Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

«Кожен боїться цієї справи»: що може стати фатальним у співпраці США з Україною

2 травня, 18:46
1204
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Будь-яка допомога в переслідуванні Пола Манафорта може призвести до гніву Трампа

В Україну прибули протитанкові ракетні комплекси американського виробництва Javelin, однак справа Пола Манафорта, екс-голови виборчого штабу Дональда Трампа, який фігурував у корупційних схемах режиму Януковича, не сприяє співпраці американського уряду з Україною.

Про це йдеться у публікації The New York Times. Частковий переклад наводить НВ.

Президент США Дональд Трамп писав у Twitter, що Сполучені Штати не збираються підтримувати корумпованих пострадянських лідерів, у тому числі і в Україні.

У Києві отримання американської ракети Javelin оцінили як політичну перемогу Петра Порошенка, яка вказує на американську підтримку українського уряду у війні на сході України та проти загрози масштабного втручання Росії.

Окрім ракет, уряд України щорічно отримує близько 600 млн доларів США у рамках двосторонньої співпраці зі Сполученими Штатами.

Заступник Генерального прокурора України Давид Сакварелідзе, який перебуває в політичній опозиції, не вважає, що ініціатива генерального прокурора припинити розслідування щодо Пола Манафорта залежала від представників Сполучених Штатів та була послугою за отримання ракети Javelin.

Українські політики, за його словами, самостійно дійшли висновку, що будь-яка допомога в переслідуванні пана Манафорта може призвести до гніву пана Трампа.

Народний депутат Андрій Деркач ініціював розслідування щодо витоків у ЗМІ розмов Манафорта з правоохоронними органами України. Він зазначав, що Україна ризикує не на користь американської допомоги. Він відкрито виступав проти будь-якої ролі України у сприянні розслідуванню спеціального прокурора.

Деркач підкреслив, що “кожен боїться цієї справи в Україні”, яку він назвав політизованим розслідуванням у США.