Захід відгородився від РФ "залізною завісою" і розкрив основу зовнішньополітичної стратегії Москви

0 коментувати
Москва, схоже, вважає, що Росія може бути в безпеці лише тоді, коли її сусіди нестабільні або навіть розділені

Москва, схоже, вважає, що Росія може бути в безпеці лише тоді, коли її сусіди нестабільні або навіть розділені

У НАТО заявили, що останні дії РФ в Україні змусили Захід відгородитися від Росії "залізною завісою", а також розкрили основу зовнішньополітичної стратегії Москви

За словами заступника генсека НАТО Олександра Вершбоу, останні дії Росії в Криму і на сході України, в окремих регіонах Грузії та Молдови, а також військова кампанія в Сирії призвели до того, що Захід відгородився від Росії "залізною завісою".

"Тепер вже Росію, а не Радянський Союз, закрили за залізною завісою. Світ став іншим. Більш інтегрованим і більш взаємозалежним. Таким чином, питання не в тому, чи будуть у нас відносини з Росією. Питання в тому, які це будуть відносини", - сказав Вершбоу.

Вершбоу зазначив, що світ прокинувся від дій Росії, коли вона силою захопила Крим на початку минулого року, заперечуючи російське походження своїх "маленьких зелених чоловічків" і кожен свій крок на шляху до встановлення контролю на півострові.

"З тих пір вона підтримує сепаратистів на сході України живою силою і зброєю, в тому числі важким озброєнням, і в даний час ефективно контролює ці сили на полі бою, неправдоподібно заперечуючи присутність російських військ", - додав він.

За його словами, дії РФ в Україні змусили Європу прокинутися, однак, насправді, Росія і раніше активно діяла на теренах Грузії і Молдови.

"На сьогоднішній день, Росія також керує силами, які контролюють територію Грузії і Молдови. Москва, схоже, вважає, що Росія може бути в безпеці лише тоді, коли її сусіди нестабільні або навіть розділені", - сказав заступник генсека НАТО.

Коментуючи російські військові дії в Сирії, Вершбоу зазначив небажання Росії діяти в інтересах коаліції, адже Москва фокусує вогневі удари противниках режиму свого клієнта - президента Асада".

"У Росії є можливість допомогти знищити ІД і покласти край війні в Сирії, сприяючи настільки необхідній стабільності в регіоні. Але в реальності, її вчинки тільки затягують війну і посилюють страждання сирійського народу", - підкреслив він.

Раніше повідомлялося, що дев'ять країн Центральної та Східної Європи домовилися звернутися до НАТО з проханням розширити присутність Альянсу в регіоні, через необхідність посилити заходи безпеки на східних кордонах Європи і НАТО.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: