Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Жорсткий виступ Мей на адресу Росії: головні тези

14 березня, 16:48
3018
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Мей офіційно визнала Росію відповідальною за отруєння Скрипаля

Висилка дипломатів, скасування зустрічей на найвищому рівні та можлива заморозка російських активів - до таких заходів вдасться Велика Британія у відповідь на отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей в середу, 14 березня, виступила в парламенті з жорсткою заявою, в якій окреслила предметні дії Лондона проти Москви у зв'язку із отруєнням екс-розвідника Сергія Скрипаля.

Зокрема, реакція Великої Британії на гучний злочин буде включати в себе такі кроки.

Офіційне звинувачення Москви в отруєнні Скрипаля

Британський прем'єр підкреслила, що Москва продемонструвала "сарказм, презирство та зневагу" у відповідь на вимогу за добу пояснити, як розроблена в Росії отрута потрапила на територію Великої Британії та поставила під загрозу життя людей.

"Росія несе відповідальність за замах на Скрипаля. Це було незаконне використання сили російської держави (на території Великобританії, - прим. ред.)", - заявила Мей.

Висилка 23 російських дипломатів

За словами британського прем'єра, мова йде про дипломатів, які є таємними агентами російської розвідки. Їм надано тиждень на збори, після чого 23 особи будуть вислані з Великої Британії. Мей також підкреслила, що це буде найбільш масштабна висилка дипломатів з країни за останні 30 років.

Скасування всіх зустрічей на найвищому рівні з представниками Росії

Зокрема, Мей оголосила про скасування візиту глави МЗС Росії Сергія Лаврова до Сполученого Королівства.

Бойкот Чемпіонату світу з футболу з боку британської корони

Члени британської королівської сім'ї не поїдуть на футбольний чемпіонат світу, який відбудеться в Росії влітку 2018 року, заявила Мей.

Можливість заморозки російських активів

За словами британського прем'єра, російські держактиви будуть заморожені в разі, якщо вдасться довести їх використання із загрозою для життя чи майна громадян і резидентів Великої Британії.

Посилення перевірок на кордоні

Мей також анонсувала посилення митних перевірок російських громадян і приватних літаків, що прибувають до Сполученого Королівства із Росії.

Отруєння Скрипаля та російський слід: Великобританія скликає Раду безпеки ООН

У свою чергу, посол Росії у Великій Британії Олександр Яковенко вже заявив, що Москва вважає провокацією заходи Лондона у зв'язку з отруєнням Скрипаля.

4 березня колишній російський розвідник Скрипаль і його дочка були знайдені без свідомості в торговому центрі The Maltings в британському місті Солсбері. Скрипаль із донькою досі знаходяться в реанімації в критичному стані.