Трамп на обкладинках. Як світові ЗМІ бачать президента США

16 січня 2018, 16:54
983
Сюжет
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На обкладинках світових ЗМІ Трамп постає в найнесподіваніших образах

Президент США Дональд Трамп рекордно часто стає героєм публікацій ЗМІ, як американських, так і світових.

НВ зібрало сім обкладинок світових ЗМІ, центральним персонажем яких він став.

1. The Economist - Washington, we have a problem

5 вересня 2015 року Трамп, точніше його знаменита зачіска, потрапила на обкладинку журналу The Economist. На обкладинці вертоліт з підписом Trump накриває Білий дім гігантською шевелюрою майбутнього президента, який тоді ще навіть не виграв праймеріз.

У статті аналізуються висловлювання Трампа і розповідається про те, яку небезпеку він може становити у разі успіху.

2. Libération - American Psycho

10 листопада 2016 року, після того, як Трамп 8 листопада виграв вибори, французьке видання Libération вийшло з затемненим силуетом Дональда Трампа на обкладинці. Видно тільки волосся та праву руку, пальці якої зображують пістолет. Підпис  – Американський психопат відсилає до відомого однойменного роману Брета Істона Елліса. Зразком успіху для головного героя роману –бізнесмена і за сумісництвом маніяка-вбивці Патріка Бейтмена – є Трамп.

У статті йдеться про те, що Трамп виграв вибори, завдяки "масовій мобілізації білої сільської Америки", на яку справила враження його популістська риторика.

3. The Sun – пророцтво з Сімпсонів

The Sun на обкладинку свого випуску 11 листопада 2016 року помістило кадр з мультсеріалу Сімпсони, автори якого жартома передбачили перемогу Трампа на президентських виборах за 16 років до того, як це дійсно відбулося.

Автори мультсеріалу розповідали ЗМІ, що зробили Трампа президентом у своєму сюжеті, оскільки за їхнім задумом, Ліза Сімпсон повинна була стати президентом, коли США будуть знаходитися в дуже складній ситуації. І призвести до цієї ситуації мало б президентство Трампа.

4. Британське видання New Statesman - Трамп - ядерний гриб.

Після перемоги Трампа ще одне британське видання New Statesman опублікувало на обкладинці свого випуску за 11-17 листопада 2016 року обличчя президента США, яке "зростається" з ядерним грибом.

Редактор New Statesman пише, що неофашист і жінконенависник Трамп виграв вибори завдяки ізоляціоністським заявам і обіцянкам "зробити Америку знову великою", користуючись тим, що багато американців "почуваються зрадженими".

5. Der Spiegel - Трамп обезголовлює статую Свободи

У лютому 2017 року британське видання Der Spiegel вийшло з обкладинкою, на якій зображений Трамп, що обезголовив статую Свободи за допомогою ножа – зображення відсилає до страт, які здійснювали джихадисти Ісламської держави. Автор зображення – карикатурист кубинського походження Едель Родрігес – сказав, що воно являє собою "обезголовлення демократії".

"Дональд Трамп показав протягом двох з половиною тижнів з моменту своєї жахливої ​​інавгураційної промови, що він робить те, про що заявляв", – говориться в редакційній статті, присвяченій першим тижням президентства Трампа.

Варто відзначити, що багато ЗМІ сприйняли обкладинку як неетичну і неадекватну.

6. The Economist - Трамп і Ку-клукс-клан

Після трагедії в Шарлотсвіллі, жертвою якої стала 32-річна помічниця юриста Хізер Хейєр, ЗМІ згадали Трампу його провокаційну риторику. На думку багатьох аналітиків, саме загравання Трампа з ультраправими призвело до їхньої акції проти наміру прибрати пам'ятник генералу військ Конфедерації Роберту Лі. Під час акції виникли сутички між націоналістами і їхніми противниками, а потім автомобіль в'їхав у натовп.

На обкладинці The Economist Трамп кричить в рупор, який має форму ковпака сумнозвісного Ку-клукс-клану.

7. Der Spiegel - зворотна еволюція

14 січня на обкладинці Der Spiegel знову з'явився Трамп. Цього разу в мавпоподібному образі останнього етапу зворотньої еволюції.

У статті Століття вогню і люті йдеться про нещодавно опубліковану скандальну книгу журналіста Майкла Вулфа Вогонь і лють: всередині Білого дому Трампа.

8. The Week - Трамп - вередлива дитина

Цій же книзі присвячені центральний матеріал і обкладинка останнього номера британського видання The Week, який повинен вийти 19 січня.

На обкладинці Трамп зображений у вигляді вередливої дитини в манежі.

НВ

Зверніть увагу

19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект