Чорногорію запросили до НАТО: Коментарі Альянсу, МЗС і Росії

2 коментувати
Йенс Столтенберг: Переговори про вступ Чорногорії до альянсу завершаться на початку 2016 року

Йенс Столтенберг: Переговори про вступ Чорногорії до альянсу завершаться на початку 2016 року

Рада НАТО 2 грудня запросила Чорногорію приєднається до Альянсу. Рішення вже прокоментували генсек НАТО Йенс Столтенберг, МЗС країни, а також представники влади Росії, яка виступає проти розширення Альянсу

Генсек НАТО Йєнс Столтенберг заявив, що запрошення Чорногорії до НАТО не стосується Росії та не направлене проти кого-небудь. Він підкреслив, що жодна третя сторона не має права втручатися в рішення, прийняте суверенною державою.

За його словами, рішення Альянсу підтверджує, що "двері НАТО відкриті" для прийому нових членів. У цьому контексті він підкреслив, що Боснія і Герцеговина, Грузія і Македонія також демонструють прогрес на шляху до членства в НАТО.

Столтенберг прогнозує, що переговори про вступ Чорногорії до альянсу завершаться на початку 2016 року, після чого буде потрібна ратифікація парламентами країн-членів НАТО.

Міністр закордонних справ Чорногорії Ігор Лукшич вважає, що запрошення вступити до НАТО зміцнить безпеку всього Балканського регіону. Він запевнив, що країна продовжить рекомендовані НАТО реформи: йдеться про боротьбу з організованою злочинністю і корупцією.

Голова комітету Ради Федерації Росії з міжнародних справ Костянтин Косачов заявив, що вступ Чорногорії до НАТО стане кроком назад з погляду колективної безпеки в Європі. Він вважає, що це рішення було нав'язано населенню владою.

"Цю позицію населенню нав'язує нинішнє керівництво Чорногорії. Таке ж було свого часу в Грузії пза Михаїла Саакашвілі, на Україні за Віктора Ющенка. І де тепер це керівництво?" - заявив він.

За словами Косачова, момент для оголошення рішення по Чорногорії також обрано невдало.

"Зрозуміло, що такі рішення не приймаються миттєво, готуються задовго, але оголошення про нього зараз особливо недоречне", - вважає він.

Косачов зазначив, що при цьому "не бачить ніяких безпосередніх висновків", які може зробити Росія в ситуації, що склалася.

"Прикро, що до нас спиною повернулася країна, з якою нас пов'язують довгі відносини дружби і взаємної симпатії. Але ми завжди говорили, що загрозу для РФ становить не НАТО як організація, а розширення альянсу, що істотно ускладнює і деколи робить неможливими колективні конструкції безпеки, до яких ми закликаємо", - заявив сенатор.

Віце-спікер Держдуми від Справедливої Росії, член думського комітету з міжнародних справ Микола Левич заявив, що вступ Чорногорії до НАТО створює додаткове напруження в регіоні.

"Чорногорія - ще один шматок колишньої Югославії, який увійде до альянсу. Складно очікувати чогось іншого від абсолютно несамостійного держави, не має навіть своєї валюти. Поява в Чорногорії військових баз НАТО призведе до того, що ця країна залишиться без російських інвестицій, які багато років поспіль були досить істотними", - сказав Левич.

За його словами, Росія відповість симетрично на рішення НАТО по Чорногорії. Як саме, він не уточнив.

Голова комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Озеров заявив, що Росія відмовиться від реалізації спільних програм з Чорногорією у зв'язку з її вступом до НАТО, в тому числі у сфері військово-технічного співробітництва.

"І Чорногорія сьогодні стає для Росії країною, що є потенційним учасником загрози безпеці нашої країни", - заявив він.

Член російської делегації в Парламентській асамблеї Організації Північноатлантичного договору (ПА НАТО) Андрій Красов вважає, що запрошення Чорногорії в НАТО - це один з кроків, щоб розмістити бази або якісь озброєння на її території і зробити її "лялькою, керованою Вашингтоном".

За матеріалами РИА Новости, Інтерфакс


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: