавця є незаконними. Керівник виробництва говорить, що така ідентифікація допомагає самим українським працівникам.

Раніше повідомлялося, що в Польщі встановили плату за сезонне працевлаштування іноземців з 2018 року.