Заклики до реформ і санкції проти Росії. Як у Канаді пройшов саміт голів МЗС Великої сімки

24 квітня, 15:24
305
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Джонсон назвав російську агресію "злочинною"

Країни Великої сімки об'єднають зусилля на рівні спільної робочої групи щодо протистояння поведінці Російської Федерації. Про це заявив в.о. державного секретаря США Джон Салліван.

За його словами, Сполучені Штати не просто взяли на себе зобов'язання в рамках Великої сімки, але й активно вживають заходів у відповідь. У зв'язку із цим він нагадав про видворення значної кількості російських розвідників, які працювали під дипломатичним прикриттям у США. За його словами, Вашингтон запровадив нові жорсткі санкції проти російських олігархів і організацій. Про це у сюжеті Радіо НВ.

Керівники МЗС держав G7 виступили із критикою Росії за її “втручання в демократичні системи”. На тих, хто має намір підірвати демократію, чекають “наслідки”, заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд. Також у Великій сімці вирішили створити спеціальну групу для обговорення поведінки Росії, повідомив міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон.

“Ми вирішили створити в рамках G7 групу, яка розгляне - дозвольте мені назвати це наступним чином - злочинну російську поведінку в усіх її проявах, незалежно, чи це кібервійна, чи це дезінформація,  чи спроби вбивства - що завгодно. І колективно спробуємо знайти на це відповіді”, - зазначив голова МЗС Великобританії.

Росії наразі добре вдається сіяти розбрат у світовій спільноті, також наголосив Джонсон. Ця країна, за його словами, намагається заплутати і посіяти сумніви, поставляючи фейкові новини.

Голови МЗС країн G7 нагадали Україні про створення Антикорупційного суд, який має відповідати стандартам Венеціанської комісії.

Велика сімка готова розширити санкції щодо Росії. Про це йдеться у спільній заяві міністрів країн G7, опублікованій в ніч на 24 квітня. Подальші обмежувальні заходи можуть бути введені, якщо цього вимагатимуть дії Росії. Термін дії санкцій за порушення територіальної цілісності України “нерозривно пов'язаний із повним та незворотнім” виконанням Росією Мінських угод.

У рамках спеціального засідання, присвяченого Україні, глави зовнішньополітичних відомств країн Великої Сімки говорили про нові виклики, які несе гібридна російська агресія, розповів телеканалу Інтер міністр закордонних справ Павло Клімкін. За його словами, атаку на Україну бачать як атаку на вільний, демократичний світ.

Міністри також обговорили перспективи миротворчої місії на Донбасі та подальші кроки, спрямовані на консолідацію міжнародної спільноти щодо підтримки України та протидії агресії Росії, додав Клімкін.

Як і протягом попередніх чотирьох років, західні держави поєднують санкції зі співпрацею з Росією з певних питань, зазначив в коментарі Радіо НВ експерт-міжнародник Микола Капітоненко.

“Західні держави поєднують санкційний режим разом із співпрацею та діалогом з Росією з тих питань, які їх цікавлять. З їхньої точки зору, це найбільш вдала стратегія. Кремль повинен виходити з того, що санкції будуть постійно розширюватися. Повільно та вибірково, але збільшуватимуть тиск на Москву”, - зазначає Микола Капітоненко.

Міністри закордонних справ країн G7 також закликали Україну створити Антикорупційний суд, який має відповідати стандартам Венеціанської комісії. Очільники відомств також привітали кроки, зроблені Україною у сферах із децентралізації та економічного зростання та закликали рухатися у напрямку проведення виборчих реформ та ухвалення Закону про національну безпеку.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 16:02

article_img
У Литві затримали низку політиків за шпигунство на користь Росії

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися