15 жовтня 2018, понеділок

Чотири причини, з яких фальсифікація Трампом листа лікаря має значення - CNN

0 коментувати
Журналісти згадали, як Трамп зумів скористатися підробленим листом нібито від свого лікаря під час передвиборчої кампанії

Журналісти згадали, як Трамп зумів скористатися підробленим листом нібито від свого лікаря під час передвиборчої кампанії

Харольд Борнстейн - давній особистий лікар Дональда Трампа, є комічним персонажем. Через його довге волосся, його дивну манеру поведінки і вимову, цю людину складно сприймати всерйоз, пише Кріс Сілліцца для CNN.

Тому, коли Борнстейн 1 травня розповів про те, що Трамп особисто продиктував йому листа у 2015 році, нібито написаного ним самим, що рекламував на рідкість хороше здоров'я на той момент кандидата у президенти, першою реакцією у багатьох був сміх.

Звісно, він це зробив! Мова була абсолютно трампівською! "Його фізична сила і витривалість надзвичайні, - писав "Борнстейн" про Трампа, - якщо Трампа оберуть, я можу сказати однозначно, що він буде найбільш здоровою людиною, яка коли-небудь була обрана на пост президента".

Але відмахнутися від усієї цієї ситуації як від жарту, значить не помітити більш важливих моментів. Ось чотири з них.

1. Президент Сполучених Штатів, коли був кандидатом, підробив листа від свого лікаря, щоб розібратися з питаннями про свій вік і здоров'я. Готовність Трампа спотворювати правду зараз уже в порядку речей. Але подумайте, що він тут зробив. У свої 70 років Трамп є найстарішою людиною, яку коли-небудь обирали на посаду президента. Його дієта і режим вправ - це не те, що кожен може назвати особливо здоровим.

Ці фактори призвели до питань про фізичну і розумову придатність Трампа для роботи президента під час кампанії 2016 року. Ударом у відповідь з боку Трампа був лист Борнстейна. Звісно, Борнстейн виглядав трохи дивним, але він був лікарем Трампа вже понад два десятиліття, вірно? Тому ніхто не міг довести, що лист був обманом - яким він і виявилося - єдиний варіант для репортерів полягав у тому, щоб прийняти його за чисту монету. Трамп знав це і широко використовував.

2. Трамп неодноразово атакував Хілларі Клінтон, стверджуючи, що вона недостатньо здорова, щоб бути президентом.

Від самого початку Трамп прагнув зробити її запас життєвих сил і витривалість - кодові слова для її загального стану здоров'я - проблемою в кампанії Клінтон. Ці спроби значно посилилися після появи відео, на якому Клінтон, безсумнівно, хиталася, залишаючи меморіал жертвам теракту 11 вересня у Нью-Йорку.

"Вони заявили про пневмонію у п'ятницю, але у неї був дуже-дуже поганий кашель тиждень тому, і навіть до цього, якщо ви пам'ятаєте, - заявив Трамп CNBC незабаром після того, як Клінтон майже втратила свідомість, - Це було не вперше. Тому дуже цікаво подивитися, що відбувається".

Під час перших передвиборних дебатів Трамп був більш відвертим. "На ній обличчя немає, - сказав він про Клінтон, - У неї немає життєвих сил. Я сказав, що у неї немає життєвих сил, і я не вірю, що у неї є життєві сили". На заході у Пенсильванії Трамп знущався над тим, як у Клінтон тремтіли коліна, через що вона спотикалася. "Вона повинна боротися з усіма цими різними речами, і вона не може подолати їх, проходячи 15 футів до машини? Дайте мені перепочити. Дайте мені перепочити", - сказав він.

Він робив усі ці речі, знаючи, що він написав листа замість свого власного лікаря, а потім використовував його як захист від питань, що стосуювалися його власного здоров'я.

3. Трамп скаже чи зробить абсолютно все, щоб перемогти.

На думку Трампа, все - і я маю на увазі все - виправдано, якщо ви переможете. Засоби завжди виправдані успішним кінцем. Говорити, що батько Теда Круса міг бути втягнутий у вбивство Джона Ф. Кеннеді? Так. Стверджувати, що в ніч на 11 вересня 2001 року мусульмани святкували на дахах Нью-Джерсі? Так. Припустити, що Мексика навмисно відправляла злочинців і ґвалтівників у США? Так. Оцінка білого націоналістичного насильства як насильства з обох сторін? Так. У світлі всіх цих речей підробка листа від вашого лікаря, в якому йдеться про те, які ви неймовірно здорові, не зустріла опору у свідомості Трампа. Яка різниця? Зрештою, він знав, що він абсолютно здоровий - серед найбільш здорових людей, які коли-небудь балотувалися на пост президента, - так яка різниця, сказав це справжній лікар чи ні? Він знав це, тому це має бути правдою.

У світі, в якому все виправдано особистим інтересом, ніщо не може бути за межами. І це, на даний момент, простір, який охоче займає Дональд Трамп.

4. Трамп у кінцевому підсумку відвертається від усіх.

Борнстейн не повинен був дозволяти Трампу диктувати листа про свою власну придатність. Але він зробив це, тому що у нього були тривалі стосунки з Трампом, і він хотів залишитися на хорошому рахунку у кандидата в президенти. Трамп регулярно винагороджує повну лояльність - і Борнстейн, безсумнівно, думав, що він отримає якусь вигоду від своєї готовності відсунути медичну етику вбік, щоб догодити Трампу. Історія, однак, передбачає, що ті, хто залишається повністю вірний Трампу, ніколи не отримують плату тією ж монетою. Трамп любить вас і цінує лише доти, доки ви надаєте йому якусь матеріальну послугу. Коли це припиниться або, не дай бог, ви накличете негативні заголовки на Трампа, вас швидко позбудуться.

Під час інтерв'ю 1 травня Борнстейн відчував себе зрадженим, коли прийшов охоронець Трампа Кейт Шиллер і забрав медичні записи президента з офісу цього лікаря. Борнстейн не повинен так вважати. Це те, що робить Трамп. Це те, ким він є.

Переклад НВ

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Інопреса ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: