Журналіст: Смішно порівнювати військові сили РФ і США. Один твіт Трампа змусив відійти російські кораблі

16 квітня 2018, 05:31
3119
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Девід Семюельс: Історія показує, що коли Америка замикається у собі, люди в усьому світі страждають

Співавтор журналу The New Yorker Девід Семюельс вважає, що США створили вакуум в сфері безпеки, який швидко заповнили агресивна Росія і Іран. Водночас журналіст визнає, що спроби попередніх адміністрацій загасити гарячі точки зазнали невдачі. З Девідом Семюельсом поспілкувався кореспондент Радіо НВ.

Як ви вважаєте, після заяви кандидата на посаду держсекретаря США Майка Помпео про відновлення політики стримування Росії, як ця політика стримування буде діяти?

Я вважаю, що Сполучені Штати підійшли до точки ізоляціонізму [Росії]. Я гадаю, це розпочалося із президентством Барака Обами, а президент Трамп її продовжить у широкому обсязі, буде розширена стратегія, яку ініціював Обама. Я не бачу, щоб США знову долучалися до чого-небудь такого, чого напевно очікували американці під час холодної війни та в період після холодної війни.

Я думаю, що політику заходів [проти Росії] треба створити заново, оскільки війська США можуть бути розташовані в тих регіонах, де вони можуть безпосередньо зіткнутися з російськими солдатами. І при цьому я вважаю, що роль Росії - реальна чи навіть перебільшена - яку вона відіграла у 2016-му році у американських виборах, викликала уперше за тривалий час реальне усвідомлення серед широкого сегменту американського населення усього політичного спектру (від лівих до правих), що Росія дійсно є загрозою для Сполучених Штатів. Що це глобальна загроза. І що необхідна певна протидія цьому. І цей настрій зовсім протилежний відновленню політики примирення та уникнення конфлікту. Але як тепер це буде втілено президентом Трампом - сказати складно. Але це, безумовно, дуже добрий момент для України та інших країн, які фізично переживають російське військове втручання чи будь-яке інше втручання у внутрішні справи, аби вирішити ці питання.

Як ви оцінюєте гучний твіт Дональда Трампа про запуск ракет у напрямку Сирії. Так співпало, що паралельно із ескалацією конфлікту в Сирії активно перебігають події у розслідуванні щодо нього та щодо втручання Росії в вибори. Ця заява Трампа - частина внутрішньої політики чи зовнішньої?

Я не думаю, що Трамп може щось вдіяти із розслідуванням проти нього. Я гадаю, він негайно реагує на те, що вважає загрозою або випробовуванням його сили та міці Америки. І я вважаю його реакція показала дуже чітко: один твіт здатний вислати 11 російських кораблів, значна частина сирійської військової авіації передислоковується в іншу частину країни, а сім’я Асада полишає межі Сирії. Це показує, що порівнювати американську і російську військові сили - просто смішно. Сполучені Штати Америки - єдина надпотужна сила у світі. Їхні військові можливості набагато випереджають будь-що, що є у Росії. Це дає можливість відчути, що Америка може одночасно воювати на багатьох фронтах. Жоден інший народ у світі не має військових засобів, які могли би з цим зрівнятися.

США - єдина надпотужна сила у світі

А от інше питання - чи американці зацікавлені використовувати усі ці сили. І я думаю, що протягом уже довгого часу, починаючи від Обами, і включаючи Трампа та людей, які його підтримують, відповідь: “ні”. Для чого нам використовувати будь-що з цього арсеналу? Навіщо Сполученим Штатам постійно воювати на війнах? Який національний інтерес Сполучених Штатів в залученні у безкінечну кількість конфліктів - чи то у Східній Європі, чи то на Середньому Сході. Я гадаю, що серед американців є доволі широко розповсюджене ставлення до таких військових операцій, особливо після двох провальних воєн в Іраку та в Афганістані. Ці війни не слугували американським інтересам, і тепер людям складно зрозуміти, як війни в Східній Європі, або в Сирії, або в Ірані можуть слугувати американським інтересам. Тож, здається, Росія проробила дуже “вдалу роботу”, “показавши” американцям, чому участь у таких війнах або залучення у військово-диломатичний тиск може бути в інтересах Сполучених Штатів.

Але в чому може проявлятися такий тиск? Висилкою 60 дипломатів, як після отруєння Скрипаля? Чи це достатня відповідь і достатній тиск на Росію?

Я не гадаю, що конкретно це є тиском. Я думаю, є дві серйозні форми тиску. Перша - фінансовий тиск, накласти санкції та обмеження на Асадів, олігархів та тих, хто прямо пов’язаний із Путіним. У США, Великій Британії та східних країнах лежать мільярди, мільярди і мільярди доларів, що їм належать. І ознака того, наскільки тиск серйозний, - коли вони намагаються вивести ці гроші. І другий напрямок тиску - надання передових систем озброєння, які можуть збивати російські літаки в повітрі. І ми бачимо, що вже починається надання певного озброєння сюди, в Україну. Але знову ж таки, я не маю жодного уявлення, наскільки великий апетит у Сполучених Штатів чи у Великої Британії до кроків, які можуть бути розцінені як провокативні; і наскільки вони можуть дійсно спровокувати військову відповідь Росії, що може призвести до нових конфліктів із Росією деінде.

Так чи інакше, якщо Росія продовжить втручатися в американські вибори, убивати людей на британській території, тяжко спрогнозувати, якою буде відповідь на такі події. Варто враховувати, що американське суспільство шукає шляхів до відступу. Не в тому сенсі, що Америка зазнала військового краху і відступає; а в тому, що американська історія складається із постійної участі у справах інших країн, і це відбувається циклічно; і громадяни вважають, що треба повернутися на американський простір і подумати про внутіршні американські справи. І такий зараз момент в нашій історії, я не знаю, що про нього можна ще сказати. Я вважаю, що це об’єднує лівих і правих. Гадаю, що Америка зараз має багато внутрішніх проблем. Частково ці проблеми є наслідком технологічної революції, що тривала останні 15 років, і яка зачепила усі рівні американської спільноти. Також, я гадаю, існує певний ідеологічний розкол серед американського народу щодо того, чим є Сполучені Штати Америки, якими вони мають бути. Які є ідеали, що об’єднують суспільство і чи такі ідеали взагалі є. Я вважаю, це дуже складний момент в історії США. І в такий момент люди намагаються зосередитися на справах своєї країни і вирішувати власні проблеми. Тож вони стають менш зацікавлені у справах решти країн світу.

Чи така байдужість американців до решти світу є небезпекою для всього світу?

Так. Історія показує, що коли Америка замикається у собі, люди в усьому світі страждають. І аби побачити приклади цього, не треба покидати межі вашої країни. Якщо ви поїдете на Середній Схід, ви побачите, що це правда. І ви знаєте, зараз навіть країнам, які традиційно були американськими союзниками, стало нелегко і вони почувають себе незахищеними.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35
29 грудня 2018, 11:53
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53

Головне

Країни

Сьогодні, 01:22

article_img
У Білому домі прокоментували вплив "шатдауну" на ВВП США
Економіка

Вчора, 14:12

article_img
Єврокомісія оштрафувала MasterCard на півмільярда євро за завищення комісій
IT-індустрія

Вчора, 12:05

article_img
Невловимий месенджер. Як Росія знову безуспішно намагається заблокувати Telegram

Вибір редакції

Події

Вчора, 08:45

article_img
"Немає виправдання". Через побиття вчителя в київському ліцеї українські педагоги починають масштабний протест
Мистецтво

Сьогодні, 07:53

article_img
Один з головних претендентів на Оскар. Фільм Зелена книга виходить в український прокат
Мистецтво

Вчора, 13:29

article_img
4 млн для родин військових. Як пройшов благодійний концерт Океану Ельзи