Завершився останній раунд переговорів Україна-ЄС-Росія торгівлі: головні підсумки

3 коментувати
Павло Клімкін: Консультації закінчилися ніяким результатом
Фото: МЗС України via Twitter

Павло Клімкін: Консультації закінчилися ніяким результатом

У понеділок, 21 грудня, у Брюсселі завершився останній у 2015 році раунд переговорів Європейського союзу, України та Російської Федерації з торгово-економічних питань, пов'язаних з імплементацією Києвом Зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і Євросоюзом. Вона набуває чинності з 1 січня 2016 року в рамках угоди про асоціацію

Загалом на шести міністерських зустрічах і майже 20 зустрічах експертів Москва домагалася того, щоб Київ і Брюссель внесли зміни в договір про ЗВТ в її інтересах, однак зазнала невдачі.

НВ зібрало підсумкові коментарі української, європейської і російської сторін.

Глава МЗС України Павло Клімкін:

- Консультації закінчилися ніяким результатом. Це повністю підтверджено Європейською комісією, підтверджено з нашого боку. Були напрацьовані деякі конкретні рішення, але російська сторона просто від них відмовилася. Практичні рішення російській стороні сьогодні не потрібні.

- Переговори були значною мірою сюрреалістичними, оскільки проходили на тлі підписаного президентом РФ Володимиром Путіним указу про призупинення дії договору про зону вільної торгівлі СНД з Україною з 1 січня 2016 року. Також Дмитро Медведєв підписав постанову про введення щодо України відповідних заходів за приєднання Києва до антиросійським санкцій.

- Не бачимо підстав продовжувати міністерські переговори. Що стосується експертних консультацій, питання поки що відкрите.

- Москва хоче перешкодити зближенню Києва з Європою і Євросоюзом.

Член Єврокомісії з торгівлі Сесілія Мальмстрьом:

- Юридично зобов'язуюча угода, на якій продовжувала наполягати Росія, була би рівносильною перегляду двосторонньої угоди між Україною та ЄС. Вона не може обговорюватися. Це було зрозуміло впродовж усіх цих переговорів.

- Ми були готові зробити зусилля, необхідні для досягнення загального розуміння. Тому я була глибоко вражена указом президента Путіна від 16 грудня 2015 року, що припиняє всі зобов'язання Росії по відношенню до України в рамках ЗВТ СНД. Ця міра йде врозріз з мандатом, духом і метою цих переговорів.

- Єврокомісія і Росія кардинально розійшлися в оцінках переговорного процесу щодо зауважень, які викликає у Москви імплементація договору про асоціацію України з ЄС.

- Брюссель, Москва і Київ були близькі до вироблення рішення по низці питань, пов'язаних з імплементацією ЗВТ між Україною та ЄС, однак російська сторона не виявила достатньої гнучкості.

Міністр економічного розвитку Росії Олексій Улюкаєв:

- Україна і ЄС виявилися не готові врахувати російські заклопотаності, тому РФ з 1 січня скасувала режим ЗВТ щодо України і ввела продовольче ембарго.

- Не можна сказати, що поставлена крапка в переговорах з Україною і ЄС, будемо вести їх, але вже по той бік Рубікону.

- РФ готова створити загальний механізм розгляду питань торговельного режиму з Україною у вигляді робочої групи або якогось іншого інструменту.

- Росія не збирається "порвати" економічні відносини з Україною, просто вони не будуть йти в преференційному режимі.

- Новий торговельний режим з Україною і продембарго щодо України не будуть відчутні для РФ, так як імпорт продовольства вже впав в останні роки в 9-10 разів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: