З українцями неможливо "підписати папірець", - Юлія Латиніна назвала мінські угоди такою ж помилкою ЄС, як і спроби домовитися з Януковичем у 2013-му

5 коментувати
Латиніна: європейська бюрократія легітимізувала бойовиків в Донбасі як учасників переговорів
Фото: youtube.com

Латиніна: європейська бюрократія легітимізувала бойовиків в Донбасі як учасників переговорів

Відома російська журналістка і письменниця Юлія Латиніна в ефірі передачі Код доступу на радіо Ехо Москви згадала про спроби Європи домовитися з Януковичем у 2013 році, оцінила Мінські угоди і висловилася з приводу газової війни Росії з Україною

"Вони підписали папірець, який фактично дезавуював український народ, який стоїть на площі. Але зате як учасника переговорного процесу запрошували Росію. І цей папірець говорив, що, от, якщо Янукович робить те-то, те-то, там потім коли-небудь вибори", - журналістка згадала про угоду про врегулювання політичної кризи в Україні, підписану 21 лютого 2014 Віктором Януковичем та лідерами опозиції за посередництва представників Євросоюзу.

"Оскільки український народ ніхто про підписання цього папірця не ставив до відома та з українським народом неможливо було підписати папірець, то український народ буквально, так би мовити, через кілька днів вигнав Януковича з Банкової і той утік", - додала Латиніна.

Підписання цього документа журналістка називає "грандіозним проколом для Європи", тому що це потім дало можливість Кремлю звинувачувати опозицію, народ і європейців у тому, що не залишили Януковича.

Читайте також: Латиніна: Що це було? Чартер. Проста порада: не літайте російськими чартерами

"Причому, папірець був підписаний тільки тому, що бюрократії (в даному випадку європейській) щось треба робити, вона може робити тільки одне – підписати папірець. А з ким вона може підписати папірець? Вона ж не може з народом. Тому вона підписує з різними малоапетитними персонажами, з якими зате можна підписати папірець", - сказала журналістка.

Крім того, на її думку, європейська бюрократія через кілька місяців повторила цю помилку, підписавши Мінські угоди.

"В результаті вона легітимізувала цих хлопців на Донбасі як учасників переговорів і зробила рівно те, що хотілося Росії, тому що у результаті Мінських угод створилася конфігурація, за якої Росія може говорити "Я свої зобов'язання виконала. А, типу ось, ми ж не владні над донбаськими хлопцями. А ось ще Україна своїх зобов'язань не виконала".

Також журналістка згадала про газову війну Російського Газпрому з Україною. На думку журналістки "Росія весь час робить одні й ті ж самі помилки", особливо у газовій сфері.

"Починаючи зі знаменитої газової війни з Україною, коли ми перекрили газ і думали, що всіх поставили на коліна. І домоглися рівно протилежного результату, тому що рівно після цього епізоду стало ясно, що Росія є постачальником, якому не можна довіряти", - сказала вона.

Латиніна додала, що частка Газпрому на газовому ринку Європи почала неухильно знижуватися, до того ж Європа почала приймати стратегічні заходи.

"Тому що вони-то думали, що газ – це товар... А коли з'ясувалося, що газ – це зброя, вони вирішили "Ну, навіщо ж ми ж за свої гроші будемо купувати зброю, яке використовується проти нас?", - підсумувала журналістка.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: