Кім Чен Ин зустрівся з Мун Чже Іном, і вони домовилися закінчити війну. Огляд преси

27 квітня, 20:34
1087
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кім Чен Ин та Мун Чже Ін на кордоні між Північною і Південною Кореями

27 квітня відбулася історична зустріч глав Південної і Північної Корей Мун Чже Іна та Кім Чен Ина. Зустріч відбулася в демілітаризованій зоні на південнокорейському боці кордону. Причому керівник Північної Кореї ступив на землю Південної вперше від 1953 року.

Лідери двох держав домовилися підписати пізніше в цьому році мирний договір, який покладе край Корейській війні, офіційно все ще не завершеній, про спільну роботу з денуклеаризації Корейського півострова і про відновлення комунікацій між країнами. Вони також разом посадили сосну.

НВ розповідає, що пишуть про цю історичну зустріч світові ЗМІ.

The Guardian - Лідери Північної та Південної Корей обіцяють півострову "міцний мир"

... Дуйон Кім, старший науковий співробітник Форуму майбутнього Корейського півострова зазначила, що формулювання заяв під час зустрічі були обнадійливими, оскільки Кім Чен Ин готується до зустрічі з Трампом в кінці травня або на початку червня.

"Добре, що в цій заяві була присутня ядерна мова, в тому числі заява про "повну денуклеаризацію", це перемога для Муна, - каже вона, - це дійсно має на меті підготувати зустріч із Трампом".

Водночас Дуйон Кім вважає, що для Кім Чен Ина було легко погодитися з цією заявою, оскільки вона "відтворює їхню позицію останнім часом", і, з точки зору Пхеньяна, денуклеаризація включатиме в себе значні поступки з боку США щодо їх військової присутності у Південній Кореї.

"..Ця декларація продовжує дух угоди 2007 року, і багато домовленостей, які ми бачимо в цій декларації, вже були досягнуті раніше, - каже вона, - Але попереду ще довгий і складний шлях".

...

Вірджин Гжельчик, старший викладач Університету Астона, зазначив: "Це дуже довга гра, і для зміцнення довіри потрібно багато часу. Я не впевнений, що зустріч Кім Чен Ина і президента Трампа додасть що-небудь до особливо хорошого розвитку міжкорейських відносин сьогодні, і вона може негативно вплинути на цю лінію".

ABC News - Північнокореєць Кім Чен Ин зустрічається із південнокорейцем Мун Чже Іном у демілітаризованій зоні для історичних мирних переговорів

... Джон Блексленд з Австралійського національного університету сказав, що заява про наміри закладе основу для зустрічі між Кім Чен Ином та Дональдом Трампом.

"Звісно, це делікатна проблема, тому що це пов'язано з питанням про легітимність. Хто є більш легітимним правителем півострова? Це Кім Чен Ин чи Мун Чже Ін на півдні? Президент Трамп має відіграти важливу роль", - заявив він ABC News.

CBS News - Про що домовилися Північна та Південна Кореї, і що буде тепер

... "Диявол у деталях", - заявив Ін Бум Чун, генерал-лейтенант південнокорейської армії у відставці, який був здивований розворотом Кім Чен Ина до миру.

...

"Я збираюся надати йому презумпцію невинуватості - з певною часткою обережності - я збираюся почекати і побачити. І я не думаю, що мені доведеться чекати надто довго", - сказав Чун.

[Gallery]

Історична зустріч: глава КНДР вперше за 65 років прибув на переговори до Південної Кореї

[/Gallery]

...

"Південна Корея не може покласти край корейській війні, - заявив колишній заступник директора ЦРУ Майкл Морелл, - Південна Корея не може змусити Північну Корею знешкодити ядерну зброю. Лише Сполучені Штати та Організація Об'єднаних Націй можуть це зробити. Тому справжня робота ще попереду".

New York Post - Північна і Південна Кореї підписали угоду про денуклеаризацію

... За кілька хвилин до того, як Кім Чен Ин увійшов до Будинку миру північнокорейська команда, що забезпечує його безпеку, провела перевірку на предмет вибухових речовин і пристроїв для прослуховування і розпилила те, що виглядало як дезінфікуючий засіб, на стільці і гостьову книгу.

Reuters - Від ядерної зброї до миру: про що йде мова у декларації за результатами корейського саміту

... "Вона значною мірою повторює амбітну мову попередніх міжкорейських документів, - заявив Даніель Рассел, колишній помічник держсекретаря США зі Східної Азії, - Вона не дотягує до чітких зобов'язань щодо децентралізації у деяких попередніх деклараціях".

Переклад НВ