Сигнал Москві, тінь Афганістану і «неоднозначна» позиція Байдена. Як світові ЗМІ оцінили зустріч Зеленського з президентом США

2 вересня 2021, 11:40
Сюжет
NV Преміум

Зустріч Джо Байдена і Володимира Зеленського, яка відбулася в Білому домі 1 вересня, привернула увагу світових ЗМІ навіть попри «мертвий» політичний сезон у США.

Чимало американських та інших західних видань за підсумками зустрічі двох президентів нагадують про те, що Зеленський шукав можливості відвідати Білий дім з моменту свого обрання президентом України та мимоволі став одним з фігурантів гучного скандалу в США в 2019 році - через спроби Дональда Трампа шантажувати його таким візитом.

Відео дня

Ще однією спільною темою матеріалів стала роль виведення військ США з Афганістану — події, яка наклала помітний відбиток на переговори двох президентів і навіть дату візиту.

НВ переказує свіжі публікації, оприлюднені у впливових закордонних виданнях за підсумками кульмінаційного дня візиту Володимира Зеленського в США.

***

CNN констатує, що зустріч з Джо Байденом стала для Володимира Зеленського «кульмінацією декількох років боротьби за те, щоб домогтися візиту в Білий дім» — через що у 2019 році він опинився в центрі уваги політичного життя в США (після скандальної розмови з Дональдом Трампом). «Зустріч у Білому домі, яка відбулася приблизно через два роки після того, як Зеленський і Байден потрапили в пастку історичного першого імпічменту, надала східноєвропейському лідерові можливість особисто задати новий тон [у відносинах] з адміністрацією Байдена», — йдеться в матеріалі. Його автор також підкреслює, що Зеленський дав зрозуміти: у відносинах зі США він хотів би просунутися вперед і зробити Україну «відомою, а не сумно відомою».

Показати ще новини
Радіо NV
X