Напади на іммігрантів: The Guardian розповіла про посилення фашистських груп в Італії

6 лютого 2018, 19:38
336
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Активісти італійської партії CasaPound в Римі, 18 січня 2018 року

Антифашисти стверджують, що влада не має бажання зупиняти "неконституційні" праворадикальні партії, пише The Guardian у статті Атаки на іммігрантів підкреслюють зростання фашистських груп в Італії.

Через більш ніж 70 років після смерті Беніто Муссоліні тисячі італійців приєднуються до груп, які описують себе як фашистські, антифашистські групи звинувачують у цьому виникнення пов'язаної з біженцями кризи, зростання кількості фейковий новин і нездатність країни впоратися з її минулим.

Стрілянина в Мачераті в суботу, в результаті якої було поранено шестеро африканців, була останньою із серії нападів, скоєних людьми, пов'язаними з ультраправими. За даними антифашистської організації Infoantifa Ecn, з 2014 року було скоєно 142 напади неофашистських груп.

Поки 28-річного Луку Траіні допитували про стрілянину в Мачераті, четверо північноафриканців у Павії повідомили поліції в неділю, що вночі їх побила група з 25 скінхедів. 13 січня в Неаполі десятки людей з ультраправої організації Forza Nuova увірвалися до бару, де проводився захід з культури ромів, влаштувавши безлади і поранивши жінку-організатора.

У 2001 році до Forza Nuova входило 1500 осіб. Сьогодні вона налічує понад 13 тисяч осіб, а на її сторінці у Facebook більш ніж 241 тисячі підписників, що майже на 20 тисяч більше, ніж у Демократичної партії – найбільшої лівої партії в Італії. Партія CasaPound, яка орієнтується на фашистську ідеологію, налічує майже 234 тисячі прихильників. Її секретар Симон Ді Стефано балотується на посаду прем'єр-міністра на загальнонаціональних виборах 4 березня.

Члени італійського праворадикального руху Forza Nuova під час демонстрації 4 листопада 2017 года/Фото: EPA

"Ми виросли самі, без допомоги засобів масової інформації", – заявив The Guardian Адріано Да Поццо, лідер Forza Nuova, – "Інші сторони прагнули просувати своїх кандидатів, в той час як ми прагнемо просувати наші ідеї". Ультраправа група надала юридичну підтримку Траіні.

Антифашистські групи стверджують, що очевидне небажання вживати заходів проти ультраправих груп дозволяє їм зростати. Законопроект, внесений минулого року в палату депутатів, нижню палату парламенту, депутатом Емануеле Фіано, щоб запобігти фашистській пропаганді, передбачав до двох років ув'язнення за продаж фашистських сувенірів або за "римський салют" (вітальний жест при якому права рука витягнута вперед або під кутом з прямою долонею і пальцями – ред.), які є незаконними в Німеччині та Австрії. В результаті протидії партій Сільвіо Берлусконі, Forza Italia і Lega Nord законопроект був заблокований в сенаті.

"Ми дуже стурбовані", – заявила Карла Несполо, президент Національної асоціації італійських партизан (ANPI), групи, заснованої членами італійського опору проти Муссоліні.

"Ці нові фашисти атакують наші офіси, і, вочевидь, у влади немає бажання їх зупинити. Ми просили уряд запобігти участі профашистських партій у майбутніх виборах, тому що вони є антиконституційними, і ми так і не отримали відповіді", – додала вона.

Італійська конституція забороняє "заохочення будь-яких асоціацій, які керуються цілями фашистської партії або будь-якого, хто звеличує її принципи". Проте влада ніколи не перешкоджала CasaPound і Forza Nuova, члени яких демонструють свастики і фашистські прапори під час демонстрацій.

ANPI минулого року склав список з 500 інтернет-сайтів, що вихваляють фашизм в Італії, і попросила їх заблокувати. Нічого не було зроблено.

Демонстрація праворадикального руху Forza Nuova 4 листопада 2017 року/Фото: EPA

"Це сайти, які поширюють ненависть серед людей, особливо проти мігрантів", – говорить Несполо, – "І вони роблять це, поширюючи фальшиві новини про біженців у соціальних мережах". Фейкові новини про згвалтування, які здійснюють шукачі притулку, розшарюються на тисячах акаунтів у Facebook і Twitter.

"Фейкові новини відіграли вирішальну роль у пропаганді ультраправих", – розповів Франческо Піра, соціолог з Університету Мессіни, який спеціалізується на комунікаціях, та експерт з фейкових новин, – "Схоже, за ними ніхто не стежить. Проблема пов'язана не тільки з абсолютно неправдивими новинами, а й з новинами, в яких слово "нелегальний" використовується для опису мігрантів, позначаючи осіб, які шукають притулку, як злочинців, поняття, яке очевидно є одним з найпоширеніших у пропаганді правих ".

Лаура Болдріні, президент палати депутатів, є частою мішенню фейковий новин: вона запропонувала штрафи і навіть тюремне ув'язнення для тих, хто поширює неправдиві історії, і як колишня прес-секретар Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців була відома гуманним підходом до міграційної кризи. Відразу ж після стрілянини в Мачераті з'явилося фото "відрубаної голови" Болдріні з підписом "Її обезголовлено нігерійцем: це кінець, з яким їй потрібно зустрітися, щоб оцінити звичаї своїх друзів".

Стрілянина сталася через кілька днів після того, як нігерійського чоловіка було заарештовано у зв'язку зі смертю 18-річної італійської жінки Памели Мастропітро, чиє розчленоване тіло було знайдено у двох валізах поруч з Мачератою. Праві використовували її смерть для просування своїх заяв проти мігрантів.

Поки праві роблять успіхи, Беніто Муссоліні з'являється в італійських кінотеатрах у сатиричному фільмі Я повернувся, в якому зображено диктатора, який повертається в Італію 2018 року.

"Італійці, на відміну від німців, ніколи не займалися своїм диктатором, вони ніколи не усували його", – зазначив режисер Лука Маньєро, – "Спостерігаючи за тим, що відбувається сьогодні в нашій країні, я переконуюся, що якщо Муссоліні повернеться, він виграє вибори".

Переклад НВ

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект