Колишній головний дипломат Польщі пояснив, у чому слабкість Європи при вирішенні російсько-українського конфлікту

1 коментувати
Сікорський закликає ЄС діяти як єдине ціле - тоді можливий успіх у зовнішній політиці

Сікорський закликає ЄС діяти як єдине ціле - тоді можливий успіх у зовнішній політиці

Для вирішення криз на кшталт української необхідні дії Євросоюзу, а не окремих його членів

У питанні українського конфлікту Євросоюзу навіть немає за столом переговорів, водночас Німеччина і Франція – країни, у яких немає спільних кордонів з Україною, – взяли на себе управління російською агресією, і лише з частковим успіхом. Про це пише колишній міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський у статті для газети Financial Times.

Гальмуючі Мінські угоди про припинення вогню і триваючі бої на сході України відкинули Євросоюз на той самий рівень, на якому він був 10 років тому. Росія, Китай і США слухають лідерів найбільших держав Євросоюзу, однак зовсім не схильні робити те, про що йде мова. І якщо вони хочуть говорити з "Європою", то незрозуміло, про кого саме мова, йдеться в статті.

На думку Сікорського, Європа не здатна впливати на події або змінювати історію на свою користь тією мірою, яка відображала б статус ЄС. Фінансова криза підірвала вплив ЄС і показала, що останнє слово в питанні грошей і прийнятті рішень належить країнам-членам. Однак те, що працює при вирішенні кризи в єврозоні, не має сенсу в зовнішній політиці, вважає дипломат. Росія використовує поділ всередині Європи для розколу, навмисно роблячи зусилля для залучення окремо держав, які грають другорядну роль, і розповсюдження їх впливу на схід, пише видання.

“Раз за разом країни повинні прораховувати, краще вирішувати конкретне питання поодинці чи ЄС як єдиним цілим. Якщо вони виберуть останнє, вони повинні слідувати європейській політиці, незважаючи на внутрішній тиск. Німеччина, зокрема, повинна бути задоволена таким підходом. Грецька криза довела, що центральний гравець отримує найбільше звинувачень. Якщо з Україною все піде погано, Німеччина знову виявиться винною", - підсумовує Сікорський.

Правильним рішення поляк вважає надання можливості президенту Європейської ради та Високому представнику ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки робити свою роботу.

Переклад НВ


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Інопреса ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: