Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Напоумити Віктатора. Західні ЗМІ про тріумф Орбана на виборах в Угорщині

10 квітня, 13:15
741
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За підсумками виборів партія Віктора Орбана отримає конституційну більшість в парламенті

Перемога партії Фідес - Угорський громадянський союз на парламентських виборах в Угорщині, які відбулися 8 квітня, стала очікуваним тріумфом її лідера, чинного прем'єра країни Віктора Орбана. Згідно з попередніми підсумками підрахунку голосів, Фідес отримає близько 133 місць в парламенті, що забезпечить прихильникам Орбана конституційну більшість.

54-річний Орбан втретє поспіль (і в четвертий раз у своїй кар'єрі) очолить угорський уряд. Європейські та світові ЗМІ очікують від цього терміну нового етапу протистояння Угорщини з ЄС. Найцікавіші матеріали західних медіа про перемогу Орбана - в добірці НВ.

The Guardian

Британське видання The Guardian називає переобрання Орбана "серйозним викликом для ЄС" і нагадує про те, що під його керівництвом Угорщина неодноразово випробовувала Брюссель на міцність.

"З моменту свого переобрання на посаду прем'єр-міністра в 2010 році, Орбан і його партія не залишили каменя на камені від системи демократичних стримувань і противаг в Угорщині, обмежили незалежність судової системи і стали жорстко придушувати незалежні медіа. Відкат демократії в Угорщині супроводжувався барабанним боєм ксенофобської риторики, спрямованої проти біженців, Брюсселя і Джорджа Сороса", - пише газета.

"Євросоюз, який намагається впоратися з Брексітом, вступає в протистояння з країною в самому серці континенту, яка має намір вийти з клубу ліберальних цінностей, але продовжує підбирати чеки, - зазначає The Guardian. - В Єврокомісії, однак, не бачать в цьому системної проблеми. Її поточний мандат закінчується в 2019 році і багато інсайдерів в ЄС вважають, що президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер не хоче боротися з Орбаном".

Партія Віктора Орбана перемогла на виборах в Угорщині: що він говорив про Україну

Reuters

Антикомуністичний герой для багатьох, Віктор Орбан пішов далеко від своїх початкових ліберальних поглядів, щоб стати переконаним противником імміграції та об'єктом захоплення для правих політиків по всій Європі, пише агентство Reuters.

"54-річний угорський прем'єр, який забезпечив собі третій поспіль термін повноважень, вирішив перетворити Угорщину на "неліберальну демократію" через радикальні реформи останніх років, які принесли йому звинувачення в авторитаризмі і конфлікти з Європейським Союзом", - відзначає Reuters.

З меседжем про те, що він виступає на боці всіх угорців проти іноземного втручання, Орбан грає почуттями, які розділяє більшість громадян Угорщини, що бачать загрозу своїй національній ідентичності та вважають, що в ЄС до них ставляться як до громадян другого сорту.

The Times

Британське видання The Times, аналізуючи перемогу Віктора Орбана, називає його "анти-Меркель Європи". "Він спирається на своїх виборців, щоб протистояти плану ЄС щодо розподілу біженців, який втілює в життя Ангела Меркель", - пише газета.

Угорщина, третина експорту якої припадає на Німеччину, має потребу в ЄС. Це повинно напоумити Віктатора

Крім того, прогнозує видання, тепер Орбан, підбадьорений тріумфом на виборах, напевно почне втілювати в життя свою кампанію Стоп Сорос - план закриття благодійних організацій, що допомагають біженцям і підтримуються американським мільярдером Джорджем Соросом.

Протистояння з ЄС будуть підживлювати і ті кроки, до яких влада Угорщини вдається всупереч європейським цінностям, включаючи утиски щодо медіа та судової системи.

"З одного боку буде Єврокомісія, пані Меркель і французький президент Еммануель Макрон, в той час як Орбан може звернутися [за підтримкою] до популістських лідерів Польщі та Чехії, - пише The Times. - Однак Угорщина, третина експорту якої припадає на Німеччину, має потребу в ЄС. Це повинно напоумити Віктатора".

CNN

Перемога Віктора Орбана дасть йому широкі повноваження для зміни країни і стане тривожним дзвінком для інших держав ЄС, вважає впливовий американський телеканал CNN.

Перемога Віктора Орбана дасть йому широкі повноваження для зміни країни і стане тривожним дзвінком для інших держав ЄС

Орбан, який виграв свій четвертий [прем'єрський] термін на базі твердої антиміграційної платформи, вже є найбіль довготривалим лідером країни після падіння комунізму в 1989 році, нагадує CNN. Він трансформував Фідес до невпізнання: сформована в 1980-х як ліберальна, тепер ця партія стала рішучим правонаціоналістичним рухом.

"Підтримувана сильною економікою, перемога Орбана була очікуваною, але його опора на євроскептичну і антиміграційну платформу є головним болем для Європейського Союзу", - зазначає телеканал.

Die Welt

"Орбан любить успіх. Але ще більше він любить тріумфувати над тими, хто, на його думку, вважає себе сильнішим за нього. Це значною мірою пов'язано з угорським комплексом меншовартості, від якого страждає не тільки прем'єр-міністр країни. Історія Угорщини - це історія іноземного панування. Територія, на якій живе угорський народ, протягом століть була полем бою між Османською імперією та імперією Габсбургів", - нагадує у зв'язку з перемогою Орбана німецька газета Die Welt.

Після перемоги Орбана Угорщина остаточно зануриться в "політичну кому", прогнозує видання, адже в країні вже давно не наважуються серйозно виступати проти прем'єра. "Ситуація трагічна: демократична зміна влади стала ще менш імовірною", - вважає газета.

"Модель Орбана" загрожує багатьом європейським країнам. Перемога додасть йому ще більше сил в прагненні експортувати цю модель по всій Європі, підкреслює Die Welt.

"У нього вже є старанні учні, як показує приклад Польщі та інших країн Вишеградської четвірки. Варшава, по суті, вже йде "угорської стежкою . Місцевий право-консервативний уряд посварився з Європейською комісією", - нагадує видання.