ЗМІ дізналися про план Єврокомісії з порятунку основного завоювання сучасної Європи

0 коментувати
До кінця 2016 року, за планом Єврокомісії, прикордонний контроль всередині ЄС повинен бути повністю скасований

До кінця 2016 року, за планом Єврокомісії, прикордонний контроль всередині ЄС повинен бути повністю скасований

Єврокомісія підготувала план по збереженню відкритих кордонів всередині ЄС, повідомляє DW з посиланням на Süddeutsche Zeitung

Зокрема, за даними німецького видання, Брюссель підготував план з порятунку Шенгену. Єврокомісія прогнозує мільярдні втрати для європейської економіки у разі, якщо контроль на внутрішніх кордонах ЄС не буде незабаром знову скасований.

Згідно з робочим варіантом документа, Брюссель пропонує план поетапного скасування контролю на внутрішніх кордонах Шенгенської зони. Для цього спершу необхідно допомогти Греції захистити зовнішні кордони ЄС, для чого планується залучити агентство Frontex. До осені повинна бути закінчена підготовка загальноєвропейських прикордонних і прибережних служб, які почнуть охороняти кордони Євросоюзу. До кінця 2016 року, за планом Єврокомісії, прикордонний контроль всередині ЄС повинен бути повністю скасований.

У плані зазначається, що відновлення перевірки на кордонах не тільки позбавить громадян ЄС свободи пересування, але й завдасть шкоди внутрішньому європейському ринку. У разі подальшого згортання Шенгену, втрати для європейської економіки складуть від 7 до 18 млрд євро на рік.

Очікується, що найбільше від прикордонного контролю постраждають транспортна та логістична галузі. Крім того, щодня в пробках будуть простоювати приблизно 1,7 млн людей, які перетинають внутрішні кордони ЄС по дорозі на роботу. За підрахунками Єврокомісії, компанії, в яких працюють ці люди, зіткнуться з втратами від 2,5 до 4,5 млрд євро. Туристична галузь не дорахується 13 млн бронювань кімнат у готелях. Адміністративні витрати на обслуговування кордонів складуть мінімум 1 млрд євро, не враховуючи витрат на створення самих прикордонних постів.

Перед Новим роком про відновлення паспортного контролю оповістили Бельгія і Норвегія. У той же час, канцлер Австрії Вернер Файманн також висловився за можливість призупинити дію Шенгенської угоди через наплив мігрантів. Так, Відень має намір посилити прикордонний контроль та полегшити умови висилки біженців.

16 лютого Австрія оголосила про введення прикордонного контролю на кордонах з Італією, Словенією та Угорщиною.

У свою чергу, Бельгія у вівторок, 23 лютого оголосила про тимчасове поновлення контролю на кордоні з Францією, для боротьби з потоком нелегальних мігрантів.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: