Огляд ЗМІ: скільки разів помилився Трамп у Конгресі?

0 коментувати
У вівторок президент Трамп вперше виступив перед Конгресом

У вівторок президент Трамп вперше виступив перед Конгресом

Перша промова президента Трампа у Конгресі, польська вдячність Україні за відкриття архівів КДБ і російська мілітаризація Арктики - в огляді іноземної преси 1 березня

Помилки в промові Трампа

У своїй першій промові в Конгресі президент Дональд Трамп припустився багатьох неточностей та помилок, пише виданняIndependent.

Видання зазначає, що загалом промова була сповнена риторикою та політичними обіцянками, але також містила велику кількість хибних тверджень.

Газета праналізувала ці неточності та спробувала навести правдиві антитези деяким твердженням пана Трампа.

"Майже кожне поважне висловлювання в цій промові було невірним", - твердить видання перед тим, як розпочати свій аналіз промови.

Наприклад, пише видання, Трамп лукавить, коли каже, що завдяки йому зменшили суму контракту на придбання винищувачів нового покоління F-35.

За словами видання, про зниження було домовлено ще до виборів.

Видання також спростовує твердження президента, що чинна система міграції "коштує платникам податків мільярди доларів на рік".

Згідно з доповіддю, яку нібито цитує Трамп, "довгостроковий фіскальний вплив" іммігрантів та їхніх дітей є скоріше позитивним.

Також газета спростовує його твердження про видатки на оборону, підтримку середнього класу та боротьбу з тероризмом.

"Нічого шокуючого"

Guardianтакож аналізує промову Трампа, але із загальнополітичної точки зору.

На думку видання, найбільш дивним у промові було те, "що в ній не було нічого шокуючого".

На відміну від інавгураційної промови, в Конгресі пан Трамп уникав "апокаліптичного тону" та загалом вдавався до банальностей, не надто для нього типових.

Видання відзначило спокійну атмосферу в Конгресі під час промови і додало, що демократи попередили своїх однопартійців про неприпустимість відкритого засвистування президента, хоча час від часу несхвальні вигуки таки можна було почути.

"Але ніхто не кричав "ви брешете!" і не намагався перервати ромову", - пише видання.

Також видання відзначило, що представники Демократичної партії не аплодували Трампу навіть під час згадування питань, з якими демократи загалом погоджувалися.

Вдячність Польщі

Оглядач Міхал Шульджинський пише у виданніRzeczpospolitaпро необхідність подальшої підтримки України Польщею.

"Ми повинні їх підтримувати не тільки тому, що самі заохочували їх до проєвропейського курсу, але передусім тому, що існування стабільної, вільної та процвітаючої України є життєво важливим для польської держави", - пише автор.

Він зазначає, що відкриття Службою безпеки України доступу до документів КДБ, що стосуються Польщі, є жестом доброї волі з боку України. А Польща не повинна забувати, що "наші східні сусіди вважають нас брамою на Захід", зазначає автор.

Автор відзначає ті відкриті СБУ документи, які стосуються вибору Кароля Войтили Папою Римським 1978 року.

Він зазначає, що аналітики радянських спецслужб чудово розуміли, яке значення матиме цей вибір, яку загрозу нестиме країнам соціалістичного табору Папа, що спонукав локальні спільноти до боротьби за права людини.

За словами автора, вже через кілька місяців після обрання Войтили Папою почалося повстання "Солідарності" в Польщі. Ці дві події він називає "каменями, що підняли лавину, яка знесла Радянський Союз".

Мілітаризація Арктики

Росія готує свої збройні сили до військових дій в Арктиці, пише польське військово-аналітичне виданняDefence24.

"Повідомлення російського міністерства оборони явно вказують на те, що Росія послідовно реалізує сценарій мілітаризації Арктики", - пише видання.

Активність Росії в Арктиці фокусується на трьох напрямках, пише видання: на розробці або модернізації обладнання та зброї, придатної до використання в арктичних умовах; на тренуванні підрозділів для ведення бойових дій в арктичних умовах; на приготуванні постійної наземної інфраструктури, яка слугувала б базами постачання для майбутніх операцій.

"Арктичне спорядження для армії це, напевно, одна з небагатьох галузей, де росіяни можуть мати значну перевагу над західними країнами", - вважає видання і додає, що йдеться не про якість виконання або досконалу електронну начинку, але механічну витривалість в умовах морозу, вологості, пилу та бруду.

Саме приготуванню транспортних засобів Росію приділяє найбільшу увагу. Майже кожен російський військовий літальний апарат, передусім вертольоти, має "арктичну версію", пише видання.

Але Росія не покладається виключно на механічний транспорт, пише видання. В січні цього року російське міністерство оборони заявило, що вчить солдатів арктичної бригади Північного флоту пересуватися на собачих та оленячих упряжках.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Інопреса ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: