Загроза вторгнення РФ в країни Балтії: ЗМІ перерахували причини, чому Путін не наважиться на нову авантюру

1 коментувати
Загроза вторгнення РФ в країни Балтії: ЗМІ перерахували причини, чому Путін не наважиться на нову авантюру

Американські військові планувальники стурбовані тим, що країни Балтії можуть стати наступними мішенями російської військової агресії, повідомляє Инопресса з посиланням на The Washington Post

Зокрема, американські аналітики стурбовані тим, що Росія здатна завдати конвенціональний блискавичний удар швидше, ніж НАТО відреагує.

Однак, на думку викладача міжнародних відносин та порівняльної політики у Військовій академії США Роберта Персона, страх цих "жахливих сценаріїв" не новий.

Він нагадав, що після анексії Криму 18 березня 2014 року, по обидві сторони Атлантики підняли тривогу, нібито наступна мета Путіна це країни Балтії. Парсон заперечує таку можливість, і подає для підтвердження своєї думки такі причини:

Путін не може нічого вдіяти з тим, що країни Балтії входять до складу НАТО та ЄС, адже, це стало б гарантією катастрофічної війни між Росією і Альянсом. Основною причиною того, що Росія спровокувала конфлікти в Грузії в 2008 році і в Україні в 2014 році, - бажання зробити неможливим для цих країн членство в НАТО.

"Альянс не прийняв би до свого складу нових членів з відкритими територіальними суперечками", - пише експерт.

Росія ніколи не отримає права голосу в балтійській політиці, так як дуже сильний історичний антагонізм між Москвою та країнами регіону.

"Росія сприймається, як імперіалістичний "чужий", якому протиставляють себе мешканці регіону Балтії. Росії ніколи не дозволять втручатися у внутрішню політику країн Балтії", - йдеться в статті.

Країни Балтії не мають такого ж символічного значення, як Україна і Крим"

"Україна має особливе значення для Росії. З країнами Балтії - інша історія...тут такого історичного символізму немає... Під час своїх досліджень я розглянув територіальну еволюцію Росії і Балтійського регіону. Хоча країни Балтії стали частиною Російської імперії в період розділів Польщі у XVIII столітті, царі ставилися до них досить ліберально, що сприяло процвітанню сильної національної ідентичності, яка протистоїть пануванню Росії", - вказує Персон.

Включення цих країн до складу СРСР в 1940 році було сприйнято як окупація, якій чинили опір 51 рік, так що навіть Горбачов не включив колишні прибалтійські республіки в свій план збереження залишків СРСР.

Доступу Росії до Калінінграду ніщо не загрожує. Поки що. Так, експерт вказує, що ніхто не робив серйозних спроб заблокувати Росії доступ в її ексклав Калінінград (колишній німецький Кенігсберг), хоча литовська влада визнає, що теоретично у неї є можливість це зробити.

"Однак якщо вони виконають загрозу перерізати залізничні й автомобільні дороги і комунікації, які ведуть до Калінінграду, це майже напевно спровокує Росію на військову відповідь. Небезпечна ескалація з потенційною ядерною загрозою буде гарантованою - жодна країна навіть не спробує так вчинити", - йдеться в статті.

Балтійські росіяни - це не кримські, донбаські або російські. Існує думка, що російські меншини в країнах Балтії можуть стати для Кремля придатним підгрунтям для гібридного вторгнення, як у випадку з Кримом і Донбасом.

"Не думаю, що це можливо", - вважає автор і розповідає, що етнічні росіяни отримують громадянство країн Балтії і насолоджуються перевагами життя в ЄС.

Російська гібридна атака недовго залишалася б таємницею. Навіть якщо Володимир Путін вирішить проігнорувати п'ять перерахованих вище причин, гібридна стратегія в кінці кінців вимагає застосування конвенційних російських військ. У світу з'являться чіткі свідчення того, що "зелені чоловічки" у формі без розпізнавальних знаків мають відношення до ВС РФ, - тобто прямої військової агресії проти союзника НАТО. Війну ж з НАТО Володимир Путін не може собі дозволити. Персон зазначив, що якщо російський лідер, є таким вмілим стратегом, як про нього кажуть, він зрозуміє, якою неймовірною буде ціна за розв'язання війни з НАТО.

Виходячи з перерахованого, експерт вважає, що Росія не зробить країни Балтії наступною мішенню своєї військової агресії.

"Однак фраза "малоймовірно" не означає "неможливо". Історія знає ще не такі сюрпризи", - підсумовує автор.

Нагадаємо, останнім часом у ЗМІ активно циркулює теза про можливе зіткнення НАТО і Росії в регіоні Балтії. Так, авторитетний журнал Foreign Policy повідомив, що вперше після розпаду Радянського Союзу, міністерство оборони США оновлює свої плани на випадок непередбачуваних обставин - збройного конфлікту з Росією, зокрема, на території країн Балтійського регіону.

При цьому, в Пентагоні всіляко підкреслюють готовність вести конструктивний діалог з Москвою, заперечуючи можливість відновлення Холодної війни між двома державами, і тим більше, початку військового зіткнення.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: