Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Призупинення ядерних випробувань і прагнення до економічного зростання в КНДР - правда чи хитрощі? Огляд преси

23 квітня, 20:15
324
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Засідання Центрального комітету Трудової партії Кореї 20 квітня, під час якого Кім Чен Ин оголосив про замороження ракетних і ядерних випробувань

21 квітня стало відомо, що глава Північної Кореї Кім Чен Ин оголосив, що КНДР заморожує ракетні та ядерні випробування, закриває ядерний полігон і припиняє запуски міжконтинентальних балістичних ракет. За його словами, ядерну зброю вже було випробувано і в додаткових випробуваннях немає потреби. Кім Чен Ин також заявив, що влада країни сконцентрується на економічному розвитку Північної Кореї.

НВ зібрало реакцію світових ЗМІ на цю заяву.

The Washington Post - Білий дім скептично ставиться до планів Північної Кореї заморозити ядерні випробування

Білий дім Трампа відреагував скептично на заяву Північної Кореї про плани заморозити випробування ядерної зброї. Він застерігає, що Кім Чен Ин може розставляти пастку, та обіцяє не відступати від жорсткої позиції перед можливою зустріччю двох лідерів, пише видання.

...

На думку помічників Трампа, дії Кіма мають на меті запропонувати відносно скромні обіцянки, які можна б було швидко скасувати, щоб створити "ілюзію", що він "розсудливий" і готовий піти на компроміс.

Кім хоче запропонувати відносно скромні обіцянки, які можна б було швидко скасувати

Один із помічників Трампа говорить, що це може ускладнити відмову від вимог Півночі.

Співробітники Білого дому також вважають, що ця заява - сигнал про те, що мета Кіма - змусити США та їхніх союзників послабити економічні санкції.

The Wall Street Journal - Трамп заявить Кім Чен Ину, що відмова від ядерного арсеналу повинна передувати економічним вигодам

Президент США Дональд Трамп закличе Північну Корею швидко ліквідувати свій ядерний арсенал під час зустрічі з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином і не збирається істотно скорочувати санкції проти Пхеньяна в обмін на заморожування ядерних і ракетних випробувань, заявили виданню чиновники адміністрації президента США.

...

"Коли президент говорить, що не повторить помилок минулого, це означає, що США не підуть на поступки такі, як зняття санкцій до того, як Північна Корея знищить свої ядерні програми", - повідомило джерело видання.

The Guardian - Північна Корея припиняє ядерні та ракетні випробування перед запланованою зустріччю з Трампом

..Деякі аналітики вітали заяву Півночі з обережністю, зазначивши, що режим відкинув попередні ядерні угоди і що в суботній заяві не згадуються балістичні ракети більш короткого радіусу дії, здатні вразити Японію і Південну Корею.

...

Кетрін Ділл, старший науковий співробітник Інституту міжнародних досліджень Мідлбері у Монтереї, заявила, що обіцянка припинити ракетні і ядерні випробування "не прирівнюється до демонтажу ядерних і ракетних програм".

Вона додала: "Можливо, це свідчить про те, що Північна Корея досить впевнена в своїх ядерних і ракетних програмах, щоб відмовитися від випробувань, розтягнувши перспективи верифікованого демонтажу на багато років після президентства Трампа".

Заяву Кіма слід розглядати як першу частину переговорів. Її можна легко скасувати, але вона також може перетворитися на основу угоди.

Скот Ла Фой, аналітик, який працює із супутниковими знімками у Вашингтоні і спеціалізується на балістичних ракетних і космічних технологіях, вважає, що заяву Кіма слід розглядати як "першу частину переговорів. Її можна легко скасувати, але вона також може перетворитися на основу угоди. Її не можна розглядати як конкретну обіцянку, це слід розглядати як початок складного обговорення".

Bloomberg - Північна Корея збирається зупинити роботу ядерного полігону і ракетні випробування

..Ядерний полігон Пунгері, побудований у затишній гірській долині на північний схід від Пхеньяна, на якому проводилися всі шість ядерних випробувань північнокорейського режиму, вже був сумнівним місцем для проведення подальших вибухів - деякі оглядачі стверджували, що нові випробування на ньому були б небезпечні.

Комерційні супутникові знімки Пунгері від 17 березня не виявили ніяких ознак прокладання тунелів, персоналу або техніки у ключових місцях, згідно з сайтом 38 North, який публікує дані моніторингу Північної Кореї.

Тунелі на полігоні обвалювалися під час і після кожного ядерного випробування, розповів Хонг Ті-Кьон, професор геофізики в Університеті Йонсей у Сеулі.

"Величезна кількість тунелів обвалилася, і там навіть є можливість радіоактивних витоків", - додав Хонг, - "Якщо судити реалістично, навряд чи вони можуть бути використані для ядерних випробувань".

Величезна кількість тунелів обвалилася. Навряд чи вони можуть бути використані для ядерних випробувань.

Якщо Північна Корея в якийсь момент відновить ядерні випробування, вона, імовірно, обере іншу ділянку на менш населеному сході з більш низьким ризиком забруднення для Пхеньяна, вважає професор.

...

Шин Беомчул, професор Корейської національної дипломатичної академії, назвав заяву Кіма "дуже ретельно скоординованим розрахунком, щоб створити надії у всього світу, що він відкритий для змін, які можуть відбутися після його переговорів".

"Після цього твердження, як і раніше складно зрозуміти, чи є у нього справжній намір денуклеаризувати КНДР", - говорить Шин, - "У змісті його заяви не видно жодних реальних змін у його становищі".

...

Двоє американських чиновників, які побажали залишитися анонімними, заявили Bloomberg, що немає підстав не вірити, що обіцянка Кіма була справжньою. Тиск США змінив точку відліку для Кіма, сказав один із них.

"Це дуже серйозна ініціатива, вона вписується в політику Північної Кореї і те, що вони заявляли якийсь час, - вважає Джоел Уїт, старший науковий співробітник Інституту США та Кореї у Школі перспективних міжнародних досліджень Джона Хопкінса який брав участь у переговорах із Північною Кореєю від 1993 по 1995 рік, - Вони вирішили, що зараз саме час переключити механізми і зосередитися на розвитку своєї економіки ".

The New York Times - Китай, відчуваючи, що його витіснили, серйозно стурбований переговорами між Північною Кореєю і США

Поки північнокорейський лідер Кім Чен Ин готується зустрітися із президентами Південної Кореї та США, Китай опинився в незвичній для себе ролі спостерігача збоку, пише видання.

Гірше того, багато китайських аналітиків стверджують, що Північна Корея може укласти грандіозну угоду, покликану не лише наблизити ізольовану країну до двох її колишніх ворогів у Корейській війні, але і зменшити її залежність від Китаю в торгівлі та безпеці.

...

"Втрата престижу - велика проблема для Китаю і Сі, який хоче, щоб всі інші розглядали Китай як важливого суб'єкта міжнародних відносин, особливо в контексті Північно-Східної Азії, - говорить Чжан Баохуї, професор міжнародних відносин у гонконгському Університеті Лінна, - Тепер раптово виявилося, що Китай більше не має значення".

Єдина демократична Корея в союзі із США буде небезпечна для комуністичного режиму в Китаї, хоча і не обов'язково для китайської нації

Китайські аналітики вважають, що під час переговорів про денуклеаризацію КНДР Пекін повинен хвилюватися про зміну геополітичної ситуації.

"Якщо між Кімом і Трампом може бути досягнута грандіозна угода у формі денуклеаризації в обмін на нормалізацію двосторонніх відносин, то Північно-Східна Азія може побачити велике перегрупування сил, вважає Чжан Баохуї, - Китай не керує зовнішньою політикою Кіма, і вони це знають".

Можливе перегрупування сил на Корейському півострові, яке найбільшою мірою стосується Пекіна, - це об'єднання Північної і Південної Корей зі збереженням присутності американських військ на Півдні.

"Єдина демократична Корея в союзі із США буде небезпечна для комуністичного режиму в Китаї, хоча і не обов'язково для китайської нації", - вважає Ся Яфенг, експерт з Північної Кореї в Університеті Лонг-Айленда.

...

Можливо, побоюючись відчуження Півночі і незадоволений рішенням Трампа ввести мита на китайський імпорт, Пекін вже не хоче покарати КНДР, говорять китайські аналітики.

Вже є ознаки того, що на кордоні Китаю з Північною Кореєю здійснюється торгівля, стверджують китайські трейдери, що може означати послаблення після шести місяців майже повного торгового ембарго.

Через кілька годин після оголошення КНДР у суботу, 21 квітня, про призупинення ядерних випробувань одна з китайських державних газет The Global Times заявила, що Організація Об'єднаних Націй повинна "негайно обговорити скасування частини санкцій проти Північної Кореї".

Надалі Сполучені Штати, Південна Корея і Японія повинні зняти свої односторонні санкції проти Півночі, сказано в публікації.

Переклад НВ