Чотири причини, з яких фальсифікація Трампом листа лікаря має значення - CNN

3 травня, 21:18
1672
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Журналісти згадали, як Трамп зумів скористатися підробленим листом нібито від свого лікаря під час передвиборчої кампанії

Харольд Борнстейн - давній особистий лікар Дональда Трампа, є комічним персонажем. Через його довге волосся, його дивну манеру поведінки і вимову, цю людину складно сприймати всерйоз, пише Кріс Сілліцца для CNN.

Тому, коли Борнстейн 1 травня розповів про те, що Трамп особисто продиктував йому листа у 2015 році, нібито написаного ним самим, що рекламував на рідкість хороше здоров'я на той момент кандидата у президенти, першою реакцією у багатьох був сміх.

Звісно, він це зробив! Мова була абсолютно трампівською! "Його фізична сила і витривалість надзвичайні, - писав "Борнстейн" про Трампа, - якщо Трампа оберуть, я можу сказати однозначно, що він буде найбільш здоровою людиною, яка коли-небудь була обрана на пост президента".

Але відмахнутися від усієї цієї ситуації як від жарту, значить не помітити більш важливих моментів. Ось чотири з них.

1. Президент Сполучених Штатів, коли був кандидатом, підробив листа від свого лікаря, щоб розібратися з питаннями про свій вік і здоров'я. Готовність Трампа спотворювати правду зараз уже в порядку речей. Але подумайте, що він тут зробив. У свої 70 років Трамп є найстарішою людиною, яку коли-небудь обирали на посаду президента. Його дієта і режим вправ - це не те, що кожен може назвати особливо здоровим.

Ці фактори призвели до питань про фізичну і розумову придатність Трампа для роботи президента під час кампанії 2016 року. Ударом у відповідь з боку Трампа був лист Борнстейна. Звісно, Борнстейн виглядав трохи дивним, але він був лікарем Трампа вже понад два десятиліття, вірно? Тому ніхто не міг довести, що лист був обманом - яким він і виявилося - єдиний варіант для репортерів полягав у тому, щоб прийняти його за чисту монету. Трамп знав це і широко використовував.

2. Трамп неодноразово атакував Хілларі Клінтон, стверджуючи, що вона недостатньо здорова, щоб бути президентом.

Від самого початку Трамп прагнув зробити її запас життєвих сил і витривалість - кодові слова для її загального стану здоров'я - проблемою в кампанії Клінтон. Ці спроби значно посилилися після появи відео, на якому Клінтон, безсумнівно, хиталася, залишаючи меморіал жертвам теракту 11 вересня у Нью-Йорку.

"Вони заявили про пневмонію у п'ятницю, але у неї був дуже-дуже поганий кашель тиждень тому, і навіть до цього, якщо ви пам'ятаєте, - заявив Трамп CNBC незабаром після того, як Клінтон майже втратила свідомість, - Це було не вперше. Тому дуже цікаво подивитися, що відбувається".

Під час перших передвиборних дебатів Трамп був більш відвертим. "На ній обличчя немає, - сказав він про Клінтон, - У неї немає життєвих сил. Я сказав, що у неї немає життєвих сил, і я не вірю, що у неї є життєві сили". На заході у Пенсильванії Трамп знущався над тим, як у Клінтон тремтіли коліна, через що вона спотикалася. "Вона повинна боротися з усіма цими різними речами, і вона не може подолати їх, проходячи 15 футів до машини? Дайте мені перепочити. Дайте мені перепочити", - сказав він.

Він робив усі ці речі, знаючи, що він написав листа замість свого власного лікаря, а потім використовував його як захист від питань, що стосуювалися його власного здоров'я.

3. Трамп скаже чи зробить абсолютно все, щоб перемогти.

На думку Трампа, все - і я маю на увазі все - виправдано, якщо ви переможете. Засоби завжди виправдані успішним кінцем. Говорити, що батько Теда Круса міг бути втягнутий у вбивство Джона Ф. Кеннеді? Так. Стверджувати, що в ніч на 11 вересня 2001 року мусульмани святкували на дахах Нью-Джерсі? Так. Припустити, що Мексика навмисно відправляла злочинців і ґвалтівників у США? Так. Оцінка білого націоналістичного насильства як насильства з обох сторін? Так. У світлі всіх цих речей підробка листа від вашого лікаря, в якому йдеться про те, які ви неймовірно здорові, не зустріла опору у свідомості Трампа. Яка різниця? Зрештою, він знав, що він абсолютно здоровий - серед найбільш здорових людей, які коли-небудь балотувалися на пост президента, - так яка різниця, сказав це справжній лікар чи ні? Він знав це, тому це має бути правдою.

У світі, в якому все виправдано особистим інтересом, ніщо не може бути за межами. І це, на даний момент, простір, який охоче займає Дональд Трамп.

4. Трамп у кінцевому підсумку відвертається від усіх.

Борнстейн не повинен був дозволяти Трампу диктувати листа про свою власну придатність. Але він зробив це, тому що у нього були тривалі стосунки з Трампом, і він хотів залишитися на хорошому рахунку у кандидата в президенти. Трамп регулярно винагороджує повну лояльність - і Борнстейн, безсумнівно, думав, що він отримає якусь вигоду від своєї готовності відсунути медичну етику вбік, щоб догодити Трампу. Історія, однак, передбачає, що ті, хто залишається повністю вірний Трампу, ніколи не отримують плату тією ж монетою. Трамп любить вас і цінує лише доти, доки ви надаєте йому якусь матеріальну послугу. Коли це припиниться або, не дай бог, ви накличете негативні заголовки на Трампа, вас швидко позбудуться.

Під час інтерв'ю 1 травня Борнстейн відчував себе зрадженим, коли прийшов охоронець Трампа Кейт Шиллер і забрав медичні записи президента з офісу цього лікаря. Борнстейн не повинен так вважати. Це те, що робить Трамп. Це те, ким він є.

Переклад НВ