Санкції проти Росії. У Британії побоюються зупинки постачання газу до Європи — The Times

24 січня, 04:47

Уряд Великої Британії вважає, що керівництво Росії може «шантажувати» країни Європи скороченням постачання газу у разі початку агресії проти України та запровадження санкцій.

Про це повідомляє The Times.

Анонімне джерело видання в уряді розповіло про проведення зустрічі міністрів, на якій обговорювалося те, як на Велику Британію вплине дефіцит газу в Європі. Очікується, що країна може зіткнутися з рекордними цінами на газ і бензин.

Відео дня

"На відміну від низки країн, Велика Британія майже не імпортує російський газ. Але, як і всі країни, ми схильні до ризику зростання оптових цін, що стане серйозною проблемою, якщо Росія надалі обмежить поставки", - повідомило джерело.

Видання також нагадує, що близько 40% газу до Німеччини поставляється з Росії.

Загроза вторгнення Росії в Україну

З кінця жовтня 2021 року Росія стягує війська до українських кордонів. Згідно з останньою розвідувальною оцінкою Міністерства оборони України, наданою CNN цього тижня, Росія розмістила понад 127 тисяч військовослужбовців та наступальне озброєння біля кордонів України та на тимчасово окупованих територіях.

Нарощування військ на українських кордонах продовжується. У ГУР Міноборони прогнозували, що воно вийде на пік наприкінці січня 2022 року.

Західні ЗМІ повідомляли, що російське вторгнення в Україну може бути здійснене на початку 2022 року, до цього залучать до 175 тис. військовослужбовців РФ.

У російському керівництві заперечують інформацію про підготовку вторгнення, заявляючи, що перекидання військ — це внутрішня справа РФ. При цьому у Кремлі заявляють про можливі провокації з боку України та нібито плани Києва повернути окуповані території воєнним шляхом.

Слухайте подкаст на цю тему
Показати ще новини
Радіо НВ
X