В Amnesty International заявили, що не використовували під час підготовки звіту свідчення людей з окупованих територій

11 серпня, 21:36
У Amnesty International стверджують, що спілкувалися зі свідками у безпечних умовах (Фото:Amnesty International Polska/Facebook)

У Amnesty International стверджують, що спілкувалися зі свідками у безпечних умовах (Фото:Amnesty International Polska/Facebook)

Організація Amnesty International заявила, що не використовувала під час підготовки звіту свідчення людей з тимчасово захоплених територій, із «фільтраційних таборів» чи в’язниць окупантів.

У заяві на сайті організації сказано, що звинувачення «не мають жодних підстав і є цілком хибними», а її представники не мають доступу до тимчасово захоплених територій. В Amnesty International кажуть, що дослідники організації опитували людей на підконтрольних Україні територіях, а ті говорили «добровільно та в безпечних умовах».

Відео дня

В AI також додали, що «задокументували та повідомили про численні порушення з боку російських військ» і засуджують вторгнення Росії в Україну як акт агресії та злочин згідно з міжнародним правом.

8 серпня Центр стратегічних комунікацій та інформбезпеки повідомив, що Amnesty International під час підготовки звіту зі звинуваченнями ЗСУ використовувала свідчення людей з фільтраційних таборів і в’язниць на тимчасово окупованих територіях України, які спілкувалися під тиском з боку російських окупантів.

За інформацією Центру стратегічних комунікації, у зборі свідчень брали участь незалежні журналісти та волонтери у Миколаївській, Харківській областях і на Донбасі, а більшість матеріалів для звіту були отримані під час опитування людей, евакуйованих на тимчасово окуповані території, непідконтрольні Україні: в ОРДЛО чи Крим.

Раніше Amnesty International звинуватила Україну в «порушенні законів війни» через нібито розміщення військових баз у житлових районах, школах і лікарнях.

В Офісі президента заявили, що Amnesty International бере участь у російській кампанії з дезінформації. Глава українського МЗС Дмитро Кулеба наголосив, що Amnesty International створює «фальшивий баланс між злочинцем та жертвою», а міністр оборони Олексій Резніков назвав звіт «свідченням втрати адекватності та способом знищити авторитет» організації.

Президент Володимир Зеленський сказав, що звіт, у якому Amnesty не згадує численні воєнні злочини російських окупантів в Україні, є спробою перекласти відповідальність із агресора на жертву.

Український офіс Amnesty International заявив, що не має стосунку до підготовки скандального звіту і що цим займалася окрема команда Департаменту реагування на кризи Amnesty. Директорка українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук 5 серпня оголосила про звільнення.

В історії з Amnesty International точно є російський слід – Вікторія Романюк

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X