22 жовтня 2018, понеділок

Заборона Меджлісу: чому Україна звернулася до суду ООН і як скоро буде відповідь

0 коментувати
Російська Федерація продовжує здійснювати заборону та перешкоджати діяльності Меджлісу
Айдер Муждабаєв / facebook

Російська Федерація продовжує здійснювати заборону та перешкоджати діяльності Меджлісу

Україна просить суд ООН змусити Росію скасувати заборону Меджлісу. Таке звернення підготувало українське Міністерство закордонних справ. Минув рік, але незважаючи на чіткий припис наказу, Російська Федерація продовжує здійснювати заборону та перешкоджати діяльності Меджлісу, повідомляє МЗС. У попередньому рішенні Міжнарожний суд зобов'язав Росію забезпечити функціонування кримськотатарського самоврядування. Подробиці висвітлено у сюжеті Радіо НВ.

Відверте порушення прав кримських татар

Міжнародний суд ООН в Гаазі погодився на запровадження тимчасових заходів у справі Україна проти Росії щодо питання дискримінації національних меншин у Криму. Суд розглядав порушення у рамках конвенції про запобігання усіх форм расової дискримінації. Згідно з рішенням Міжнародного суду ООН, Росія зобов'язана забезпечити дотримання прав кримських татар в Криму. Зокрема, дозволити діяльність Меджлісу кримсько-татарського народу, а також утриматись від обмежень на представництво інтересів народу. У рішенні йшлося про відновлення освіти українською мовою на півострові. Міжнародний суд закликав обидві сторони уникати порушень конвенції про запобігання расовій дискримінації та будь-яких інших дій, які могли б погіршити розглянутий спір.   

Дивіться також

Протягом року Меджліс неодноразово звертався до російських державних органів із вимогою виконати рішення Міжнародного суду, але так і не отримав конкретної відповіді. Про це в інтерв'ю Радіо НВ розповів член Меджлісу кримськотатарського народу Іскандер Барієв. Він зауважив, що подальша реакція Росії може відбуватися за двома сценаріями. Якщо Російська Федерація і надалі ігноруватиме рішення міжнародного суду, це вдарить по її іміджу. У такому разі Україна та Меджліс зможуть вимагати посилення санкцій на усіх міжнародних майданчиках.

Барієв додав, що Росія також може спробувати обіграти рішення суду, аби представити ситуацію так, що в Криму немає дискримінації. РФ може скористатися тим фактом, що у рішенні суду немає конкретних строків виконання. 

“Цей рік ми неодноразово зверталися до російських органів, зокрема до Міністерства юстицій та МВС, де навіть це рішення не переклали і не розмістили на сайті, хоча й зобов'язані. Ми зверталися в суди, але не отримали жодної адекватної відповіді”,- зазначив Барієв.

Світовий тиск може вплинути на РФ

Реакція Міжнародного суду ООН може стати цікавим прецедентом в історії міжнародних спорів, але на неї доведеться чекати довго, можливо півроку. Таку думку в інтерв'ю Радіо НВ висловив юрист з міжнародних питань Володимир Жбанков. Він зауважив, що суд у Гаазі може навести конкретні приклади дискримінації з боку Росії у Криму, а також назвати конкретних осіб, які його здійснювали. Це допоможе понизити рейтинг Російської Федерації на міжнародній арені. Однак, на думку Жбанкова, Росія буде докладати усіх зусиль, аби не виконувати приписів суду у Гаазі, адже країна не бажає визнавати фактів дискримінації. 

“Методів примушення Росії не існує. Тільки тиск з боку міжнародної спільности. Це може ослабити міжнародні позиції Росії, якщо вона не буде виконувати вказівки суду”, - підсумував юрист.

Минулого року Міжнародний суд ООН у Гаазі відмовив у тимчасових заходах проти Росії за позовом України щодо фінансування тероризму на Донбасі. Зокрема суд вирішив, що, згідно з Конвенцією щодо боротьби з фінансуванням тероризму, підстав для цього немає. Голова суду Ронні Абрахам наголосив, що Україна не дотрималася стандартів доказової бази, аби підтвердити, що Російська Федерація перераховувала кошти для суб'єктів "ЛДНР" умисно. 

 

 

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: