ЗМІ: США заморозили контакти на найвищому рівні з Польщею, а в Конгресі панують антипольські настрої

6 березня 2018, 11:04
2176
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

CША висунули Польщі ультиматум через резонансний закон про Інститут нацпам'яті

США заморозили контакти на найвищому рівні з Польщею, а в Конгресі панують антипольські настрої через ухвалення резонансного польського закону про Інститут нацпам'яті, пише Оnet.pl з посиланням на джерела.

За даними видання, в кулуарах польського МЗС кажуть про гостру кризу у двосторонніх відносинах зі США через закон про Інститут національної памяті, який викликав різке неприйняття Ізраїлю та України.

Під час зустрічі з послом Польщі заступник держсекретаря з питань Європи і Євразії Весс Мітчелл заявив, що оновлений закон про Інститут нацпам'яті неприйнятний для США, оскільки порушує свободу слова. Виходячи з цього послу було поставлено ультиматум з декількох пунктів.

Перш за все - поки ситуація навколо закону не буде врегульвоана, США запроваджують заборону на двосторонні контакти на найвищому рівні з польськими чиновниками. Тому про зустрічі Анджея Дуди з президентом Дональдом Трампом і віце-президентом Майком Пенсом поки можна забути.

Мітчелл прямо вказав, що в Конгресі зростають антипольські настрої. При цьому парламентарії найближчим часом мають затвердити фінансування військових проектів в Польщі і розміщення там американської бригади. Американський дипломат попередив, що якщо польська влада не піде на поступки, фінансування військового співробітництва може бути заблоковано.

Оновлений польский закон про Інститут національної пам'яті, який значно розширює повноваження установи в справі розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу та його доброго імені", набув чинності 1 березня 2018 року.

Дивіться також

Закон запроваджує кримінальну відповідальність за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, йдеться про використання формулювання "польські табори смерті".

Крім того, забороняється заперечувати злочини українських націоналістів проти поляків. Ця норма стосується Волинської різанини, яку Варшава раніше визнала геноцидом.

З критикою цього закону виступили США, Ізраїль і Україна. В ізраїльському МЗС повідомили, що Ізраїль з абсолютною серйозністю розглядає будь-які спроби оскаржити історичну правду. Держдеп США закликав Варшаву переглянути закон.

Президент Дуда в своєму поданні в Конституційному суді опротестували формулювання в оновленому законі про "українських націоналістів" і "східну Малопольщу."

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Країни

Сьогодні, 08:57

article_img
Вибух в столиці Колумбії: кількість жертв зросла до 20 осіб, оголошено триденну жалобу
Події

Вчора, 21:06

article_img
Справу про самогубство військового льотчика Волошина закрили
Мистецтво

Вчора, 20:38

article_img
Схід читає. Фонд Жадана запустив проект на підтримку українських бібліотек, письменники вирушили на Донбас

Вибір редакції

IT-індустрія

Вчора, 20:00

article_img
Відзначилися. Українських розробників Amazon запідозрили у стеженні за веб-камерами користувачів
Картки

Сьогодні, 10:57

article_img
Згода на секс: що змінює новий закон
Політика

Вчора, 20:43

article_img
Вибирати не слугу, а лідера. Філософ Євген Бистрицький - про майбутнього президента і "п'ятихвилинки щастя"