Міністри оборони 40 країн щомісяця зустрічатимуться для обговорення потреб України — глава Пентагону

26 квітня, 19:51
Ллойд Остін під час зустрічі на базі Рамштайн 26 квітня 2022 року (Фото:REUTERS/Kai Pfaffenbach)

Ллойд Остін під час зустрічі на базі Рамштайн 26 квітня 2022 року (Фото:REUTERS/Kai Pfaffenbach)

Міністр оборони США Ллойд Остін після зустрічі на авіабазі Рамштайн у Німеччині заявив, що союзники щомісяця зустрічатимуться для обговорення оборонних потреб України.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Під час пресконференції Остін наголосив, що союзникам України не можна гаяти часу, і нагадав, що наступні тижні повномасштабної війни будуть ключовими для нашої країни. Також він сказав, що країни подвоюють спільні зусилля із посилення ЗС України.

Відео дня

"…Я знаю, що ми всі сповнені рішучості зробити ще більше, щоб посилити координацію наших зусиль… Я з радістю оголошую, що сьогоднішня зустріч перетвориться на щомісячні зустрічі контактної групи з самооборони України. Контактна група дозволить країнам активізувати зусилля, координувати нашу допомогу і зосередитись на перемозі у нинішній боротьбі та [подоланні] майбутніх труднощів".

Глава Пентагону уточнив, що майбутні зустрічі можуть бути особистими або відбуватимуться в онлайн- чи змішаному форматі.

26 квітня на авіабазі ВПС США Рамштайн у Німеччині розпочалася зустріч міжнародної консультативної групи з питань підтримки України за участю міністрів оборони понад 40 країн, у тому числі міністра оборони України Олексія Резнікова. Зустріч ініціював глава Пентагону Ллойд Остін.

Резніков наголосив, що для перемоги та звільнення українських територій від російських окупантів нашій країні потрібне сучасне важке озброєння, і подякував партнерам за військову допомогу.

Президент Володимир Зеленський закликав терміново передати Україні важку артилерію, важку бронетехніку, системи ППО та літаки, щоб Україна могла продовжувати захищатися від російської агресії.

Пізніше він заявив, що, незважаючи на збільшення військової допомоги західних союзників, у Збройних Сил України ще недостатньо важкого озброєння для придушення російської армії. 22 квітня Зеленський сказав, що партнери почали передавати Україні ту зброю, про яку вона просила.

Ми вже перейшли на натівську зброю і не повернемося до радянської – Аліна Фролова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X