Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Захиститися від росіян: Велика Британія готується до війни з Росією

29 січня, 16:27
1136
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Велика Британія готується відбити можливу атаку Росії

Велика Британія серйозно стурбована загрозою військової агресії з боку Росії. Британський міністр оборони прямо заявив, що росіяни готові вбивати британців "тисячами і тисячами". Королівство вже приступило до будівництва радіолокатора, який покликаний захистити небо від військових літаків з РФ.

НВ розповідає подробиці про підготовку Великої Британії до відбиття агресії Росії.

 

Росія може стати причиною загибелі "тисяч і тисяч, і тисяч" британців

Голова Міноборони Гевін Уільямсон дав резонансне інтерв'ю Daily Telegraph. Він прямо заявив: Росія може стати причиною загибелі "тисяч і тисяч, і тисяч" британців, атакувавши енергетичну систему країни.

 "Я вважаю, що це реальна загроза, і я впевнений, що це загроза, яка стоїть перед країною прямо зараз", - заявив Уільямсон.

За його словами, Росія досліджує ключову інфраструктуру Британії і комунікації, що зв'язують острів з континентом, з метою спровокувати паніку і хаос.

Найбільше Росія, на думку Уільямсона, цікавиться системами подання енергії з континенту. Підводні кабелі подання електрики та газу забезпечують енергією три мільйони домоволодіння країни.

Міністр розповів, що у розпоряджені британських військових і розвідки є фотографії підозрілої розвідувальної активності росіян навколо британських електростанцій.

Уільямсон сказав, що Росія може реалізувати свої плани за допомогою кібератаки, підводної атаки і навіть запуску керованої ракети.

Голова Міноборони Британії Гевін Уільямсон заявив про те, що Росія неймовірно активна у спробі завдати збитку інтересам Великої Британії, а Британія у свою чергу повинна переконатися, що у її збройних сил є ресурси, щоб упоратися з цим.

Нова "холодна війна"

"Ми знаходимося з нею в стані холодної війни", - так охарактеризував нинішні відносини з Росією Уільямсон.

ЗМІ писали, що інтерв'ю Уільямсона розгнівало керівників силового блоку Великої Британії. Нібито його звинуватили в розголошуванні секретної інформації, наданої розвідкою США.

Утім, незабаром ці заяви спростував офіційний представник Міноборони. "Не було витоку розвідданих ні з боку міністра, ні з боку Міністерства оборони", - сказав він.

Відразу після цього у військовому аналітичному центрі RUSI в Лондоні відбувся виступ голови генерального штабу британської армії Ніка Картера. Він заявив, що вважає загрозу з боку Росії "найбільш складною і ефективною" з часів холодної війни.

Він сказав, що Росія може ініціювати бойові дії швидше, ніж очікувалося, і що вона вже продемонструвала, використавши ракети далекого радіусу дії в Сирії. Разом з цим, Нік Картер призвав до отримання більшого фінансування збройних сил і уникнення подальших скорочень оборонного бюджету, продемонструвавши готовність Британії протистояти російським атакам.

Підготовка до захисту

Прес-служба Міноборони Британії повідомила про будову на острові Унст в Шетландах нового радіолокатора, який посилить здатність збройних сил країни відстежувати непізнані військові і цивільні літаки і допоможе захиститися від російської агресії.

"Ми завжди захищатимемо наше небо від російської агресії. Цей радар - життєво важливий для захисту Великої Британії, оскільки ми реагуємо на посилення глобальних загроз і зміцнюємо нашу здатність з ними справлятися", - заявив Гевін Уільямсон.

Реакція Росії

Офіційний представник російського міністерства оборони, генерал-майор Ігор Конашенков, звинуватив британську сторону у втраті "меж здорового глузду".

Він додав, що "запеклий страх" Уільямсона у відношенні до Росії "заслуговує показу в дитячих коміксах або в серіалі "Монті Пайтон: літаючий цирк".

Президент Росії Володимир Путін ситуацію, що склалася, поки що не коментував.

Росія проти Великої Британії: попередні прояви агресії

Керівник Центру національної кібербезпеки Кірен Мартін заявляв, що Росія в 2016 році вже намагалася атакувати британські ЗМІ, телекомунікації і енергетичні сектори.

За даними газети The Telegraph, після того, як в 2016 році центр почав працювати, йому вдалося блокувати 10 мільйонів хакерських атак і відреагувати на 590 інцидентів, включно з атакою на Національну службу охорони здоров'я (NHS) Великої Британії.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей в листопаді 2017 року звинувачувала Путіна в спробі використання інформації в якості зброї проти Британії. За словами Мей, Британія і її союзники співпрацюватимуть у боротьбі проти дій Москви, які становлять загрозу міжнародному порядку.

Мей підкреслювала, що Росія "налагодила послідовну кампанію кібершпіонажу" проти інших країн.