ЗВТ з Євросоюзом: ЗМІ повідомили про хитрощі Кремля заради збереження України в орбіті РФ

3 коментувати
Москва говорить про повернення старих норм українського нормативного поля, які не сумісні з європейськими
Фото: Прес-служба президента України

Москва говорить про повернення старих норм українського нормативного поля, які не сумісні з європейськими

В рамках тристоронніх переговорів про ЗВТ між Україною та ЄС, Росія вимагає прийняття підсумкового міжурядового "Юридично зобов'язуючого протоколу", повідомляється в статті Європейської правди

Однак, для прийняття міжурядового договору потрібно мінімум півроку після того, як його зміст буде узгоджено. При цьому, цього часу у Брюсселя і Києва немає, переговори повинні завершитися до кінця грудня.

Разом з тим, Україна і ЄС пропонують інший формат, а саме: "Спільну міністерську заяву", тобто політичний, а не юридичний документ. Таким чином, формально у Москви немає підстав звинувачувати Київ і Брюссель в небажанні брати на себе зобов'язання.

Крім того, в рамках тристоронніх переговорів про введення з 2016 року зони вільної торгівлі Україна-ЄС, Росія пропонує, щоб Київ повністю відмовився від зближення своїх стандартів з європейськими.

Так, Москва говорить про повернення старих норм українського нормативного поля, які не сумісні з європейськими. Причому – навіть у тих сферах, де такі технічні регламенти вже прийняті. На думку Москви, Київ повинен повернути всі ГОСТи та ДСТУ, які діяли станом на весну 2014 року.

"Тобто ми повинні забути про європейські стандарти і для промтоварів, і для продовольчої продукції", - йдеться в статті.

У свою чергу, для російських товарів, які поставляються на територію України, пропонується довічно (так як, дата закінчення періоду не вказана) застосовувати не українські стандарти, адаптовані до вимог ЄС, а "технічне регулювання та фітосанітарні стандарти СНД".

Також у Кремлі хочуть, щоб Україна відмовилася від своїх міжнародних забов'язань і не застосовувала нове законодавство (закон про ринок газу) до договірних відносин з Газпромом.

Більш того, європейські оператори, за пропозицією Росії, повинні відмовитися застосовувати "третій енергопакет" в існуючих газових контрактах з РФ.

Раніше глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що на тристоронніх переговорах про введення режиму вільної торгівлі Україна-ЄС російська сторона висунула Києву низку неприйнятних і абсурдних вимог.

Зокрема, серед вимог Росії було впровадження Україною торговельних обмежень проти ЄС.

У свою чергу, міністр економічного розвитку Росії Олексій Улюкаєв заявив, що Росія не пропонувала Україні приєднатися до продовольчого ембарго проти ЄС.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: